Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Jan 26, 2012 12:29 pm

Ммм, аз по темата.
Заела съм се да чета много яко книжле: Мичио Каку, "Физика на невъзможното". Авторът е физик, но и фен на фантастиката, и се е захванал от научна гледна точка да анализира различните научно-фантастични и чисто фантастични технологии - силови полета, фазери, левитация, мантии-невидимки, светлинни мечове - и да разглежда възможността те да станат част от реалността ни в някакъв бъдещ момент, ако науката се развие в дадена посока, и на основата на какви научни открития би могло да стане това.

Адски интересно :)

matsi
Merchant
Posts: 87
Joined: Mon Jan 17, 2005 2:02 am

Post by matsi » Thu Jan 26, 2012 1:30 pm

Да и аз много го харесвам като автор.БТВ книгата я има в Читанката

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Fri Jan 27, 2012 8:09 am

"Физика на невъзможното" беше добре, за разлика от "Физика на бъдещето".
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Jan 28, 2012 12:52 pm

Далечната планета на Стругацки прочетох. Началото беше малко бавно, но пък финала беше много силен.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Jan 28, 2012 12:58 pm

gal.eon wrote:"Физика на невъзможното" беше добре, за разлика от "Физика на бъдещето".
В тоя ред на мисли аз прочетох "Физика на Тъгата", която няма нищо общо с горните заглавия :lol:

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sat Feb 04, 2012 9:06 pm

Trip wrote:На никого не му минава през акъла и не му пука какво си чел, след като между последния твой пост и този с въпроса ти е имало 5-6 други. Извини ме за несхватливостта.
По - скоро би трябвало да те извиня за грубостта, но изглежда ти е вродена
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sat Feb 04, 2012 10:31 pm

"Лабиринтът на отраженията" на Лукяненко - Като цяло произведенията на Сергей ми допадат доста. Много ми харесва как винаги обикновеният руски гражданин е в центъра на събитията и винаги се вмъкват различните особености от руският бит и к(х)ултура.

Само се надявам в книгите за дълбината краят да е по-изпипан, че имам лоши спомени от не добре направен завършек на Спектър и Звездна сянка. Сякаш това му куца на Серъожа, останалото като цяло доста ми допада, ритъм, четивност, сюжет, герои са все на висота
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Feb 05, 2012 12:13 am

raylight wrote:
Trip wrote:На никого не му минава през акъла и не му пука какво си чел, след като между последния твой пост и този с въпроса ти е имало 5-6 други. Извини ме за несхватливостта.
По - скоро би трябвало да те извиня за грубостта, но изглежда ти е вродена
Да, наистина така изглежда или по-скоро - така ИЗГЛЕЖДА. (При все че много ми се ще да те питам как си направи извод за вродените особености на характера ми от един пост, ама ще пропусна, че и бездруго ми е неудобно да си разменям странни реплики с теб през 5 страници.)

Я ми кажи, употребата на капс, да кажем, в ей този напълно случаен пример: "Тъмната Кула имам предвид, мисля, че беше ОЧЕВИДНО предвид кои книги чета напоследък." проява на деликатно общуване и учтивост ли би била и би ли следвало да не се засягам от подобна формулировка? Хипотетично питам. Oбмисли го на спокойствие, до 157-а страница има време.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Feb 05, 2012 8:13 am

Чета си Огледален танц на Бюджолд - не ми е ясно как съм я пропуснала тая книга, все си мислех, че всичко съм прочела :) Най-сетне ми се изясниха сума неща, които се споменават в следващите книги :) Обичам го Майлс, бе :)
А, да, също прочетох преди това Лъвовете на Ал Расан, страхотна книга! Пак се питам защо съм я пропускала досега...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Feb 05, 2012 9:10 pm

Гробищната книга на Геймън - харесвам лаконичния му стил. Но този интересен свят спокойно можеше да понесе още няколко стотин странички. Историята е прекалено кратка и опростена. Развръзката е клише, но книжката си заслужава.
7.5 / 10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Feb 06, 2012 3:01 am

На Геймън всеки от световете му трбява да има по още няколко стотин странички. Или поне продължение.
Но уви.

В момента чета "Името на розата". Хубаво. Но тегаво.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Feb 06, 2012 10:00 am

Прочетох The Hound of Baskerville и The Valley of Fear. Какво да кажа, очаквах повече от Баскервил, но пък от друга страна може би щеше да има друг ефект върху мен ако не знаех че хрътката е покрита
Spoiler: show
с фосфор
от майка ми. :evil: The Valley of Fear пък компенсира, че и отгоре. Интересен разказ и накрая финала с Мориарти ми хареса.
Прочетох и Повелителя на мухите, много силна. Момента в който убиха
Spoiler: show
Прасчо
беше просто сюреалистичен. :shock: А финала беше странен.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Feb 09, 2012 2:39 pm

Блинк блинк, от известно време не бях прекарвал цялата нощ със зарибяваща книга.

http://www.amazon.com/Ready-Player-One- ... 030788743X

Определено я препоръчвам, макар че е хубаво да си роден началото 80те за да я оцениш напълно гиикщинката. Дори за човек като мен цъкал игри на правец 8ц доста от иманата са си тъмна индия. От друга страна менах от де са свили още свежи идеи близард :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Feb 16, 2012 6:42 pm

Онзи ден свърших Името на розата. Едно от най-скучните и тегави неща, които съм чел през целия си живот. Като прочетох края исках да я изгоря. Тази книга въобще не трябва да се нарича "роман", ебаси. Това, че пича е сложил МАЛКО сюжетна линия, за да си води споровете по теология и да ни обяснява за средновековните католически ордени, със сигурност не я прави "роман". Убий ме не знам как това нещо се е превърнало в бестселър и милиони хора я обичат. :?
Втф, сериозно... Качествата й като исторически препрадки, теология, христянска философия и т.н. са безспорни, но не мога да приема, че това е нещо повече от научен труд вкаран в някаква сюжетна линия. Не ми хареса, изобщо. Най-вече като толкова му е през .... за христианската религия като цяло и предпочитам всичко свързано с нея да стои далеч от мене. Не казвам, че книгата е тъпа, но ми стана ясно защо е любимия "роман" на господина ми по история...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Feb 16, 2012 6:53 pm

Това да ти е през вторичния полов белег за християнската религия много ще ти пречи като читател по принцип, ако наистина се хвърляш на романи като Името на розата. (Нямам предвид "толкова християнски" - говоря за по-сериозна литература като цяло.)

В днешно време е фешън е да си анти-християнин - дори в Бг, по някаква странна причина, - но наистина пречи на човек уж в Западния свят да е културно осъзнат и адекватен.

(...пише се препратки...")

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 15 guests