Пратчет!

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jan 14, 2004 9:12 am

Donqkude sum suglasen sus Roland. Gnigata bie na izcherpvane (donqkude), no za oshte ot sushtoto ne sum suglasen. Knigata prosto ne e ot seriqta za strajata - nqma gi polovinata geroi - Carrot, Angua, Cheery, Detritus, ... A daje nqma nikakuv suspens kato v predishnite, daje nikoj nishto ne razseldva v krajna smetka.
Obache vupreki tova kefi, ima nqkoi napravo kultovi geroi kato lelqta na Vetinari!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jan 14, 2004 2:00 pm

Мен пък ми хареса Nightwatch, култово беше да видиш любимите герои като Ветинари, Ноби, Колън, Диблър на млади години :D . И сюжетът беше много добър и увличаш, Ваймс отново управлява като герой, единственият проблем беше, че почти липсваха забавни моменти, особено в сравнение с класики като "Интересни времена", която ме караше да се смея с глас на всяка страница. Вярно, че това не се връзва с атмосферата на книгата, но поне малко повече черен хумор и лафчета щяха да ми дойдат добре(като в "Истината", да речем, която за мен си е много смешна).
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jan 14, 2004 6:09 pm

Kultovi lafove si imashe (az li4no se nakefih maximalno na Lady Meserole, taq madama prosto rulira), a malidite Vetinari, Mrs Palm (tuk Miss), kakto i kolejkata i, Dr Lawn i maj tova bqha. Povecheto momenti kogato go nqmashte Vajms na scenata si bqha kultovi. Obache pove4eto momenti kogato na scenata bqha i 2mata Vajms mi bqha na kratchka ot hiper dosadni, chestno.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 14, 2004 6:55 pm

Бе не знам, мен честно казано само един-два лафа ми останаха като наистина яки, историята, ше прощаваш, Дем, беше абсолютно несъществуваща, само сетъп имаше, а ощето от същото са му:
1)лафовете
2)конструкцията на романа
3)псевдоподтекста
4)внушението, доколкото има такова
5)атмосферата

Пратчет пише една и съща книга от около двадесетина насам, това си е факт. С вариации естествено, може би дори са всъщност две или три книги, но това е. Което не значи, че не го прави наистина много добре, просто по някое време омръзва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jan 15, 2004 12:04 am

На мен историята ми хареса ПЪК, имаше си я очевидно, сега, че приличаше доста на някои от предишните му романи признавам без бой. И лафовете и внушението взеха наистина да се изтъркват, мисля си, че е време вече да позареже за малко Discworld-a Тери и да напише пак нещо култово като "Номите" или "Good Omens".
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Thu Jan 15, 2004 8:47 pm

То винаги е хубаво да има промяна, обаче както винаги става когато някои автор промени стила си, книгите му от този момент нататък започват да печелят нови почитатели, обаче пък старите се разочароват. :(
Аз си чета Прaтчет точно понеже си знам системата по която си пише човечецът и си ми харесва и книгите му винаги ме разтоварват.
Пък и колкото повече книги за Discworld видят бял свят толкова по-добре 8-)
The Self-Perfected State

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jan 15, 2004 10:46 pm

Heh, i az taka vikah, ama sled THW, i ako Monstrous Regiment se okaje ot sushtata partiq, shte glasuvam i s 3 ruce za neshto kato Good Omens.

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Thu Jan 15, 2004 11:55 pm

Ми ако тръгне да пише нещо странично от "Discworld" поне да е пак в съавторство. :roll:
The Self-Perfected State

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 16, 2004 12:41 am

Хм, аз пък съм доволен от NW. Вярно, нищо вече не е както преди, какво слънце имаше навремето, нали, ама въпреки повторението на всичко пратчетовско, книгата пер се е яка, а това е важното всъщност (макър всичко да е относително :р).

Monstrous Regiment казват била по-смешна, ма аз няям много доверие на книги с нови герои, пък и за войната, dont get me wrong, ама...
This is it. Ground zero.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jan 16, 2004 4:17 pm

E, az puk sum sklonen da ne si zagubvam ochakvaniqta ot Monstrous Regiment i dosega ne sum q vzel samo zaradi dosta soleni4kata cena ot 25 ? pri nas. Inache ako Terry reshi da produljava da pishe v DiscWorld-a az lichno glasuvam sus 3-4 ruce za novi geroi, starite mi se vijdat totalno izcherpani, edinstvenoto koeto moje da mi hvane okoto v tazi nasoka shte e da protivopostavi Granny s/u Vaims, no tva ne stana v Maskarade, a e kazal che nqma i da stane ...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 16, 2004 5:09 pm

А къде е това "при нас"? Аз лично с нетърпение я чакам MR. Малко почивка от Анкх Морпорк ще ми е като глътка свеж въздух... Пък аз не че се разочаровах от Нощната стража, де, просто в сравнение с Глинени крака примерно... че и с дургите след нея... Ми някакси просто на изчерпване ми идва, не ми беше... достатъчна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jan 16, 2004 5:19 pm

Аз пък ще се изкефя максимално ако Тери напише нова книжка за Ринсуинд. Просто и новите са му интересни, но далеч не толкова смешни като "Интересни Времена". Някой да е чувал нещо по въпроса? Или книга в която Баба се гътва мъчително...Ех, мечти... :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jan 16, 2004 7:32 pm

Roland of Gilead wrote:А къде е това "при нас"?
Hamburg, Germany.
Inache i az q chakam s neturpenie, ili pone da q namerq na po razumna cena, ebahti. Suglasem sus Rol za glutkata svej vuzduh.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 16, 2004 8:22 pm

За съжаление малко вероятно това за Ринс... ама поне за Баба сигурно мое се уреди ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Jan 16, 2004 9:09 pm

Не знам за вас ама на мене повече ми харесват другите му книги за света на диска(страта например беше доста сполучлива)... може би книги, в които Дядо Прас изчезва или пък Смърт си взема почивка и отива да работи като жетвар, докато разни телени колкички се разхождат самички просто не ми допадат... Не че имам нещо против тях, просто не са някакво сериозно четиво, като Артър Кларк или Зелазни напримр.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 13 guests