Виндовс 8 зе топик

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Mar 01, 2012 11:55 am

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 01, 2012 12:11 pm

Ще ги прочета и пак ще коментирам, но грозотията е неоспорима, както и да го въртим.
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Mar 01, 2012 12:20 pm

Абсолютно оспорима е. Инсталирай го и работи поне няколко часа. На живо метро изглежда елегантно. Тепърва имат да опавят неща.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 01, 2012 1:09 pm

Разцъках го вчера при колегите, иначе нямаше да говоря. Ще шотна точно панелът, който ми направи най-покъртително впечатление.

Между другото препоръка за виртуална машина (под уиндоус), на която е най-лесно да го пробвам?
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Mar 01, 2012 1:11 pm

Ами според мен не е добра идея за виртуална машина. Изпуска се много - сложи си го на някой дял и тествай. Иначе VMWare workstation 8 май работи :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 21, 2012 9:27 pm

Инсталирах си 8-цата. Старт менюто е грозно колкото си иска, организирано е странно, но поне като започнеш да пишеш в него ти се появяват съответните програми, което е улеснение. Доста е стресиращо и като осъзнаеш, че разни неща просто нямат бутон за затваряне, а трябва да влезеш в лентата със сетингс, старт и т.н. и оттам да смениш екрана. Шът даун-ът е добре скрит.
Имам някакъв странен бъг в хрома под него обаче. В рандъм моменти се оказва, че той просто плейва видео насечено и със зелени линии през него. След рестарт се оправя. Опитвам се да разбера какво го предизвиква, но засега нямам успех.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed Mar 21, 2012 9:40 pm

Изключи хардуерното ускорение на графиката - само дето не знам как, вероятно през командния ред. Примерно виж http://peter.sh/experiments/chromium-co ... -switches/ , би трябвало да важат за Chrome.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Mar 24, 2012 2:32 pm

Май не е това, пробвах и пак се получи така.
Друго нещо, което доста дразни е, че се опитва да ми чете видеото с някакъв ап, който аз поне не намирам начин да спра освен с таск мениджъра (едит:а, можело и от старт менюто, след като вече си излязъл от апа. Т.е. вместо един бутон за затваряне, трябва да сменяш екрани и натискаш опции от десен бутон). Но независимо дали с апа или с уиндоус медия плеър субтитри просто не вървят...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 13, 2012 11:54 am

И аз го тествах. Рандъм впечатления:

+ самото метро наистина е по-яко наживо, по-специално централният му екран, и е доста мазно
- но UI елементите си остават безподобно грозни квадрати. И докато това е донейде ОК макар и безобразна стъпка назад спрямо съвремието за бутоните, то за слайдърите е направо безумно.
+ ИЕ10 е много як в метро варианта
- но определено има нужда от малко типс, трябваха ми години да зацепя, че мога да извадя интерфейса с десен бутон. Изобщо не съм сигурен, че ми допада идеята да виждам само това, с което се занимавам в момента. Още линкуските няколко десктопа ме дразнеха навремето, а тука са извели идеята до крайност.

(вметка - Морви, и на мен ми правеше това видеото, оправи се като инсталирах драйвера за видеокартата, който уиндоус ми предложи в ъпдейт)

+ много ме кефи възможността да си снапна Метро апп отляво на тясно и да си работя на нормалния десктоп в дясно.
+ десктоп варианта няма грешка, всички неща, които се променили в него, ми изглеждат яки засега (разбирай: не съм открил нещо да ми липсва)
- голяма част от функционалността на превюто работи само като си линкнеш социалните акаунти, което не ме кефи никак
- плюс това не сработи за туитър, гуугъл+ и линкедин, които се опитах да линкна, за да имам някакви хора в Пийпъл апа
- видео апът е идиотщина. Първо, че работи много по-зле от медиа плейъра, второ за какво са ни и двата?!
+ таск мениджърът и особено интерфейсът за копиране на файлове са страхотни
- трудно се свиква с Метрото с мишка. Особено горният ляв ъгъл е бая неинтуитивно какво се случва (т.е. не трябва да местиш мишката надясно върху самите превюта щото изчезват). Не разбирам и разликата между горе дясно и долу дясно, освен че едното е прозрачна версия на другото.
- не можеш да си къстамайзваш тайловете, освен тия дето са къстамайзнати. Останалите са винаги малки и винаги са с иконата на аппа. Лейм.
+ има двайсет милиона опции за уебкамерата по дифолт, не знам що точно е нужно точно това, но е яко.
+ паролата с картинка е OMGHACKZORROCKS
- превюто настоява да е на драйв C, въпреки че всъщност е на драйв D. Малко ме панира в началото. Буут мениджъра му е много по-як, жалко, че се пуска само експлицитно.

Забравих какво още тествах... чата не можах, щото не можах да си сложа приятели. малко ме дразни, че ми трябва windows live id за всичко възможно в Метро, но от мен да мине, добре че си бях правил за мсн месинджъра преди хиляда години. А и услугите на МС стават все по-добри и по-добре изглеждащи от Гугъл, честно казано.


В общи линии впечатлението ми е, че са направили две операционни системи, едната от които ще е много читава (нормално, тъй като е върху уин7), а другата ще я дооправят много още време. Не съм сигурен, че ми трябват и двете обаче.

едит: Морв, метро аповете се затварят, като закараш курсора горе, той стане на ръчичка и завлачиш до долния ръб (все едно го изхвърляш през долния ръб на екрана)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests