Justified

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Justified

Post by tigermaster » Wed Apr 27, 2011 1:26 pm

http://www.imdb.com/title/tt1489428/
Не знам дали с тази тема ще събудя интерес към този твърде заслужаващ си сериал, но мисля, че не е зле да пробвам :)
Във всеки случай е твърде готин на всички възможни нива, твърде оригинален, сравнен с останалите криминални сериали, които съм гледал, и твърде интересно разказан.
Рейлън Гивънс(Тимъти Олифант) е полицай, който си решава случаите като шериф от Дивия Запад. Това става ясно още в началните секунди на първия епизод, всъщност, но няма да споменавам как точно. Именно заради маниера му на работа го наказват с шерифско място в родното му място - забутано място, пълно с реднеци, където всеки познава всеки и където каубойските му методи всъщност вършат по-добра работа, отколкото в Маями, където е работил до сега.
А след отиването му в Кентъки започва същинската история, която е :shock: :shock: :shock:
Нямам никаква идея как да я опиша, но ще кажа, че не беше съвсем това, което очаквах. Мислех, че ще гледам уестърн, ситуиран в 21 век и, макар че на моменти сериалът е точно това, има още толкова много, че просто не е за разказване.
В имдб пише, че е екшън, но е далеч от това. Не е като да няма престрелки - доста хубави, при това, но темпото е бавно, няма динамика и напрежението се гради благодарение на диалога и отношенията между героите - а те са показани твърде интересно. Сценаристите са успели да избегнат повечето клиширани ситуации и реакции, при това без да изпаднат в оригиналничене. Всъщност не знам доколко сериалът е реалистичен, но наистина изглежда такъв, сравнен с практически всеки крими сериал, който ми е попадал пред очите.
Що се отнася до актьорите, забележки нямам. Героите до един са ярки образи и актьорите успяват да ги изиграят подобаващо. Освен тук, Олифант съм го виждал само в "Умирай трудно 4" и там беше доста никакъв. Подозирам, че и в "Дедууд" се е губил на фона на Иън Макшейн, но не съм го гледал, де. Тук, обаче, е направо страхотен. Точно като шериф от 19 век е. С все шапката :D Не знам дали в случая става дума за актьорска игра или излъчване, обаче резултатът е налице. И радва. Другите актьори не са ми познати, а и не виждам много как ще ги коментирам, без да навляза в спойлери, затова просто отново ще препоръчам сериала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Wed Apr 27, 2011 4:18 pm

По-скоро си повтаря доста яко ролята от Дедууд.

Иначе първи сезон особено от средата мачка здраво.

На втори съм гледал само първата серия и сега ги чакам да се посъберат малко, но се очертаваше още по-брутално.

Освен това Уолтън Гогинс си ме кефи още от The Shield, а и селските акценти са много яки

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue May 03, 2011 4:43 pm

Вторият сезон почва смазващо, бтв. Четири епизода наведнъж изгледах...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 11, 2011 11:28 am

Събудихте ми интереса и днес мисля да го пробвам първи епизод по някое време:)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 9:47 am

Изгледах първи сезон и първата серия на втори. Не мога да кажа, че споделям ентусиазма на останалите в темата. Сериалът почна изключително добре, докато не се превърна в една леко тегава и скучна смесица между деветдесетарски екшън с Чък Норис и гангстерска семейна драма на реднекове, която на мен не ми е по вкуса. Готино беше как Рейлан се държеше и решаваше ситуации в първите серии на първи сезон,. но после образът му стана прекалено френдли и на мен силно ми премина в сивия спектър на един от героите, за които не ми пука вече.

Единствените три неща, които много ме накефиха в този сериал:
1. Престрелките и почти всички екшън сцени към тях - много добре отиграни, разчетени и заснети.
2. Уолтън Гогинс - мачка отвсякъде.
3. Догледа ми се Deadwood :)

Не смятам да го гледам повече.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Sep 14, 2012 12:15 pm


User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sat Nov 30, 2013 12:53 pm

Изгледах 4 сезон, доволен съм. :lol: На 7.1.2014 почва 5 сезон.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests