A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 18, 2011 9:35 pm

Oк, да не се вманиачаваме. Съгласен съм, че музиката е уотевър, но в нито един момент не ми пречеше, така че уотевър, да си къкри там. В опънинга се влюбих, кастът е перфектен и въобще айм гъшинг профюзли райт нау. Ей още малко гъшинг в блога ми.

Прочее, мен тоя пилот подчертано ме изкефи повече от този на Boardwalk Empire. За Рим съм съгласен, че беше по-добър де.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 18, 2011 10:45 pm

Между другото, освен ония негри-дотраки, изключително ме подразни как Дрого изпраска Денерис. В книгата той беше изключително нежен към нея през брачната им нощ, на практика я прелъсти и накрая тя сама му се отдаде. А тук просто я обърна и я оправи. Практически, изнасили я. Ако оставим настрана веждите на Визерис, екранният образ плашещо се доближава до представата, която си бях изградила за героя. Обаче той е маниак, склонен към насилие. Жесток, свиреп истерик. А тук е някакъв лигльо, който само обарва сестра си. Не ми допадна. Наистина таргариено-дотракският епизод хич не ми хареса. Но да видим, да видим...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 19, 2011 12:07 am

Визерис е много жалък каст - през цялото време ми приличаше на Део с перука.

За музиката съм съгласен с общото мнение - че просто беше безлична.

Тоя който играе Тирион обаче много добре се справя - точно така си го представях. Изобщо фенщина отвсякъде - 90% от нещата ми се покриват с вече изградената представа. И б.т.в. не смята че са се изсилили самоцелно с кървища и еротика - напротив - така си беше и в романа.

Но тепърва има да гледаме интересни неща - мен и в книгата в началото ми се стори скучно. Ще ми се да видя после как да реализирани турнирите и King's Landing.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 19, 2011 2:40 am

Всъщност те секс-сцената не я показаха, та не е ясно кво е станало...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Apr 19, 2011 11:31 am

И предположения за рейтингите:
http://nymag.com/daily/entertainment/20 ... rones.html
По-малко от 3 милиона ще са, което е малко неочаквано.

AVAR
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sat Oct 08, 2005 9:25 pm
Location: bg-plovdiv

Post by AVAR » Tue Apr 19, 2011 12:09 pm

По отношение на правдивоста на образа на Кейтлин си мисля как би изглеждала жена родила пет деца(ако и да е била мис Благородна девица на 17) най голямото от които на 16 г. в ъв времена в които няма напреднала медицина няма аеробика и каланетика ,кремове с Q10 и прочее козметики,самата концепция за здравословен живот и хранене е непозната,където средната продължителност на живота е 45-50 г. ако вземем за сравнение Европа през 13-14в.
Иначе за филма ми се струва , че се развива на много бързи обороти и нв знам как се ориентира човек кой то не е чел книгата.Ще видим как е нататък следващите серии.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 19, 2011 12:16 pm

Само че Церцей е родила 3 деца и не изглежда така.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 19, 2011 12:20 pm

Изгледахме го и ние вчера. Аз лично съм страшно изкефен, на жената също й допадна много. Кастът е просто великолепен от-до с много малки изключения, едното от които е за мен е Церсей, но може би просто не се кефя на Лена Хеди. Церсей трябва да е ослепително красива, въпросът е, че една манекенка едва ли ще може да играе.

Силно съгласен с горното мнение за Кейтлин, а сравнително ниските рейтинги си ги обяснявам с това, че наистина ще бъда трудно за нечелите книгата да се ориентират навреме.

Също така съм искрено изкефен, че този сериал, който чакам от буквално ГОДИНИ най-после започна да излиза и че това е достатъчен факт могъщо да си гепим дружно, а не да го гледаме под лупа.

ЕДИТ: за РРС - да, което означава, че може би церсей изглежда недостоверно, ако приемем твоята логика, а не Кейтлин. Също така едно е 3, друго е 5.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Apr 19, 2011 12:44 pm

Абе и аз нямам проблем с Кейтлин, ако визията и не беше толкова непоследователна. В един момент изглежда съвсем нормално, в следващ изглежда страшно състарена. Жената не е грозна, те явно не могат да решат как точно искат да изглежда, което за мен е пълен фейл... Но ако оставим това на страна, по-важно е дали актрисата може да играе, щото ще си требе нагоре. :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Apr 19, 2011 5:17 pm

Не съм съгласен с прекаления хейт по музиката - интрото е много грабващо, а музиката е по-скоро атмосферична, отколкото изпъкваща и това според мен работи добре. Така или иначе, като изключим началните мелодии, съмнявам се да можете да започнете да тананикате мелодия, от който и да било сериал на ХБО. Музиката на старите анимационни и игрални сериали беше запомняща с това, че имаше по няколко много специфични кратки и обособени мелодии - за опасност, за екшън, за любов и т.н. които се повтарят почти всяка серия. Надали това все още е толкова практикуван подход.

Имам много впечатления за сериала, но ще ги споделя по-натам - когато изгледам повече епизоди и имам повече време.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 19, 2011 5:32 pm

b.t.w. От още пет форума масово се плюе музиката тъй че не е само тукашен снобизъм.

kire4a
Commoner
Posts: 25
Joined: Fri Feb 20, 2009 10:09 pm

Post by kire4a » Tue Apr 19, 2011 5:42 pm

Някои от каста дразнят мошно + наличие на избозени (от глупост) моменти. Остави ме със смесени чувства _ 8/10. Ще видим по нататък.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Apr 19, 2011 6:59 pm

Позволете ми да бъда първия:

HBO RENEWS GAME OF THRONES FOR SECOND SEASON

LOS ANGELES, April 19, 2011 – Following strong critical and viewer response to the series’ April 17 debut, HBO has renewed GAME OF THRONES for a second season, it was announced today by Michael Lombardo, president, HBO Programming.

“We are delighted by the way David Benioff and D.B. Weiss have brought George R.R. Martin’s amazing book series to the screen, and thrilled by the support of the media and our viewers,” said Lombardo. “This is the continuation of an exciting creative partnership.”

Based on the bestselling fantasy book series “A Song of Ice and Fire,” by George R.R. Martin, GAME OF THRONES follows kings and queens, knights and renegades, liars and noblemen as they vie for power in a land where summers span decades and winters can last a lifetime.

Among the early critical raves, TV Guide has called the show “a crowning triumph” and “brilliant,” while the Los Angeles Times termed GAME OF THRONES “a great and thundering series,” as well as “wild and bewitching.” The Hollywood Reporter praised the “excellent storytelling, superb acting and stunning visual effects,” and the New York Post observed that the “art directing, acting and incredible sets are as breathtaking as the massive scope of the series.”

The gross audience for the premiere night of GAME OF THRONES on the main HBO channel was 4.2 million viewers.

Източник: http://winter-is-coming.net/
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Apr 19, 2011 7:13 pm

Ама айде да ми позволиш да не си първия, а? :lol:
Silver wrote:Вече съм убеден, идва поредното голямо ново нещо на HBO, което просто не виждам как може да фейлне предвид масовия хайп. Запомнете ми думата, че вторият сезон ще бъде обявен във вторник на 19 април.
Източник: този топик. :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Apr 19, 2011 7:16 pm

Добре де, добре - твоето беше спекулация, а аз предавам фактите. Все пак, браво! ;)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 19 guests