За новите юзъри - кой съм аз и какъв вятър ме довя дотук :)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Sat Oct 22, 2011 6:27 pm

Добре заварила.
Много дружелюбно и редразполагащо посрещане. :heart:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Oct 22, 2011 6:43 pm

Моля! Как да не сме дружелюбни и предразполагащи с такъв лъчезарен, дипломатичен, обективен, статистически ориентиран и логически консистентен потребител? :oops:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Sat Oct 22, 2011 7:27 pm

:?

User avatar
LynnaMerrill
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Thu Nov 10, 2011 2:37 am
Contact:

Post by LynnaMerrill » Thu Nov 10, 2011 8:34 am

Здравейте,

Мъжът ми се замота тук напоследък и реших, че е време и аз да се появя. Така де, с някои хора се познаваме от едно време, пък с други ще е приятно да се запознаем.

Казвам се Цветелина и в България бях и Цвети, но от осем години живея в Съединените Щати. Ако някога сте чували хора, на които родният език е английски ви е ясно, че човек не може да се казва Цвети в англоговоряща държава. Не и ако не иска да е "Sweaty". Та, сега съм Лина. Едно време, във форумите на Бард и Драгонай, бях Faerine.

Интересувам се от четене и писане на книги, най-вече фентъзи и научна фантастика, програмиране (имам магистърска степен по информатика все пак), създаване на 2D и 3D компютърна графика -- и от фотография, аниме, природа, животни и един куп други неща. Наскоро издадох първите три книги от fantasy поредицата, която пиша, "The Masters That Be" (или "Същинските Повелители"). Книгите са "The Seekers of Fire", "The Makers of Light", "The Weavers of Paths". На английски са, но превеждам първата книга и на български.

Това е за момента, сега да видя другите теми.
http://www.lynnamerrill.com : writer, programmer, etc.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Nov 10, 2011 9:00 am

Здравей след десет години :) Това с името ми прозвуча почти като Олорин бях в забравения Запад (в случая Изток), не се бях замислял върху казуса :mrgreen: Успех с писането и явно се интересуваш от яки работи! (и аз завършвам магистратура по графика в последните седем-осемстотин години) Какво от всички тези неща работиш for a living?
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Nov 10, 2011 9:07 am

Добре дошла, дано да се задържиш! :D
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 10, 2011 10:07 am

Здравей пак:) Добре дошла:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6931
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Nov 10, 2011 5:31 pm

Добре дошла.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Nov 10, 2011 7:27 pm

Здрасти и добре дошла! Мъжът ти Феанор ли е?
Ще ти се радваме в Анимето. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1947
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Nov 10, 2011 8:37 pm

Здравей, :) Резюмето ти наистина е впечатляващо. :mrgreen:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
LynnaMerrill
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Thu Nov 10, 2011 2:37 am
Contact:

Post by LynnaMerrill » Thu Nov 10, 2011 11:25 pm

Добре заварили и благодаря за топлото посрещане!

Moridin и Morwen: радвам се да ви видя отново след толкова години. Claymore47_Fen, Yan, Amelia и Matrix: много ми е приятно да се запознаем.

Amelia: Права си, мъжът ми е Feanor. :) Това "Amelia" от "Slayers" ли е?

Moridin: Информатиката е нещото, което правя "for a living". Т.е., нещото, което правих години наред, преди да се преместим в Oswego. Тук най-близката свястна програмистка работа е на 40 минути път с колата, което представлява лек проблем за здравето ми. Така че, преди време с Алекс (Feanor) решихме вместо да се трепя така, да седна сериозно да си завърша книгите и да се опитам професията ми да бъде писател. Това, в крайна сметка, ме влече най-много. Наскоро издадох първите три книги наведнъж, така че ще видим какво как. :) Ти с каква точно графика за занимаваш? Аз в последно време правих модели с Blender 3D за кориците на книгите (така, които не може да рисува ходи да се занимава с 3D компютърна графика) и също ходих да изнасям няколко Blender лекции във факултета по информатика, където Алекс като професор наскоро установи концентрация по правене на компютърни игри.
http://www.lynnamerrill.com : writer, programmer, etc.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Nov 10, 2011 11:34 pm

Докато се занимавах с графика, се занимавах с игри в смисъл на енджини, никога не съм бил дизайнер :) А Феанор участваше в Империя или нещо такова, нали?

За съжаление отдавна не съм се занимавал с графика, въпреки че сега водя един такъв курс, но уводен. Ако някой ден седна да си напиша дипломната работа, може и да си припомня това-онова :)

А с Ян би трябвало да се познавате, поне задочно, оттогава :)
This is it. Ground zero.

User avatar
LynnaMerrill
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Thu Nov 10, 2011 2:37 am
Contact:

Post by LynnaMerrill » Fri Nov 11, 2011 1:02 am

Феанор направи цялата Империя. Е, то си е участие. :) Тя е всъщност една от причините да е професор сега: по интервютата потенциалните работодатели много се впечатляваха от нея.
http://www.lynnamerrill.com : writer, programmer, etc.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 11, 2011 2:25 am

Да, това е Амелия от Слейърс. :)

А книгите дали ще могат да се намерят тук при мен в Канада?

Браво и евалата! Вие двамата сте страхотни. Приличате на това, което аз и моят Александър искаме да бъдем - т.е. успявате да впрегнете гийкщината си да работи за вас. Нашата засега само ни харчи парите... :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
LynnaMerrill
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Thu Nov 10, 2011 2:37 am
Contact:

Post by LynnaMerrill » Fri Nov 11, 2011 5:22 am

Амелия, благодаря ти за хубавите думи. На човек му става топло на душата от такива неща. :) А по каквото знам от моя Алекс за теб и твоя Алекс и каквото съм виждала тук във форумите, вие сте готини хора и ще я впрегнете тази гийкщина, няма как да не стане. Тя не се дава лесно, но не е невъзможно. :)

Електронните книги ги има на сайта ми -- по-точно в Zen Cart (PHP) магазина, който Алекс ме накара да сложа и настроя: http://www.lynnamerrill.com/zencart/ . Няма значение в коя държава си за това, трябва ти кредитна карта или PayPal account. Имаче електронните книги ги има и на Amazon.com и Barnes & Noble; не знам, обаче как стоят нещата с тези сайтове и Канада. Има и хартиени книги, включително една в Amazon.ca, но като гледам много време й трябва за доставка от там. На lynnamerrill.com (това без zencart отзад) има линкове къде другаде ги има, както и глави за четене, etc.

Пък аз не се сетих да кажа нещо за тези книги по-рано: освен, че са fantasy с измислена за него наука, имат елементи от българската митология, самодиви и така нататък. :)
http://www.lynnamerrill.com : writer, programmer, etc.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest