Deadwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Deadwood

Post by AlDim » Fri Jan 22, 2010 10:19 pm

Определено е от най-добрите уестърнски неща, които съм гледал последно време, макар че често клони към долнопробен сапун. Така де, сапун с цици, пищаци и коксъкъри.
Може би най-якото нещо в целия сериал е Ian McShane, който прави отвяваща задникоритаща роля и грубо отнема сцената от Тим Олифънт, който май може само да гледа оцъклено като еленче пред фаровете на тръгнал да го гази ТИР.
Жената не гледа с мен, но като го види McShane на екрана неизбежно се ококорва и заслушва, просто тоз пич не може да бъде игнориран.

Сега съм към края на трети сезон, който не е толкова добър, колкото ми се иска, за съжаление. Развитието е достатъчно интересно, обаче вече няколко епизода се тегли безбожен локум, което е престъпно за сериал с 36 епизода. Първите два сезона определено ми харесаха повече.

Как да е. Не е баш на нивото на други HBO неща като Rome или Band of Brothers, но се доближава, което си е голям комплимент.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 22, 2010 10:54 pm

Аз определено ще го опаткам, ама по-нататък, че сега съм заета с други неща.
А оня пич (Ал) е ебати пича, размазва ме с гласа, дикцията и присъствието си и изобщо, безбожно як е!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 22, 2010 10:57 pm

Btw сори, че пуснах темата тук. Моля някой да я метне при сериалите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 23, 2010 2:59 am

След чудесният първи и също толкова зарибяващия втори сезон, трети беше тотална торба с лайна и честно казано ме е яд, че въобще си загубих времето с него. Сериалът вкара цял куп безсмислени персонажи и действия, отнемайки всякаква кохерентност от действието, заточи някакви безцелни локуми и накрая привърши по възможно най-тъпия начин. В нищото. Ясно е, че са го резнали, но това не е никакво оправдание, а и май е добре дошло, предвид дъното, до което беше достигнал.

След подобен завършек няма как да не остана отвратен от претенциите без покритие и въобще целия псевдо-реализъм. Искрено ме съмнява да се пробвам с повторно гледане.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 25, 2010 4:40 pm

Торба с лайна? Друг път.
Не е на нивото на Рим и Брадърите? Друг път. (Т.е. този път, щото е доста над тях.)
И най-вече - уестърн? Алоу - внимателно ли сме гледали?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jan 25, 2010 4:50 pm

Над Рим е точно когато цъфнат и вържат.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jan 25, 2010 6:03 pm

Silver wrote:Торба с лайна? Друг път.
Не е на нивото на Рим и Брадърите? Друг път. (Т.е. този път, щото е доста над тях.)
И най-вече - уестърн? Алоу - внимателно ли сме гледали?
You made a funny! :lol:

И някак успя да прочетеш само негативните неща сред наличните обилни хвалебствия, за което поклон!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 25, 2010 6:50 pm

Ами то и хваленето едно... Че Макшейн скривал топката на Олифънт... Добър ден.

User avatar
la sonrisa
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sun Mar 13, 2011 7:31 pm
Contact:

Post by la sonrisa » Wed Mar 16, 2011 1:02 pm

Мен пък Deadwood доста ме изкефи. Към края на трети сезон съм и само ме е яд, че сериалът не е довършен. Иначе за Ian McShane няма к'во да говорим - просто кърти, чисти и извозва :lol: Много се кефя, че ще го гледам в новия "Карибски пирати". Рових се в нета и попаднах на това Deadwood:Homepage.Иначе бая смях падна с походката и поведението на Олифънт. :lol:
Where I go I just don't know
I got to got to gotta take it slow.
When I find my piece of mind
I'm gonna give you some of my good time.

User avatar
la sonrisa
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sun Mar 13, 2011 7:31 pm
Contact:

Post by la sonrisa » Wed Mar 16, 2011 1:05 pm

А да и друго, на което не бях обърнала внимание е, че героите в сериала са действително съществували хора.
Where I go I just don't know
I got to got to gotta take it slow.
When I find my piece of mind
I'm gonna give you some of my good time.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 9:41 am

Вчера си го започнах най-сетне на чисто и след първия епизод искам да кажа, че съм яко размазан. Знаех си, че има защо да си пазя последния "голям" сериал на ХБО, който не съм гледал :) Йън Макшейн ЖЪНЕ и ги прави на БАЛИЧКИ:) Костюмите, съпортинг каста, музиката, атмосферта, всичко много цепи и се надявам нивото да се задържи такова и занапред.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 20, 2011 1:09 pm

На 9ти епизод от първи сезон съм, все така ми е прикован интересът и си го гледам с кеф, може би само историята на Джейн/пастора/доктора ми е малко уотевър, добре, че ги има за малко.

Ултимативен Ал :
- Be in my joint in two hours, we are forming a fucking government.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri May 20, 2011 1:45 pm

Аз го изгледах преди няколко месеца. Ал наистина е един от най-култовите персонажи, създавани въобще изобщо и Иън Макшейн е бог. От другите персонажи също има гениални образи и гениални актьорски изпълнения. Има и някои не чак толкова гениални - примерно Тимъти Олифант не се справи особено добре с персонажа си, колкото и да се кокореше и пулеше срещу камерата. Сетингът е изумителен. Обаче сюжетът ми се видя малко безпосочен и на доста персонажи им се случиха някви неща, от които нямаше никакви смислени последствия. Предполагам, причината е в теслата, която са ударили на сериала. Доста жалко за което. Александър има критики към ниското качеството в 3тия сезон, които аз не споделям, щото той ми беше сравним с първите два. Но е очевидно до болка, че е било планирано още нататък.
При всички положения обаче не мога да наредя Deadwood до The Wire примерно.

PS. Cocksucker!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 20, 2011 2:21 pm

Доста съм съгласен на фона на досега изгледаното. Олифант ми е яко рандъм на мен, особено като съм гледал един сезон Justified, където играе по абсолютно същия начин абсолютно същия персонаж. Ако трябва да съм честен ми беше много по-симпатичен актьор в бозици като "A Girl Next Door". Можеше да направят Бълок къде-къде по-интересен персонаж с друг актьор, но и доста пренаписани реплики и роля в цялата история.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri May 20, 2011 2:44 pm

Deadwood определено не е сериал, в който случващото се може да се разглежда по такъв начин, по който се разглежда случващото се в Бъфи примерно. Това е много над обикновената ситуационност и онзи цитат на MD отгоре е много ярък пример за това, както и за самата същност на сериала.

Бълок/Олифънт, макар и с известни резерви, е работещ образ/актьор. Аз нямам кой знае колко претенции към начина, по който ролята е изнесена. Има го най-важното - усещането за трупащо се под повърхността напрежение, което всеки момент може да експлодира и никога нямаш идея как. Има го и усещането за човек от друго време, попаднал в центъра на невъобразим хаос - и това идва не чак толкова от думите му, колкото от това как се държи в невербалната комуникация с героите, сетинга и камерата. Тая лаконичност, пестеливост, прецененост... дори дървеност - са много добре напипани. (Нямам впечатления от него от друго място, освен май от нелепото Умирай трудно 4.)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests