Bakuman

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Bakuman

Post by ProxyFantasy » Wed Jul 20, 2011 11:32 am

Какво ще кажете за този шедиовър от създателите на Деф ноут...Аз лично чета 2 чаптъра 30 минути, но пък вече съм далеч напред 118-119 чаптър някъде...Мангата успява да ме научи на много и в същия момент да ме накара да падна от стола от смях...или да почувствам романтиката във въздуха :Д на импулси е :Д

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jul 20, 2011 11:45 am

Само анимето съм гледала, на мангата й се каня още :) Харесва си ми историята, доста навътре ме вкара в живота на мангаките, което по принцип ми е интересно. И да, аз също много се смея с героите :)

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Wed Jul 20, 2011 11:53 am

Hinamaru-kun и Yoshida-shi Са най-епичната двойка изобщо, а е мноо готино, че в мангата има бонус чаптъри на Отър 11, а тва направо къса от смях ^^

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jul 20, 2011 12:08 pm

Аз се опитах да гледам анимето и не стигнах по-далече от 4-ти епизод.
Героите бяха някакви захаросани и насила пробутани на зрителя за симпатични.
Мотивацията на протагониста да прави манга беше пълен абсурд - любовта на живота му (говорим за гимназист девственик :lol: ) е всъщност дъщеря на любовта на живота на чичо му...и понеже тя май, ще става сею, той трябва да надмине чичо си и да направи популарна манга...по чиято аниме адаптация, тя евентуално да работи...и това му дава шанс да я заговори без страх...Ъ?
Какви са тези сапунджийски забежки в шонен за начинаещи мангаки?
Не можеше ли просто историята да е за двама гимназисти, които ей така искат да правят манга и между другото попадат на невероятни връзки и познанства?
Иначе интересна информация за правенето на манга, но представена, като част от безинтересен за мен сюжет с герои за които не ми пука.

Признавам, че нататък нещата може да са станали драстично по-интересни и по-разнообразни...но първите серии ми убиха интереса.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests