Rebuild of Evangelion

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 02, 2012 11:11 am

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This is it. Ground zero.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sun Mar 04, 2012 2:22 am

И все пак си струваше. Финалните два епизода на Евата ми докараха екзистенциален оргазъм... Баси, не съм виждал преди толкова добре кондензирано разрешение на existential angst проблема - 40 минути аниме. Някои хора явно просто си имат по-често такива кризи и няма нищо срамно да си го пускам и за вбъдеще като се побъркам :mrgreen:

Бтв, това за тийнове ще е най-хубаво и най-въздействащо. Тц тц тц... Без думи останах...

При второ гледане ще мога да съм по-обективен сигурно, но пак мисля че имаше много ненужни серии и самата история така някакси остана в джаза (сега ще гледам филма де). Прощавам му всичко заради психологично-философския майндфък ендинг, което вярно не трябва да е извинение за многото други проблеми, но пък си УМРЯХ от кеф.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sun Mar 04, 2012 4:52 pm

kalendarut_ska4a wrote: Бтв, това за тийнове ще е най-хубаво и най-въздействащо. Тц тц тц... Без думи останах...
Бях тийн като го гледах и запомних само колко скучно и изкуствено беше всичко.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sun Mar 04, 2012 5:51 pm

Сто процента трябва да го гледам пак аз (особено като видях филма... :shock: ), защото изпуснах страшно много символизъм. Много е разхвърлен и наистина не ми е ясно дали Хидеаки е мислил да го развие така още от самото начало - поне аз в първата половина на анимето не намирам нищо, което дори да загатва за тия катарзиси, които ми плакнаха очите накрая; даже имаше излишни сцени, които с нищо не допринесоха и си останаха само започнати.

В уики пише, че след 16ти епизод им кътнали бюджета, а то оттам почват хубавите неща :lol: (преди това не че беше УЖАСНО, но бях с големи очаквания, а и не се радвам на бой с меки и просто ми се доспиваше) И въпреки, че всичко пасва накрая, и аз оставам леко с усещането, че тая психология просто му е скимнало да я наблъска накрая ей тъй щот е мразил живота (или е бил писнат офф, че му намалят кадрите), но това не я прави по-незначителна за мен :) Последните 2 епизода и филмът (The End of Evangelion) страшно много ми въздействаха и за филма съм сигурен, че нищо не е случайно (което не мога да кажа за сериала)

Но, затова наистина трябва да се гледа още веднъж, щото може да съм изпуснал от скука много важни неща в началото :lol:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Mar 04, 2012 8:57 pm

Strelok wrote:
kalendarut_ska4a wrote: Бтв, това за тийнове ще е най-хубаво и най-въздействащо. Тц тц тц... Без думи останах...
Бях тийн като го гледах и запомних само колко скучно и изкуствено беше всичко.
И аз бях и ми беше страхотно. На вкус и на цвет товарищей нет.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests