нещо прозрачно

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

нещо прозрачно

Post by Morwen » Fri Mar 25, 2005 3:06 pm

Обърна се и погледна право през мен. За пореден път бях прозрачна. Винаги ставам прозрачна, когато се развълнувам. Казаха, че било комбинация от наследствени фактори, да не се впечатлявам. Това само усложнявало нещата. На всеки можело да се случи. Някои хора наследявали склонност към напълняване или лилави очи, аз пък ставам прозрачна. Просто така се е случило. По-добре е от дебела, нали? Аз съм дебела, споделих аз. Може би не ми личи, когато не се виждам, но съм дебела. Докторът се усмихна и каза, ето на, очевидно прозрачността ми помагала. Е, не се ли чувствам по-хубава така? Никаква не се чувствам, казах любезно, аз, нека Ви напомня, не се виждам. Докторът ме потупа по рамото, ориентирайки се по звука на гласа ми. Почти го уцели. Хайде сега, не съм била права, имала съм снимки, а те са необоримо доказателство за това, че ме има и как изглеждам. Да, казах аз, но не изглеждам никак за хората, които наистина имат значение за мен. За тези, които ме вълнуват, нали се сещате. Те гледат през мен. И виждат пейзажа. Или хората зад мен. Искам да виждат мен, дяволите го взели, аз съм там и съществувам. Докторът ме посъветва да не се разстройвам, защото очертанията ми съвсем се губели. Аз тропнах с крак и избухнах в абсолютно невидими сълзи. Той каза, че ще изчака, докато се успокоя за да можем да говорим лице в лице. Аз съм само прозрачна, изкрещях аз, не глухоняма, и така можем да говорим. Докторът се намръщи и каза, че не вижда за какво. Знаела съм, че няма какво да се направи, но ако това щяло да ме успокои, можел да ми предпише нещо противоалергично. Не искам нищо противоалергично, искам просто да ме виждат. Той повтори, че нищо не може да направи. Още по-малко в извънработно време, намекна той, защото то свърши преди половин час. Аз съм прозрачна, повторих. И ме боли. Добре, капитулира докторът, щял да ми изпише транквиланти. Не искам транквиланти, отсякох аз, трябва да можете да измислите нещо по-добро. И тогава той се разкрещя. Да престана да му се оплаквам, не му плащат за това, не го интересувало. Всъщност аз съм си била виновна. Подсъзнателно не искам другите да ме виждат, сама се мразя, затова ставам прозрачна. Защото не мога да понеса ужасния си образ, не го искам. Така че как съм очаквала той да ми помогне, след като сама правя обратното? Глупачка. Грозна глупачка, която не се понася. Бях толкова стресната, че дори престанах да плача, само станах съвсем прозрачна.
Тогава влязоха двамата санитари единията хвана ръцете му здраво, докато другият успее да му навлече усмирителната риза. Мъжът, който влезе, със съжаление каза, че отдавна подозирал. Какво да се прави, лекарската професия била тежка, не всички издържали. От известно време бил забелязал, че колегата остава до по-късно и си говори сам, но днес явно окончателно се е сринал. Да, надявал се, че след наколко месеца в психиатричното отделение ще се оправи. Аз тихо изчаках, докато стъпките им затихнаха по коридора, а после се изнизах през изхода без никой да ме види. Както винаги.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Mar 25, 2005 8:01 pm

Свежо.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Mar 25, 2005 10:31 pm

Много ме изплаши. Не, не, всъщност е много хубаво:roll:, но като го четях ми минаваха студени тръпки по тялото. Може би защото ми напомня силно за мен самата отвреме-навреме.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Thu Apr 07, 2005 3:27 pm

Страхотно е :) ,някак си различно и много смислено.
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Thu Apr 07, 2005 8:32 pm

Ами, яко е Морв. Много чувствено и кратичко...като един единствен удар с парен чук.
Само искрено се надвам в действителност да не се чувстваш така.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 07, 2005 10:29 pm

Благодаря:)
Е, понякога имам моменти, в които нещата ми идват в повече, но това си е хипербола:) Още се виждам...:Р
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Fri Apr 08, 2005 6:49 pm

О, да, забелязах те на едни снимчици от някакъв купон. Не само че се виждаш, ами и доста добре си изглеждаш даже.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest