The imaginarium of doctor Parnassus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Jun 03, 2010 4:18 pm

Страхотен филм и невероятен Хийт Леджър, специално в тази роля големи като Джони Деп и Колин Фарел бледнееха пред него.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Oct 10, 2011 8:51 am

Ебаси гениалния филм! :shock: :cry:
И толкова тотално Гилиъмски. Най-Гилиъмския му филм, може би. Трябва да видя и Барон Мюнхаузен някога.

Засега личната ми тройка на Гилиъм се очертава по следния начин:
1. Бразил
2. Парнасуса
3. Тайдленд (който обаче никога няма да гледам пак, че ми дойде супер болен)/12 маймуни.

Начи, Инсепшън трябваше да ни представи нещо такова. Ама не са го правили хора с картинното въобръжение на Гилиъм, уви.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 10, 2011 5:48 pm

Mен ми беше мега никъв тоя филм честно да си кажа.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Oct 10, 2011 7:50 pm

На мен пък Бразил ми беше много тъп, обаче Имагинариума продължава да ми се струва ключов. Повече е от само филмови качества.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Oct 10, 2011 9:58 pm

coldie wrote:На мен пък Бразил ми беше много тъп,
:lol: връщай си думите да не те дам на бюрокрацията.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 12, 2011 3:40 am

Roland wrote:Mен ми беше мега никъв тоя филм честно да си кажа.
Разбрахме те още първия път като каза, че е тъп, но благодаря, че ни напомни. :lol:

Филмът беше страшно готин, особено за фенове на Гилиъм. Огромно въображение има този човек и тук обединява всичко, което правеше предишните му творения пиршество за сетивата и душата! Прекрасна последна роля на Леджър, останалите актьори също се справиха чудесно с допълването на персонажа. Дяволът е култов от шапката до мустачките и начина, по който е изигран, мацката също радва много. Бъдещият нов Спайди също ми хареса. Голямо браво на Гилиъм за начина по който спаси филма и го направи още по-добър от първоначалния замисъл въпреки огромното препятствие от загубата на главния актьор. Отдавна не съм се забавлявал толкова с нов филм.

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Oct 12, 2011 6:03 am

Дяволът е не кой да е все пак. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 12, 2011 7:49 pm

За теб винаги, Саше. Важно ми е, щото не пропускаш да изквичиш като е за нещо, дето ти харесва ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Nov 09, 2011 9:53 pm

Помните ли прасенцето от Merrie Melodies, не бях съвсем ясно какво казва тогава, но така съм го запомнил като дадиге-дадиге.
Имагинариума по мое мнение е един от най-великите филми за всички времена, ако перефразирам някой от по-горе постаналите, това е пиршество за ума и сетивата. Това е истински неподправен арт, с много малко филми бих могъл да го сравня, като с нито един няма да има нищо общо. Това е филм живеещ в своя собствена вселена. Бих се присмял на всеки един критик, защото просто това не е нещо, което може да бъде категоризирано по никой начин, освен просто имаджинейшън. Дори и това е тъпо.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests