Варна - алея на книгата

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Варна - алея на книгата

Post by Moridin » Fri Jul 15, 2011 12:44 am

http://www.azcheta.com/index.php?option ... &Itemid=28

за който има интерес ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Jul 16, 2011 10:58 pm

Днес си тръгнахме от Варна, много ме е яд, че изпускам :evil:

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Jul 17, 2011 5:56 pm

Ех, що не отложиха за другия месец... :(

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Jul 18, 2011 10:06 pm

Въпреки, че лично съм заинтересован от обратното - с тъга трябва да отбележа, че ежедневният открит книжен пазар във Варна е много по-атрактивен от "Алеята на книгата". Колкото и да го мачкаха, местиха и регулираха през последните години.
А тази "Алея на книгата" всъщност са 11 шатри, в които се помещават щандовете на 29 издателства.
Явно и рекламата за събитието не е била на ниво, защото край пред мен вървеше някаква компания от иначе интелигентно изглеждащи младежи, които като видяха шатрите се оздачиха: "Я, бирфестът ли е почнал?".
Като цяло очаквах нещо повече, но все пак - първи ден е. Ще почакаме.
Hemos pasado!

Bhaal
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:09 pm

Post by Bhaal » Tue Jul 19, 2011 7:00 pm

Ама вие какво точно очаквате от събитието?
Книжния пазар наистина като гледам е по-атрактивен от цялата работа. Алеята на книгата е... е, ми просто хората са разпънали шатри и продават каквото има за продаване от издателството. Аз пък се надявах да намеря книги, дето ги няма, но да са ги внесли. Нямах късмет. :D

Bhaal
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:09 pm

Post by Bhaal » Thu Jul 21, 2011 11:51 pm

Днес отидох и успях да сваря Ана Данилова, която тъкмо почваше да отговаря на въпроси (и която за пръв път чувам). Бяхме около... 20-30 човека, на пейки пред нея само с един проблем - нямаше преводач от руски на български, само един пич, който й превеждаше въпросите ни. Аз зададох въпрос как тя черпи вдъхновение за персонажите си и получих някаква дълга история на руски свързана с някакви исторически монети и за съжаление нищо не разбрах :( А пича не преведе. Жалко, ако имаше кой да превежда щях да си енджойнна повече.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests