Castle

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Sep 21, 2010 7:02 pm

Това почна да става на блог :) Но все пак държа да споделя колко се изкефих на първия епизод от новия сезон, който продължава тенденцията на сериала да задобравя със всеки нов епизод. Голям хилеж и доста добър финт за връщането на Касъл към екипа на Бекет.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Nov 16, 2010 9:48 am

Е не. Новия епизод (3х08) е смазващ. Брутални ебавки, най-вече с Досиетата Х и подобни alien-themed конспирацийки. И особено яка препратка към Firefly.
Castle ( на китайски) : My partner is crazy and may start firing at any moment (към двама китайски емигранти)
Becket : Semester abroad?
Castle : Nah, TV show I used to love.
Нема такъв хилеж просто.

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Mon Mar 14, 2011 4:26 am

В един от последните епизоди, дъщерята и майката на Кесъл, щяха да ходят на сбирка за пречистване която се казваше "Serenity" :lol:

Много изпипано сериалче с прекрасни актьори. Стана Катич ми беше малко крива в началото, но след няколко епизода и свикнах, а сега я намирам за невероятно секси. :oops:
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 05, 2011 1:59 pm

Castle 3.22 - Неособено вдъхновена история и грозен бански. Станата изглежда не си харесва сегашната фигура. Майката и щерката на Касъл тотално отсъстваха, както и всякакъв хумор. Не му отива на тоя сериал да се прави на изцяло сериозен.



Възможно е рано-рано да зарежа Касъла още в края на третия му сезон.
Освен ако сериалът вземе да си припомни какво го правеше свеж - готиният хумор, ударните лафове, разведряващата семейна среда на Касъл и добрата кодошлийска взаимовръзка Касъл/Бекет. Тия двамата напоследък го раздават замислено-колебливо дали да се вземат, бетер Боунс и Буут. Досадно. Много насериозно взеха да се приемат тия две двойки.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu May 05, 2011 8:55 pm

Е хумора още си го има, по принцип още от началото си има епизоди които го раздават малко по сериозно. Конкретно на мен те най-малко ми харесват, но пак са си добри. А точно последнаия епизод беше от по-добрите такива, например two-parter-a отпреди няколко серии никак не ми допадна, именно защото твърде заби към сериозност.Иначе съм съгласен че точно тия двамата ако се вземат, ще потъне целия сериал, така че очаквам да има неуспешна развръзка в тази насока.

PS банския беше ужасен, индийд, а Станата какво точно не си харесва, никак не разбирам :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 05, 2011 9:03 pm

В един предишен епизод като правеше набирания ми се стори, че не е особено фина в талията. :P


Иначе имам чувството, че сценаристите все по-често се чешат по главите (да речем) какво да правят с персонажите. Някак все по-трудно им идват свежи идеи за разследвания, лафове и взаимодействия.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu May 05, 2011 9:10 pm

Не съм обърнал внимание, но и така да е, пак няма да я върнем :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 10, 2011 7:43 am

3.23 - Ами ето, дадоха го по-небрежно и стана по-приятно! Макар и не баш на нивото на силните периоди на сериала, демек първите два сезона. Колкото и да беше готино лашкането между заподозрените, убиеца все пак го познах отрано.
Плюс това май част от актьорите се ориентират към вратата. :wink:

Хайде, още един сезон максимум и да приключват. На тоя сериал свежестта му заминава дори по-бързо от тая на "Боунс", който все пак има по-стабилни поддържащи персонажи, а и по-добра обща комбинация между двамата главни, които са и далеч по-добре развити, да ме прощават Нейтъна и Станата.
Last edited by passer-by on Tue May 10, 2011 8:00 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue May 10, 2011 7:07 pm

Не беше най-интересния епизод, но си беше отличен. Имаше интересни неща. Ако отпишат дъщерята, само ще загуби сериала, тя е едно от нещата, които са доста свежи.
Spoiler: show
А капитана вече води в класацията за убийството на главен герой в следващият епизод.
За мен все още е достатъчно свеж, за да изкара следващия сезон. А догодина по това време може да коментираме на къде върви, все пак може да ни изненада и 4ти да е много по-як от настоящия.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 10, 2011 8:01 pm

armageddon wrote:
Spoiler: show
А капитана вече води в класацията за убийството на главен герой в следващият епизод.
А стига бе, и тук ли го правят?! В Боунс и Морските детективи готвят точно същото за края на сезона. :roll:


Иначе малко се съмнявам, че следващият сезон ще ме грабне особено, но ако този завърши достатъчно добре може да погледна началото.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 17, 2011 7:27 am

passer-by wrote:Иначе малко се съмнявам, че следващият сезон ще ме грабне особено, но ако този завърши достатъчно добре може да погледна началото.
Е няма да го погледна.

Castle 3.24 ми беше скучен.

Странно, уж ставаха разни интересни неща като замисъл, но начинът на поднасянето им, особено поведението на Бекет в последните минути (уж тренирана в ръкопашен бой полицайка, която може да върже Касъл на фльонга за миг, както ни е известно) и клифхенгърът ме оставиха тотално безразличен.

Много насериозно взе да се приема тоя сериал. Заряза хумора и готините лафове както между Бекет и Касъл, така и в семейната среда на Рик. Зарязвам го и аз.
Жалко, първите два сезона бяха доволно свежи - преди да се напънат да се правят на сериозен полицейски сериал с драма, любовни терзания и философски размишления.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue May 17, 2011 12:43 pm

Чудесен финал според мен. Въпреки че, както май вече сме коментирали, забавните серии на Касъл са много по-добри от по-драматичните, които се появяват от време на време за да раздвижат действието и отношенията на героите. А тук имаме чудесни развития в тези насоки.

Друг е въпроса, че можеше и по-добре да се изпипат нещата. Не ми хареса че серии, занимаващи се с убийстовото на майката са толкова разредени, до степен тук изобщо да ми беше трудно да се сетя за какво ставаше въпрос.
Spoiler: show
Развръзката около и смъртта на Капитана верно бяха малко кухо представени, второто беше ясно постлано в последните една-две серии. Цялата последна сцена в хангара беше зле. Едно че вярно Бекет принципно може да смеле Касъл на кайма, но то изобщо всичко беше в джаза. A тотално не-клифхенгърното застрелване на Кейт можеше и да го прескочат, просто не внася и един грам съспенс за следващия сезон, щото е очевидно от километри как точно този герой няма да умре.
Въпреки че по-екшън/драма епизодите не ме кефят особено и едва ли скоро такъв ще намери място сред най-кефещите ме, а този конкретно си има доста проблеми сам по себе си, никак не се оплаквам и грам не ми беше скучен. Даже имаше доста стабилно темпо за разлика от предните трактовки по темата - 3х22 и 3х16-17 - които за мен бяха доста повече meh.

Впрочем беше забавно как Касъл се хвалеше че ще правят комикс по неговите роман. А такъв наистина ще излиза, явно романите за Ники Хийт вървят добре, щом разширявам мърчандайзинга.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu May 19, 2011 9:47 am

На мен пък финалът не ми допадна.
Не че беше лош епизод. Всъщност, ако беше предпоследен за сезона, вероятно щеше да ми хареса.
Просто ми се вижда страшно неприемливо, да не казвам тъпо, сериал, който като цяло разчита основно на хумора и е спечелил мен като зрител именно с него, да приключи цял сезон с тежък драматизъм, нещастни събития и, като за капак, зъл клифхенгър и обещания за сериозна интрига в следващия сезон. Просто това вече не е "Касъл", а някаква друга полицейска драма.
Все пак няма да го зарязвам, поне за сега. Основно защото мразя клифхенгъри и ми се ще да видя как ще разрешат ситуацията.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu May 19, 2011 2:19 pm

Аз пък съм нещо средно - като цяло сезона ми хареса доста, но финала беше просто трагичен.
Spoiler: show
Баси, как само я вдигна и си я отнесе. Тя цял живот чака момента да се срещне с убийците на майка си, на това отгоре е уж супер нинджа и може да нарита един отбор писатели, и идва Касъл и си я прибира. Това, че е под напрежение, би значело само, че с още по-голяма лекота ще го шамароса. Да не говорим, че квото и да обяснява сценариста, нямаше никаква логика Ел капитано да е лошковец, да не говорим за патетичната сцена със смърта му.
А и това "обичам те" накрая - при условие, че няма да ги събират следващия сезон е още по-дразнещо. Както казах, този сезон ми хареса, но за следващия имам доста неприятни очаквания...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Thu Jun 02, 2011 5:26 pm

Сезонът ми хареса, а и финала си беше добър :D
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests