Цигански проблеми

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 27, 2011 4:05 pm

Жоро, не знам, аз нямам себе си за върха на толерантността (при все че не съм и дъното, де), но пак казвам, не съм почувствала капка различно отношение към мургавото момиче от нашия клас с братовчедите с 6 деца. Всъщност не съм сигурна дали имаше нещо ромско или просто беше някаква шега на гените, но всъщност и не ми пука.
Иначе съм +8200 към твоите мнения.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 4:07 pm

Естествено, че нямат. Имат манталитет, обусловен от тамошните порядки и условия на живот. Донякъде съвпадат с циганските гета тук, в други отношения - абсолютно никак.

Бтв, гетоизацията чисто по място (ромски квартали, училища и т.н.) е огромен проблем според мен. И да иска някой да работи с тях, на тяхна територия това е неимоверно трудно.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 27, 2011 4:23 pm

Значи да го решим проблема - обвързване на каквито и да е помощи с - децата на училище и майката на противозачатъчни спонсорирани от общината(с доказване за ходене и взимане съответно). След това почва един процес на дегетоизиране с насилствено преселване. И без това има много свободни жилища. За да не е само за ромите - ще бъде за бездомни. А след като постройките са незаконни са технически такива. И за едно две поколения може и да стане.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 27, 2011 4:26 pm

Според мен към това трябва и мааалко усилие за рехабилитиране на общественото мнение - засилен awareness за успели цигани, за тяхната музика, изкуство, някакви такива неща, да им се внедри някакво самосъзнание на влияещ на обществото човек. Иначе да, преселването също е добър план, гетата определено влияят зле на ситуацията.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 4:26 pm

Да го решат тези, които имат силите. Всъщност наистина не е сложно, но е трудно. Казах си по-нагоре, че на този етап лично, пряко не мога. Но предпочитам поне първата стъпка от трите на Жоро да съм я направил :)

п.п. Работа с много малките деца потенциално може да има най-добър дълготраен ефект, струва ми се, ако ще и да ги отдалечи от порядките на родителите им. Това конкретно за градовете.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Sep 27, 2011 11:09 pm

The Dragon wrote:Емо - с колко си навит да ти се дигнат данъците на месец за да интегрираш ромите след като чувстваш вина. Дай конкретна сума.
Изобщо не е необходимо да се вдигат данъците. Циганските барони и нециганските мафиотски босове са се нацицали с толкова пари от еврофондове и престъпна дейност, че ако държавата реши да ги конфискува - ще събере много повече средства от мизерните стотинки на народа си. Ама ред трябва за тази работа - ред, държавност и чистота.
Hemos pasado!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests