F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 20, 2012 4:51 pm

Да, всички свестни са само онлайн и на складове....
мен нумпад не ми трябва, даже ме дразни :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Mar 22, 2012 3:29 pm

Еми поръчах Асуса, утре ще го видим.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 22, 2012 3:32 pm

Ходих да разгледам малко лаптопи в Плесио да се ориентирам в резолюциите и установих, че тия на 1366х768 са ужасно едра и грозна картина, тия на ФуллХД ми натоварват бая очите, а от тия с 1660х900 по целия бг нет има само 5-6-10 модела "бизнес" лаптопи, които като правило са без външна карта.

АРГХ.

Чудя се дали изобщо ми трябва външна карта ако ще геймя веднъж на две високосни...
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Mar 22, 2012 4:34 pm

Moridin wrote:Ходих да разгледам малко лаптопи в Плесио да се ориентирам в резолюциите и установих, че тия на 1366х768 са ужасно едра и грозна картина, тия на ФуллХД ми натоварват бая очите, а от тия с 1660х900 по целия бг нет има само 5-6-10 модела "бизнес" лаптопи, които като правило са без външна карта.

АРГХ.

Чудя се дали изобщо ми трябва външна карта ако ще геймя веднъж на две високосни...
А също така ще браузваш ли на две високостни? Зашото и модерните браузъри са 3д ускорени.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 22, 2012 4:36 pm

Според теб бизнес лаптопите не могат да браузват така ли :lol: ?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Mar 22, 2012 4:42 pm

RRSunknown wrote:Според теб бизнес лаптопите не могат да браузват така ли :lol: ?
Ми като знам по колко точно прозорци оставя отворени Мор - някъде на около една трета от моите бих казал че особено ако има доста флашове на нещо с дискретна видео карта би му предложило насичащо преживяване при браузинг.

Хрома ми скролва докато играя на нещо понякога. Сложи и аерото и се получава нелош базов товар навидеото.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 22, 2012 6:23 pm

Еми хубаво, ама как да реша въпроса с резолюцията. ФуллХД монитор като го сваля на 900 вертикала и се размазва, поне тоя който пробвах наживо, не знам кой беше точно, но предполагам, че е стандартно поведение.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 22, 2012 7:45 pm

Добре де, а за какво ти е чак такава резолюция?
Бтв, приятно изненадана съм, че новият лаптоп топли доста по-малко от стария ми...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Mar 22, 2012 8:56 pm

Да не би да ти беше приятно да пишеш на 15-, че дори и 17-инчовите екрани на 1024*768? Уж 19-инчовите с 1366*768 са същото дърво.
Moridin wrote:Еми хубаво, ама как да реша въпроса с резолюцията. ФуллХД монитор като го сваля на 900 вертикала и се размазва, поне тоя който пробвах наживо, не знам кой беше точно, но предполагам, че е стандартно поведение.
Що се отнася до Full HD - 1920*1080 - увеличаването в Windows 7 би трябвало да работи достатъчно добре.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Mar 22, 2012 9:59 pm

Просто си качи DPI-а винбозето и си в бизнеса.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Mar 23, 2012 1:32 am

А също така ще браузваш ли на две високостни? Зашото и модерните браузъри са 3д ускорени.
Преди това беше вярно, но вече определено не е. Dedicated видео карта въобще не е нужна за обща употреба - вградените опции от последната година вършат идеална работа за ускорение на Уиндоус и браузването, особено на AMD новите APU-та са перфектни за целта.
bsb wrote:Що се отнася до Full HD - 1920*1080 - увеличаването в Windows 7 би трябвало да работи достатъчно добре.
Именно. Не знам дори защо я има тая дискусия за разделителните тук. Windows 7 може да увеличава размера на всички обекти на екрана до 125% или 150% - така хем се ползва native разделителната, хем всичко е по-удобно за четене.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 23, 2012 7:39 am

А последни два въпроса:

1. Винаги ли има на дъното място за ССД отделно от сАТА харддиска, т.е. има ли я опцията на по-късен етап да добавиш такова ССД, или трябва да е предвидено като място заради охлаждането. Разбира се драмата е, че така заминава гаранцията....

2. Кой монитор би бил по-добре, при положение, че доста време прекарвам на него - матов, или гланцов, но B+RGLED технологията.

В общи линии изборът ми се свежда до тия варианти (цитирани са и трите с линкове горе)

1. Dell XPS - добра гаранция, брглед гланцов екран, най-висок клас

2. Леновото - ССД, лош екран

3. Асус Н53 - матов екран, на теория най-добър звук (но по-скоро заедно с Делла), най-грозен дизайн :D
Last edited by Moridin on Fri Mar 23, 2012 8:23 am, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Mar 23, 2012 8:10 am

Гласувам за Дела.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Mar 23, 2012 5:59 pm

Моята нова машина пристигна, сега пиша от нея. Уау на тая огромна резолюция всичко ми се вижда супер умалено, но явно е до навик. Направил съм и едно ънбоксинг клипче тия дни ще гледам да го кача. С приятеля който ми беше оператор малко се осрахме защото не му правихме зуум когато се налагаше и аз малко се пренапрегнах и не казах половината неща които си бях подготвил, но здраве да е.

От лаптоп.бг се опитаха да направят малко селска поста, ама не мина. На сайта им пише, че дават лаптопа с 16 ГБ рам, пък той пристигна само с 8. Обадих се малко по нахакано и проблема беше решен за 2 мин. - в понеделник някой ще дойде до къщи и ще ми донесе още две плочки. "Явно сме забравили да сложим допълнителната която е от нас". Ай не на мене тия. Кутията беше отваряна, така че явно е била подадена на някой за доасемблиране. Как да е, важното е че се мина без патардии.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Mar 26, 2012 9:02 am

Ей го ънбоксинга, не се смейте толкова си мога Цък. Ебавки не тема обороти на хард диска в секунда са забранени :mrgreen:

П.С. Човека в отражението на монитора е илюзия :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests