WoT 13 - Towers of Midnight

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Jun 12, 2011 2:01 pm

RRSunknown wrote:И къде го чете това , защото аз като чета Сандерсън бие чело точно през Хариет за това че ТЯ го е привлякла.
Сайта на Сандерсън, например, аз такова чувство имам от изказвания като това:
Harriet feels a great urgency to get this novel done, and I can understand why. We have all been waiting to read it for many, many years.
Той, който е в нещата ли не разбира, или просто трябва да е любезен.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 12, 2011 2:08 pm

Не знам аз не виждам нищо странно в това изказване. Даже съм съгласен с него за учудване.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Jun 12, 2011 2:12 pm

Demandred wrote:Чисто стилово Сандерсън е по-зле по мое мнение. 8-)
По мое - също.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Jun 12, 2011 2:17 pm

Demandred wrote:За момента индикациите са, че Хариет не иска Сандеръсн да пише планираите от Джордан prequels и outriggers, въпреки че самия той няма нищо против, а от Тор естествено страшно много им се иска да продължат да доят the WoT cash cow. И аз поне не съм видял никакви хинтове, че Сандерсън има проблеми с Хариет, точно обратното.
Това не знам къде е истината, но Сандерсън на няколко места повтаря, че един вид му идва в повече в тоя фокус около него и Колелото. И неговите лични проекти са замразени едва ли не. Разбира се, че като автор няма да му е приятно. Та може и затова Хариет да не го иска вече.Макар, че за мен той се потопи във великите идеи на Джордан и сега чета големи суперлативи за новата книга на сандерсън Пътят на Кралете.
Е така или иначе, явно има проблем между тях.

Честно казано Сандерсън се справя на средно ниво за мен, можеше да бъде по-зле, можеше да бъде и по-добре. А и то едва ли е лесно да описваш чужди идеи. Липсва ми плътноста в образите на Джордан и вниманието към всеки персонаж. Някак си Сандерсън прескача малко дървено между редовете. Сандерсън е по-добър в пряката реч, но в останалото ми е скучен. Аз лично незнам защо точно него са избрали,обаче като се замислиш който и да беше трябваше да е някой от младите или средно-полулярни автори.
И в крайна сметка, всеки истински фен на Колелото е прецакан, каквото и да бяха измислили, нямаше да е написаното от Джордан.
И тук говоря за феновете, за феновете Колелото не е просто някакъв стил.
Last edited by coldie on Sun Jun 12, 2011 2:19 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jun 12, 2011 2:19 pm

Тц. Не е по-зле. Има проблеми, но не е по-зле. От стила на Сандерсън човек не може да вади откровени глупости.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 12, 2011 6:31 pm

Дем, не говори такива работи, моля ти се, срамно е :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jun 12, 2011 6:43 pm

И какво точно е срамното? Стилът на Сандерсън е подсредствен за успешен автор. Не че и Джордан е някакъв феномен, но за мен е по-добър.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jun 12, 2011 6:46 pm

Стилът на Сандерсън е много класи над този на Джордан. Както казах, от него глупости човек не може да извади. А на Сандерсън именно като за успешен автор стилът му е напълно стандартен.

Едит: Не беше ли ти дал линк към ревютата на Адам Робъртс на Джордан? ;)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jun 12, 2011 7:01 pm

Не смятам да правя анализи и да давам примери, обаче примерно в 13-то Колело има в пъти повече ужасни изречения и фрази, отколкото в тези на Джордан, които съм чел в оригинал. Субективно мнение, обаче си държа на него.

Колко си чел от Джордан все пак, да питам информативно?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jun 12, 2011 7:04 pm

Една трета от първа книга. Не ми се четеше повече. Но като няма да дадеш и един пример, няма смисъл да продължаваме :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 12, 2011 7:07 pm

Мен примери биха ми били интересни и в двете посоки впрочем.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6919
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jun 12, 2011 7:14 pm

Абе не знам за излишните изречения и фрази, но при Джордан имаше излишни книги. Но важното е да се доят кинти.

Иначе чисто стилово, Mistborn е няколко обиколки пред всичко що е късен Джордан (7-10). 1-6 съм ги чел само на български, така че няма да ги коментирам.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Mon Jun 13, 2011 5:51 pm

Какво толкова му харесвате в стила на Сандерсън, не мога да разбера. За мене си е много по зле от Джордан.
Ама и Стефани Майер да бяха хванали да завърши поредицата, сигурно пак щях да я дочета :oops: .
П.С. Сега остава някой да се изцепи че и Стефани Майер има по-добър от Джордан, и направо отивам да играя шах с Бойко Борисов :roll:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jun 13, 2011 6:18 pm

Еми при така изказано мнение не очаквай някой да си направи труда да ти каже в каквито и да било подробности какво толкова му харесваме в стила на Сандерсън :) Да не говорим, че това последното никой не го е казал..............

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Jun 13, 2011 10:56 pm

Мисля, че трябва доста време да си упражнявал английски и то в среда, за наистина добра визия, така, че уменията ми не стигат да чета в оригинал. Но мен като четящ на български ме притеснява превода, който приближава границата на абсурда с всяка поредна книга.
Whatever...

What was, what will be, and what is, may yet fall under the Shadow.
Поздрав с много якото, макар и не особено ново фен трейлърче:
http://www.youtube.com/watch?v=KV8sQrJa59I

Who is online

Users browsing this forum: Matrim and 22 guests