Amnesia:The Dark Descent

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Amnesia:The Dark Descent

Post by F242 » Fri Sep 10, 2010 9:21 pm

Frictional Games -
Една от така наречените indie компании, които винаги след като видях Penumbra са били в групата "заслужаващи специално внимание".
Въпреки това, Амнезия беше изненада за мен. Разбрах, че FG издават нова игра, когато отворих отново Стийм преди 3 дни и това беше на финалният ден на приордъра. Понеже наскоро, бях похарчил доста пари за поръчки онлайн и в хардкопи се въздържах. Но след като гледах няколко минути геймплей на филмче на Steam, усетих че това е моят тип игра.
Даже успя да ме откъсне от Starcraft 2 WoL, на която получих колекторса си едва в понеделник - но това е за друга тема.
Първите ми впечатления, след три часа игра, изтриване на 3 профила, за да мога да започна на чисто и отначало са страхотни:
Атмосфера - така съм си представял съвършения "хорор" - първо лице, shadowplay - звуци, които са поне половината от преживяването.
Първи асоциации - на много дълбоко геймплей ниво - Realms of The Haunting, малко по-близо във времето - Undying :metal: и още по-скорошни - Silent Hill
Първи желания - искам Frictional Games на направят следващата си игра с Clive Barker :mrgreen:
Като играеш тази игра, разбираш, колко много неща си забравил :mrgreen:
PS - "This door won't budge" ! :D :D :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 22, 2010 1:25 pm

Искам само да подчертая колко задължително трябва да го играете това! :) Играта е страшна, буквално. Съвършен хорър! Мога само да наплюя GameSpot, че не я включи в наградите за най-добра атмосфера, защото по този критерий играта просто няма равна. Абе плюя всички награди тая година, че не я включиха, защото играта си е поне в топ 10 на най-добрите игри за годината и е жалко, че отсъства, а разни лайненца, като Super Meat Boy са там.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 22, 2010 1:49 pm

луд ли си - Super meat boy е гениална игра от ранга на Limbo.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 22, 2010 2:23 pm

Amikae, точно от всепризнатата като страхотна Super Meat Boy ли реши да се възмущаваш? А защо ли имам чувството, че не си я и пипвал...?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 22, 2010 2:45 pm

AlDim wrote:Amikae, точно от всепризнатата като страхотна Super Meat Boy ли реши да се възмущаваш? А защо ли имам чувството, че не си я и пипвал...?
Погрешно чувство имаш. Свикнал съм да не се прехласвам по всепризнати нещица, предпочитам да пробвам. Пробвах, писна ми за отрицателно време. Изобщо не е от ранга на Amnesia, макар и различни жанрове.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 22, 2010 2:51 pm

май в теб е грешката защото за да цитирам познати:
Super Meat Boy - 15/10
Нечовеееешката игра. Жалко само, че пада и с емулатори не успях да го подкарам (има един всеизвестен проблем с не-майкрософтските падове на РС за някои игри). С клавиатура пак изкъртих първия бос. Велика!!!
Super Meat Boy (xbox 360) Единствената игра за 2010, на която бих поставил лична отценка 10/10. Няма хейлота, няма COD-ове - олдскуул фън игра пипната до перфектност -> еднообразните нови заглавия! Трудността е брутална. Тук няма да завършиш с няколко стотин deaths, а с хиляди. :D
За мизерната цена от 800 точки получих 300+ разнообразни нива с гениален дизайн, 10+ персонажа, всеки от които с различни специални умения, Teh Internets меню, в което авторите на играта периодично добавят нови, напълно безплатни нива. Засега бройката им е 40. TeamMeat категорично са срещу платените dlc-та и обещават, че такова нещо за SMB няма да има. Евала им правя за което.
Минимум 30 часа фън

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 22, 2010 3:26 pm

В мен е грешката, че съм я играл и не ми е харесала? :lol:

А ти игра ли я? А Amnesia игра ли? :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 22, 2010 3:46 pm

Amnesia не ми хареса.
SMB я изкъртих преди да си подкарам Wii-то.

Само че това няма никакво значение защото аз хорър игри принципно не играя. Затова е не пороизвеждам хейт , но не подминавам и хейта.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 22, 2010 3:52 pm

Аз обаче не мога да кажа, че не харесвам платформъри. Просто SMB, напук на разнообразните нива, ми беше крайно еднообразна.

Иначе Amnesia в началото почва леко мудно, но после нещата се задълбочават сериозно. Ако имах времето бих я преиграл с преголям кеф, макар да знам всички пъзели и развръзката на историята.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jan 15, 2011 12:57 am


User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed May 18, 2011 6:12 pm

За тези, които се интересуват от играта, една информация, която за малко да пропусна. Вече Амнезия има и free DLC. Нарича се Justine.
При мен се е даунлоудвало автоматично от Стийм даже без да забележа. За да го играете трябва да тъсите бутона вдясно долу в launcher-а а не от главното меню, след като започнете играта.
Повече информация тук http://amnesia.wikia.com/wiki/Amnesia:_Justine
Не съм я играл още - определено е в списъка - must play soon и не знам дали има други асоциации, освен името си, с най-известния писател-маркиз :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests