127 Hours

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

127 Hours

Post by Silver » Fri Jan 07, 2011 1:03 am

"127 часа" не само, че не е за никакъв топ, ами едва-едва успя да додрапа до гледаем филм. За съжаление. Франко е приличен, но цялата тая аудио-визуална какафония има нулева тежест, щото той просто тръгва да скитосва, заклещва се
Spoiler: show
и си отрязва ръката.
Точка. Всякакви претенции за дълбочина изветряват (а не е като да ги няма, все пак правиш 90 минутен филм от... това) - Франко е обикновено хлапе, което просто може да си контролира болката (като на филм) и толкова. Освен това, Бойл чийтва много кофти, като излиза от правилата на тоя тип филми, които всъщност ги правят предизвикателни и маргинално интересни: да останеш докрай с героя си в тая ситуация. Тука си имаме спомени, халюцинации, привидения... с мама, с тате, с гаджето, с проект-гаджета, с колега от работата... не мерси. На това отгоре, при всички приказки как филмът изглеждал зашеметяващо, какво се оказва? - сниман е с Canon 5D (фотоапарат за $2500), в резултат успява да изглежда почти толкова смотано, колкото филм на Майкъл Ман напоследък. Да не говорим за силното операторско присъствие, в смисъл на някой-опитва-да-не-клати-камерата, което просто скапва усещането за изолираност. По едно време я заливат и водата почва да се стича по защитното стъкло пред фотоапарата, и е почти на фокус... абе заеби. В крайна сметка, давам му 5/10 заради тая сцена с ТВ-предаването по средата, която практически е есенцията на целия филм, пък и е моментът, в който Франко осъзнава собствената си тъпота по доста забавен начин. Също музиката ми хареса на едно място, но вече забравих къде точно.

Жалко, очаквах много по-добър Buried, а то се оказа малко по-зле. За протокола, последният филм от рода, който се беше получил май е Cast Away, а ако Алфонсо не беше кастнал Сандра Бълок (господи, който си на небето, дано това да е само слух), Gravity можеше да ми е надеждата за следващия.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Fri Jan 07, 2011 10:13 am

Нямам търпение да излезне!! Чух, че с този филм може да е номиниран за "Най-добра мъжка роля", въпреки че не виждам кой друг освен Хавиер Бардем в " Biutiful " би могъл да спечели :). Но аз съм си фен на Джеймс, гледах вчера " Howl " ..невероятен беше там, до най-малкия жест всичко беше изпипъл!
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jan 07, 2011 11:23 am

едно уточнение:
филмът е сниман със si-2k. каноните са ползвани тук-там за серии в стилс режим, където резултатът надвишава всяка цифрова камера по резолюция и всяка цифрова камера (освен последното поколение ред и ари) по динамичен диапазон.
демек, ако изглежда зле, не е вината в каноните. :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jan 07, 2011 3:44 pm

Абе, да, сетих се, че каноните може да са ги използвали само за стилс серията. Така че не са виновни - човек може спокойно да си купи даже от тези смотаните компактните, дето Франко ги рекламира по време на филма. Иначе пожелавам успех на всеки в долавянето на резолюцията и разширения динамичен диапазон в тая серия от шотове (тя е една) - много е смотана, и аз съм правил подобни, и моите изглеждаха точно толкова тъпо. :) Поне да се бяха пробвали с някой зрелищен и предизвикателен time-lapse.

Има ли някъде по-пълна (от imdb) база данни кое с какво е снимано, както и някакви сравнения на различните дигиталки, че да види човек обективно коя какво може?

Както и да е, Buried wins и тука - там сигурно 90% от бюджета е отишъл за камерата и лентата (останалите - за дървото в ковчега :)).

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Fri Jan 07, 2011 4:02 pm

Дубар е, мноо даже. По-як от Buried, ама тва щото часовете е по-елементарен. По-забутан от Into the Wild, щото... еба ли го що, ма по-зле е, а 127 е правен от толируеми от мен люде, а сред дивата природа не е и пак Into the Wild е с класи над този, ма тва не пречи. Франко квичи и изперколясва, Бойл е бил на твърде много ракии, музиката е трепач, а оригиналният чифут, дет се е заклещил, се разревал, ама не помня преди или след прожекцията, бе професионална работа. Мен ме издърви.

тука има някви камери, ма мяза повече на реклама, че не го прочетох цялото (разбирай пропуска се всичко под големите букви) та не знам колко ше е полезно.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Fri Jan 07, 2011 9:51 pm

Не мога да кажа, че "127 часа" е по-елементарен от " Buried"..Даже "Buried" откровено ме разочарова. Може би на книга ще е много по-силен, истински thriller. Но на екран си губи ефекта, не ме впечатли.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sat Jan 08, 2011 12:25 am

Странен спойлер, имайки в предвид че филма е правен по истински случай и тази сцена беше тъй коментирана заради стомашно-чревните проблеми които причиняваше във кината...

Филма ще го гледам и съм сигурен че ще си заслужава повече от това да е само филм за отрязване на собстената ти ръка, защото филмите на Бойъл може и да имат много недостатъци (в смисъл най-вече дразнещ комерс) но визията и идеята определено не са един от тях. Киното не е само до това колко скъпа ти е камерата...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Jan 08, 2011 1:04 am

Успех с идеята като предимство тук и с търсене на нещо повече от една отрязана ръка.

Сложих тага, защото това ми е трети топик за 2 дена и откровено казано, вече не мога да предвидя кога някой админ ще стане свръхчувствителен. От друга страна, толерантността към безумията на момата над тебе, която само с 10 поста направи всичко тук да заприлича на Цитаделата 2, малко пречи на съвестта ми да се почувства гузна.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sat Jan 08, 2011 9:19 pm

А бе, Силвър, вземи някакви антидепресанти..тука хората пишат за каквото ги вълнува..не знам какъв ти е проблемът, не мога да повярвам какви безумия ръсиш. Ако имаш нещо да ми казваш го направи в лично съобщение и не ме нападай по такъв инфантилен начин..тъпо е, излагаш се.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 08, 2011 9:25 pm

Уф, успокойте се и двамата. Аман.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sat Jan 08, 2011 9:33 pm

;)
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Jan 16, 2011 11:11 am

Мен пък изненадващо ме израдва, а дори не си падам особено по Бойл. Или поне за това, което очаквах се оказа много приличен филм, а Франко играеше стъписващо добре (не че не го правеше в Милк ениуей).
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Re: 127 Hours

Post by Gondry » Tue Jan 18, 2011 4:38 pm

Silver wrote:
Жалко, очаквах много по-добър Buried...

Не ти ли хареса?

За мен беше много приятна изненада. Не бях изпитвал клаустрофобия, нямах и уважение към Рейнолдс като актьор, но и двете се промениха. Предвид ограниченията, които филмът сам си налага, има интересни режисьорски решения, макар и в и тази си дължина да е стречнат. Края го помирисах от рано, но все пак беше добре отигран.

Въобще филмът ме хвана. Ще видя и 127 hours, щото се кефя и на Бойл, и на Франко.
Last edited by Gondry on Tue Jan 18, 2011 7:29 pm, edited 2 times in total.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jan 18, 2011 4:47 pm

А, хареса ми, при все че не съм фен на подобни експериментални неща - все виждам повече претенции, отколкото смисъл да се правят. В Buried обаче имаше попадения и със сигурност е по-труден и амбициозен от 127 часа.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Jan 20, 2011 10:19 pm

Съгласна за Buried, само дето мъжката роля беше по-нескопосана.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests