Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 15, 2011 10:51 am

ПИСНА МИ! ПИСНА МИ! ПИСНА МИ!!! :x :x :x Сметоизвозващите фирми трябва да бъдат анихилирани! Омръзна ми всяка сутрин в пет и половина (!!!!!) да ме будят със зверски джангър, докато БЛЪСКАТ контейнерите и СИ КРЕЩЯТ!!! Под прозореца ми! Блъскат така, че подозирам, ги чуват и в Румъния! Обяснението ми е, че е нарочно, защото друго рационално обяснение НЯМА! Около Общината минават към девет часа и там НЕ БЛЪСКАТ!

Една приятелка пищисала миналата седмица и писала жалба до отдел Обществен ред. Оттам я препратили към отдел Екология (???), като й казали, да не разчита твърде. Предложили й като вариант да пусне жалба до районното кметство, в която да опишела контейнера. Или инак казано, показали й среден пръст.

В момента съм толкова бясна, че не мога да обясня колко съм освирепяла. :x Сега какво, до господари на ефира ли да почвам да творя писмо, или да?! Направо ми е под достойнството да занимавам такова пошло предаване с подобна простотия!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Aug 15, 2011 11:35 am

ахахахаххахахахаха

Добре, ЗАКЛЕВАМ се, че съм в АБСОЛЮТНО същото положение. Всичките ми приятели знаят историята за Митко и казаните. Това просто не е живот. По едно време толкова се бях ядосал от това, че ги дебнах сутринта и записах клип. Всяка сутрин, включително събота и неделя, мангалите минават в 5:30-6 и будят цялата улица. То не са викове, то не са псувни, то не е блъскане на казани. ГЛЕДАЛ СЪМ ГИ И НАРОЧНО ГО ПРАВЯТ, ОЛИГОФРЕНИТЕ МАЛОУМНИ. Няколко пъти съм ги наблюдавал и забелязах как напълно УМИШЛЕНО вдигат казаните и ги БЛЪСКАТ СЪС ЗАСИЛКА. Отвратително е, моткат се по 5 минути и сякаш нарочно си кординират действията с писъци. И това всяка сутрин. Толкова съм се ядосвал, че по едно време си търсех някакъв пистолет с метални сачми, ама се усетих, че ще ме съдят, мамицата им проста. :x :x :x :x

Ти къде точно живееш? Защото аз съм чувал оплаквания, за сега, само в моя квартал и от няколко месеца се чудя как да процедирам по въпроса и къде да подам жалба. Поне да ги събират през деня или вечерта, ебати, това тяхното на нищо не прилича. :? :? :?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 15, 2011 11:46 am

Ами в центъра живея, зад катедрала! Ъм, във Варна де. Чудя се сега до отдел Екология ли да се жаля, до отдел Жалби ли да пиша, ко да праа. Но ще пиша при всички случаи, щото това вече не се търпи!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 15, 2011 11:53 am

А пробвахте ли да говорите с тях ?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 15, 2011 12:01 pm

Ужасно много пъти. Резултатът е още по-свирепо блъскане на другия ден.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Mon Aug 15, 2011 12:53 pm

Значи според мен единственият начин е подаването на писмени жалби. Не съм запозната с местните за Варна закони и правилници, но когато имаме писмено подадена жалба, тя трябва да бъде разгледана и за това винаги има определен някакъв срок. Вярно е, че в типичния за нашите "службари" мързел и безхаберие тя може и да не бъде разгледана в никакъв срок, обаче по закон са длъжни да го направят, та ко си тъп и упорит, можеш да подадеш жалба и против тях. До по-висша инстанция. И така до безкрай. Абе я направо земи пиши на Бойко. :mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 15, 2011 1:08 pm

Що ли направо не ида да се срещна с него. Тъй и тъй понастоящем витаел тъдява.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Aug 15, 2011 1:13 pm

RRSunknown wrote:А пробвахте ли да говорите с тях ?
Добре, сериозно ли? Става въпрос за глупави, некадърни, непрокопсани цигани, които събират боклука. В смисъл за тях лафчето "Аре, в кофите" е буквално. Как се разговаря с такива...хора (макар че за мен е обида да ги броя като такива)?
Иначе и аз съм от варненския център.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 15, 2011 1:25 pm

Marfa wrote:Ужасно много пъти. Резултатът е още по-свирепо блъскане на другия ден.
Въздушна пушка от по маломощните със сачми накиснати в лют червен пипер.. След 3 поредни сачми в гъза ще схванат намека.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 15, 2011 1:44 pm

По вероятно да ти запалат къщата, с циганско племе на война освен до изтребването им до крак няма голям смисъл да се хващаш, те съм се убедил че само от сила разбират и трябва и ти да си готов като тях да стигаш до крайности.
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 15, 2011 2:13 pm

Е не знам аз съм се разбирал с такива (може би защото не съм ги смятал за някакви хлебарки) и почнаха да се съобразяват. Не важи за всички разбира се - на някои това им е единствения кеф за деня и си го използват.

Саморазправата не е добра идея - винаги мангалите са в предимство в бройка, непукизъм и права пред съда. A въздушни пушки се възприемат като проява на страхливост и ще имат точно обратния ефект. Ако изобщо ще се стига до респектиране трябва да е лично и физически но пак едно наум за ножове трябва да има.

Най-доброто решение е връзка директно с началниците им от фирмата за извозване, или с познати общинари.

Жалбите като цяло са безмислени.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 15, 2011 4:30 pm

Ми тука като говорихме с тях, го правихме културно. Тоест, не им викахме "аре разкарай се, ве хлебарко циганска", ами примерно "момчета, сериозно, хайде да по-тихо ако може, а?". Резултатът е изпитан в практиката: още по-голям джангър. Познати общинари нямам, не знам и коя е фирмата. Това с пушката вече почва сериозно да ме блазни като идея, но засега ще се опитам да се въздържа. Все пак утре пускам жалбата, пък по-натам може и до телевизията да стигна - зависи колко ще се вбеся.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Aug 15, 2011 5:23 pm

При мен е същата работа само че, покрай нас "наминават" към 00:30 - 01:00 ч. и се започва адското лангъркане, блъскане и джаскане на двата казана докато ги изпразнят. Естествено всичко това е подплатено с нужния асортимент от викове, крясъци, подсвирквания и т.н.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 15, 2011 6:00 pm

The Dragon wrote:Въздушна пушка от по маломощните със сачми накиснати в лют червен пипер.. След 3 поредни сачми в гъза ще схванат намека.
Сакън!
Стрелбата в града – па макар и с въздушна пушка – често създава много повече проблеми, отколкото решава. Ако при всяко вдигане на шум стрелях – досега да съм изпозастрелял половината си съседи. Въпреки това от доста време никой в района не вдига шум късно нощем или рано сутрин.
Просто защото не само аз съм недоволният – и консултирах останалите недоволни.
Та Общински съвет Варна си е приел Наредба за обществения ред с n допълнения към нея. Според нея на територията на града не трябва да се извършват дейности, предизвикващи силен шум извън интервала 08.00-14.00 и 16.00 - 20.00 часа.
Няма специален текст за сметопочистването, но не фирмата е виновна в случая, а нейните работници. Така че ще минат по общия ред – като вдигащи шум, в нарушение на Наредбата, граждани..
Марфа, ето какво би трябвало да направиш:
При следващ боклучен джангър преди 08.00 ч. записваш номера на камиона и звъниш на дежурния в Общинска полиция – по възможност докато папуасите още са там – и се оплакваш от силния шум преди 08.00 ч. – нарушение на Наредбата за обществения ред, извършено от непознати работници на сметопочистваща фирма, които се движат с камион рег. №.............
Ще те попитат за име, презиме, фамилия, телефонен номер и адрес – те са им за обратна връзка с лицето, подало сигнала, т. е. – с теб. Продиктуваш им ги.
Общинска полиция ще издири нарушителите – най-малко защото полицаите получават ДМС, което е по-високо с всяко влязло в сила наказателно постановление. Вероятно до 10-тина дни ще те повикат да свидетелстваш в Общинска полиция. Иди.
Писмените жалби до кмета, служба КОР, МВР, Президента или омбудсмана изключително рядко вършат работа. И я вършат само в случай, че съответният администратор препрати жалбата до Общинска полиция. Защото именно те са административно-наказващият орган за нарушаване на обществения ред в града. Но рядко на някого от останалите му се занимава.
Затова пък обажданията до дежурния в Общинска полиция се записват и шефовете им държат да им се отчете какво е направено по всеки постъпил сигнал.
За разнообразие можеш да звъниш 3-4 пъти седмично – безплатно е.
Още по-добре е ако имаш и недоволни от сутрешния шум съседи – кажи им да правят същото: колкото повече недоволни – толкова по-присърце ще го приеме Общинска полиция.
Писмената жалба няма да настигне прибиращото боклука цигане и няма да го накара да работи по-тихо. Общинска полиция обаче може да му лепне една минимална глоба от 100 лв. У нас е така: докато не му бръкнеш в джоба – не се научава.
Номерът върши работа при съседски шум късно през нощта - но би трябвало да сработи и в този случай.
Успех!

Между другото - днес е празникът на Варна. Честито на Марфа, на всички варненци и на всички посещаващи и обичащи града ни! :)
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 15, 2011 6:08 pm

Това е другия вариант - особено ако имаш познати полицаи.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests