Deadwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 20, 2011 3:19 pm

Сега си чета по-нагоре в темата съм изключително съугласен с теб, че сериалът със сигурност не може да се разглежда като уестърн. Ти си прав, че ХБО в 90% от качествените си сериали взимат един сетинг или сериал и започват да си правят експерименти с него, които (с много малки изключения) са успешни. В светлината на тези разсъждения съм съгласен за трупащото се напрежение, но горе-долу дотам. Просто при мен посредственото впечатления от конкретния актьор доминира и отдавам неспособността му да ми донесе и други усещания по-скоро на него самия.

Едно от нещата, които страшно ми допадат като сетинг - непринадлежността на Дедууд към държавата, благодарение на която виждаме какво се случва в едно малко затворено общество. Този, който е изпечен манипулатор ще може винаги да доминира, като се притеснява малко или не съвсем много за последиците от действията си. Много е интересен епизодът с началото на "самоуправлението" в града, в който И. Б. Фарнъм предлага да е кмет и абсолютно никой не му противоречи дори за миг - толкова на всички не им пука за нещо като орган на държавна власт и толкова са откъснати те от нея.

Като се замисля - Дедууд е може би най-интересният за интерпретация сериал, който съм гледал. Със сигурност не най-добрият, но се поддава на толкова много различни разсъждения за отношенията между героите и "смисълът на всичко", че можем да определим само тези, които го разглеждат като "уестърн" като грешни. Най-малкото няма дори един класически мотив от общопризнатите уестърн-сюжети.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri May 20, 2011 8:21 pm

Както бях казвал и в темата за ХБО, Дедууд е сериал за изграждането на цивилизация от хаоса - нещо подобно на бандите на Ню Йорк.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 22, 2011 3:41 am

Довърших първи сезон. Последният епизод беше убиец от-до, дори смея да твърдя, че намерих Алма Гарет за секси :lol:

Защо досега не съм изгледал тоя сериал не знам, честно. Захапвам втори сезон при първа възможност.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 31, 2011 9:14 am

4ти епизод на втори сезон - мъката около бъбречните камъни на Ал беше просто омфг, размазах се как Дан и Трикси беряха душа какво ще се случи :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue May 31, 2011 5:49 pm

Значи ще ме разбереш, когато в един момент ми дойде до гуша и изцепя в съседната тема, че Троновете са нещо като Тру Блъд, само че не ЧАК толкова тъпо? :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 31, 2011 6:03 pm

Аз пък даже ще се и съглася...

Дано не забатачат като Тру Блъд и те.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 31, 2011 8:24 pm

Прекалено голям фен съм на героите и света, за да ви разбера, но обещавам поне да не ви троля толкова :lol:

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Aug 30, 2012 12:18 am

На втори сезон съм вече и продължавам да се мъча със сериала. Страшно е добър обаче се опасявам, че е прекалено интелигентен за мен. Прекалено много интриги, които ми минават през очите, без да знам какво става, пропуснати диалози (въпреки че се концентрирам напълно) и накрая завършвам всеки епизод с фрустрацията, че съм схванал само 40-50% от целия им трафик на пусита, опиум и граждански титли.

Двата епизода с бъбречния камък бяха толкова добри, че и аз усетих някаква болка от цялата "операция".

Булък е honourable като Нед Старк + неприятна физиономия и досадна избухливост. Поне Олифънт да можеше да играе. Свиква му се де.

Фарнъм вади най-готините бисери обаче, когато се притесни за кожата си. "Why, even in Richardson, my chef, my eyes see a beloved household pet somehow walking upright." :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Sep 01, 2012 2:50 am

Е споко, не си единствен, те нали затова го спряха. :)

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Mon Sep 03, 2012 11:00 pm

Изгледах и финала. Абе като цяло втори сезон, като че ли беше по-лек за смилане главно защото бях запознат с каста и имаше 3-4 главни сюжетни линии, които се развиваха във всеки епизод. Не знам колко много ще науча за изграждането на цивилизацията от хаоса, но определено си запълних речника с нови интересни думички. Диалогът става все по-засукан с латинизми.
Spoiler: show
Джордж Хърст си го представях много по-страшен обаче. Поне Уолкот беше отстранен, че ми беше страшно неприятен с това как не мога да отгатна какво си мисли никога. Затормозваше ми мозъка.

Последно Трикси за Ал ли работи или както й щукне?

Интересно е, че Ал си има една любима курва за лапане и друга за пенетрация.

Накрая не разбрах какво става с участъка на Гарет и какво ще прави Хърст, за да го изкупи от нея... Аман

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Feb 20, 2013 1:53 pm

Да си пусна и тук линк към мнението за сериала:

http://www.shadowdance.info/magazine/tvshows/deadwood/

Жалко наистина, че четвърти сезон не се случи, след повторното гледане се убедих още повече колко е голям този сериал и колко още по-голям можеше да е, ако Милч си беше доразвил гениалните проблясъци за естеството на цивилизацията.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 8 guests