Kings

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 12, 2009 12:43 am

Maledictus wrote:Загледах го най-сетне, до тоя момент (4еп) доста добре ми върви, ще видим нататък.... :D
Нямам търпение да те хвана наживо като го изгледаш, та да ме светнеш в подробности за всички библейски препратки. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Thu Nov 12, 2009 12:46 am

Ще, ще ;)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Nov 29, 2009 11:49 am

Изгледах го вчера, изгълтвайки последните 3 епизода един след друг особено скорострелно. Първо искам да благодаря на Симеон, че въоб
ще писа за този сериал, защото иначе никога нямаше да го гледам ;). Цялостното ми мнение е особено позитивно и ще се опитам да го нахвърлям в плюсове и минуси.

+Ian McShane просто МАЖЕ, но както някой хубаво отбеляза по-горе в темата -
+Поддържащият каст и кастът на Кралете като цяло е на изключително високо ниво - по дяволите дори неприятникът Кълкин е някак на място; Дейвид е най-болезнено клишираният и същевременно най-прекрасно изигран такъв тип герой от доста време насам; Reverend Samuels мачка сериозно ( аз на актьора му се кефя още от Оз); въобще тези, които ме дразнят (а те са много малко) съм ги извадил по-долу в минусите
+Библейските препратки/мотиви - много добре направени и много на място, напук на непоносимостта ми към подобен тип неща успяха да ме накефят и то доста
+Цялото отношение към краля и порядките в Гилбоа
+Относителната "завършеност" на сюжета на единствения първи сезон (можеше и много по-зле да свъши)
+Усещането за епика и мащаб на моменти просто Е там без да има скъпи ефекти или CGI-нати маси от хора, да е жив и здрав господин МакШейн
+Brian Cox - той е толкова култов, че си заслужава свой собствен плюс, един от любимите ми актьори принципно тук има невероятна мини-роля
+Дворцовите интриги просто са кеф да ги гледаш от-до

Сериалът далеч не е перфектен уви, просто е много добър. МИнусите:

-Мишел - е няма таква досадна пача, от първия до последния епизод това момиченце ми лазеше жестоко по нервите с всяка своя изява и това не се промени до самия край....И актрисата е зле, и образът е идиотски, въобще сложена е там само нещо да има задължителната крапи любовна история
-Крапи любовната история:)
-Сюжетът на сериала си зазлява доста стабилно в един момент - редовните драматични идиотщини - бременна/обратен/изневяра/тъга по смъртта са си налице и особено към края силно досадяват, но пак казвам, че мнението ми е силно позитивно
-Финалът (макар и нелош) е ужасно ръшнат и се вижда от 100 километра, че май са разбрали, че им спират кранчето от ABC...

Това е от мен накратко. Съжалявам наистина, че са спрели сериала.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 29, 2009 7:22 pm

Пропусна бруталните музика и камера, как не те е срам! :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 30, 2009 12:05 pm

Музичката цепи с острота, спор няма.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 02, 2010 11:18 am

На половината съм само но е ясно, че това е вторият най-велик сериал евър след Файърфлай :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 02, 2010 12:03 pm

Абсолютно. На второ гледане ме кефи дори повече.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 04, 2010 12:57 am

Ебаси ташака! Оказа се, че като съм го гледал първия път, съм пропуснал по някаква причина последния епизод :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ама аз щото очаквах ужасен клифхенгър и недовършеност, та сцнеата със Сайлъс и последната му реплика в предпоследния някакси ми се струваше ок, а двд-то ми е напраило некъв бъг и се върна на менюто тогава, та съм се объркал.


За съжаление финалът е доста мех всъщност, ама кво да правим.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 23, 2010 11:37 am

Загледах го туй чудо покрай Иън МакШейн и след 3 епа определено ми харесва много. Самият МакШейн е малко прекалено еднакъв с Deadwood, но това не е лошо нещо в края на краищата.

Ще коментирам повече, като го догледам.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 14, 2011 7:50 am

Ама така и не си коментирал, гледам :)

А аз го риуочнах тия дни и изпрасках ревю в блога.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests