A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 24, 2011 3:58 am

При все всичко, пак само с една прочетена книга от поредицата искам да "се гавря с аналните и чарколяци" след като я пребия, както беше писал трубадура в блога си.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 24, 2011 4:49 am

С изключение на странната сцена с лова на краля, останалото беше размазващо. Отново получаваме най-добрият епизод досега. Сцените с Тирион са pure gold, за първи път и тези с Денерис почват да стават наистина добре направени (ситуацията със "златната корона" беше 1:1 с начина, по който си я представях). Коментарът на Аря "Oh, seven hells!..." в разговорът на Нед с двете сестри го гледахме с жената няколко пъти, докато му се наситим. :lol:

п.п. Обзалагам се, че кучката от Winterfell я готвят сценарно за Тириън по-нататък.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 10:29 am

Шести беше як епизод, макар че за първи път наистина им личи яко липсата на достатъчно бюджет да направят епиката. Тревожно ми е как ще пресъздадат битките по-нататък. Всичко в линията на Тирион беше КРАЯТ, дитто Денерис. За сметка на това сцената с Бран и уайлдлингите ме вбеси яко с липсата си на вълк, а Санса е нетърпима...

Ревюто ми в блога

Edit: и промото на седми епизод. Не, че не сме го гледали всички вече де :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 11:15 am

И ревюто за седми. Като че ли по-слаб от предния, някои сцени бяха откровено зле (тая с курвите и Петир, оная между Нед и Церсей...), а други не бяха толкова яки, колкото можеха да са (финалната). Като цяло обаче не бих казал, че съм разочарован.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 24, 2011 12:42 pm

Аз и двата ще ги гледам утре, че съм на абитуриентски бал днес :). На седми как е качеството, че гледам 400 мб е епизодът, много ли е зле?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 24, 2011 12:47 pm

Аз все повече се убеждавам че просто няма да има епични битки и всичко свързано с тях ще се случва зад кадър докато някой докладва резултата и най-много да покажат бойното поле след боя. На този етап е пълен абсурд да покажат решаваща битка при положение че ловът на краля се състоеше от 4 човека тръгнали пеш в рандъм гора.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 12:54 pm

Бе ако трябва да сме честни, ловът в книгата е изцяло зад кадър, сцената, която виждаме, спокойно може да е просто Робърт и ко, които са се отделили от основната група... Ама оправдания, извинения...

Иначе, Коле, моята версия беше даже 200 и нещо МБ и си беше с качество на стандартен SD TV рип, т.е. съвсем идеално гледаема.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Tue May 24, 2011 3:05 pm

И аз мисля, че няма да ги показват (далеч не се ръководя от сцената с лова, където наистина тия 4 тупана спокойно може да са се отделили от останалата сган, сложена да чака някъде).

Без проблеми могат да карат като първата част на "Елизабет", където дадоха едно бойно поле с трупове и тва е. Нито нарани филма, нито нищо.
Spoiler: show
С непоказването на копанье ще имат проблем чак в трети сезон, където няма къде да бегат и ще трябва да покажат мелето на Вала. Ама дотогава предполагам, че и повече пари ще им сипят.

Ще е жалко, де, защото (речна ли беше?) голямата битка във втората книга си заслужава филмиране, но там са и най-спасени, щото успоредно с нея си вървяха простотиите на Церсей (където и без тва се казваше какво се случва отвънка), така че в този случай самата книга им позволява да минат метър.
Лошото е, че все още няма клипче-микс, като това с Тирион и Джофри, с шамара връз Церсей, което си беше мега.

освен това (от 6 еп.) Брон е страшен пич, а Санса беше великолепна. Досега актрисата ми беше много влево, ама като обясняваше бъдещите си творчески планове личеше колко добре си е набарала ролята. Едновременно ми беше толкова жал за нея (че е толкова проста), хем се смях, та ме заболя коремът, хем исках да й врътна един през заспалата мутра. Въобще цялата сцена, между нея, баща й и сестра й, беше златна.

Тирион си остава без коментар. Без значение колко квартална е визията на моменти, този човек успява да вкара достатъчно характер, че в крайна сметка сериалът да си носи атмосферата на книгата.

Наистина най-добрият епизод досега.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue May 24, 2011 4:48 pm

Тивин как кормеше елена :D супер интродукция

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue May 24, 2011 9:55 pm

Всички казват, че последните два епизода били супер яки, ама аз още след четвърти спрях да го гледам... Не знам, просто не ме кефи достатъчно, въобще не усещам да ми носи удоволствието, което очевидно носи на всички останали. Предпочитам да използвам този един час за да напредна с "Вихър от мечове" или да си изтегля нещо, което би ме радвало повече.
Но ще следя чат-пат темата, може пък и да му дам още един шанс лятото, ако положителните коментари продължават да валят...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 24, 2011 10:01 pm

Приеми отсега, че ще продължат да валят. Пък ако не те кефи сериалът, никой не те кара насила да го гледаш. Свят голям, заглавия много. :)

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue May 24, 2011 10:28 pm

Прави ми впечатление и на мен липсата на мащабност. Кралският турнир например беше смешна работа, в сравнение с книгата :roll:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 24, 2011 11:06 pm

raylight wrote:Прави ми впечатление и на мен липсата на мащабност. Кралският турнир например беше смешна работа, в сравнение с книгата :roll:
А дотраките ... един катун хора.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 24, 2011 11:09 pm

Ами истина е. Явно си е от бюджета. Но да си призная, и аз бях разочарована от турнира - приличаше на селска сбирка насред моравата с няколко лични момци и моми от селото, събрани на сеира. И ловът наистина беше жалка работа. По-добре да го бяха оставили както си беше в книгата -
Spoiler: show
там просто те халосват с вестта, че Робърт е мъртъв и толкоз.
Обаче съм доволна от серията. Много доволна дори, бих казала. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 24, 2011 11:14 pm

Е в крайна сметка си остава сериал а не конкуренция на Аватар. Неслучайно се казва Игра на тронове - избрали са да се концентрират върху това което може да се направи с талант и без много бюджет - интригите и развитието на персонажите. Останалото просто трябва да се примирим че ще е на ниво декори от театър и да не се оплакваме.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests