TRON: Legacy

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

TRON: Legacy

Post by Dante » Thu Dec 16, 2010 12:29 pm

Image



Защо още няма тема? Някой вече гледа ли го?

Мисля си, че ще е поредния филм със страхотни ефекти, който обаче няма да е особено интелигентен. Надявам се да греша. Очаквания?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Dec 16, 2010 11:33 pm

Зеро.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Dec 17, 2010 8:02 am

Бате, пичът отива в тайнствен свят, създаден от гениалния му баща учен..... и почва да мята святкащи дискчета в трико!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

втф

всеки трейлър който гледам ме хвърля в тъча от хилеж
This is it. Ground zero.

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Fri Dec 17, 2010 1:48 pm

бате!!!11

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 17, 2010 2:15 pm

Аз шъ го бодна от адмирация към първия филм, който си е ИКОНА! Примерно.

:mrgreen:

Image
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Dec 17, 2010 2:20 pm


User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 18, 2010 6:53 pm

Ревюто ми по въпроса

Филмът е страшно силен!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Dec 18, 2010 10:21 pm

Аз бях ужасно надъхана, защото трейлърите изглеждаха толкова забавни и малоумни. Точно това, от което имах нужда цяла година - леко забавление, което да е достатъчно бомбастично и комерсиално и да не ме подтиква към сън. Еми...не е последен писък в кино-изкуството, а и откъм визуална гледна точка като че ли очаквах маааааалко повече, плюс че Гарет Хедлунд е просто вкретенено дърво, но съм доста доволна. Ся, предполагам можех да мина без дузина кадри и препратки към почти всеки по-касов филм в последно време, но все пак филмчето е на Дисни, тъй че съм непретенциозна.

8/10
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Dec 18, 2010 10:26 pm

фен-сървисът е на ниво.
дословното следване на старите концепции и обличането им в нови дрешки се оказва достатъчно. липсва малко несериозността и гийкщината на оригинала, изо-диджи-макгъфинът е втф, а и други трески си има, но като цяло е палец-ъп. :)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Dec 21, 2010 3:06 pm

Отделно от фойерверките за момченца и стилната визия (това последното сигурно ще е най-употребяваното словосъчетание в плюсовете за тоя филм) имаше много приятна флуидност в цялото нещо. Дори си мисля дали някой contemporary dance хореограф не е участвал в постановката на определени сцени – заради ритмиката на движенията, поставянето на персонажите, ъглите на снимане и т.н. Така или иначе по-скоро заради това усещане за танцов груув, отколкото заради ефектния сетинг, безрезервно му простих глупостите, а то си бяха О, Какви Глупости Само!

Иначе не можах да отчета някаква сериозна концептуална разлика спрямо оригинала, видя ми се с точно същия тенденциозен уклон към дидижитъл куулнеса, който темата естествено притежава, за сметка на задълбочаването в идеи.

Мисля, че аз съм единственият човек във вселената, който не припада по саундтрака. Хареса ми на много места, не мога да кажа, че имах някакъв проблем с визуалното напасване, но и на много места ме подразниха еклектиката и (най-вече) непрекъснато изскачащите отнякъде тътнещи синтетични баси.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Dec 22, 2010 1:44 am

Щеше да е чудесно, ако франсетата не се бяха вдъхновявали от Цимер толкова много, ама... Най-лошото е, че хората пак охкат и ахкат в захлас и си казват БРРРЪЪЪЪМММ. И ми се повръща от тях и от цялата Remote Control некадърна сган, която камък върху камък не оставя откъдето мине.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Dec 29, 2010 11:24 pm

Гледахме го сега и ние. Много си струва човек да е гледал първия филм, иначе няма да схване откъде идва 70% от якостта на този. Фенсървис е точната дума, уважавам ги за това :) Проблемът за мен беше, че новите неща не са толкова добри, примерно
Spoiler: show
нашия човек като мина в дигиталния свят, в момента, в който трябваше да стане трансформацията му в егати героя с егати готиния костюм, го облякоха 4 псевдо дигитални псевдо мацки (втф?) и, режейки му дрехите с флекс, дори не го съблякоха напълно гол, а му оставиха някакви смешни боксерки под гумата - срам, срам за пуританска Америка!
Друго отвратително нещо е рекламата на разни марки, то не бяха петметрови надписи "дукати" в кадър, то не бяха нокии...
Spoiler: show
(между другото много беше смешно накрая как нашия си върза въпросната нокия към 80-тарския терминал, жалко, че не дадоха как точно го направи)
И музиката наистина дразни, непрекъснато очаквах отнякъде да изскочи Марион Котияр и да наръга някого...

Но пък моментите взети от стария филм са си супер, дизайнът кефи, и като цяло бива.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Dec 30, 2010 2:04 pm

Ghibli wrote:
Spoiler: show
(между другото много беше смешно накрая как нашия си върза въпросната нокия към 80-тарския терминал, жалко, че не дадоха как точно го направи)
Spoiler: show
тва не е толко невероятно. може да е било през telnet, например. :) с уговорката, че онова не е терминал, а сървър.

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Sun Jan 02, 2011 2:35 pm

Стерилен, жалък, инфантилен и искрено тъп.

3/10.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sat Jan 08, 2011 1:15 am

Ок, ок, след като тук има мнения от "страшно силен" до "инфантилно тъп' нека да признаем че истината е някъде между тях. :wink: Като оценка бих му дал 7/10, но най-вече заради ефектите и играта на Джеф "The Dude" Бриджъс. Но като цяло това е филм на Дисни, който определено си личи че е правен за по-млада аудитория. (нека си го кажем откровено - деца и тинейджъри) Така че филма определено повече гравитира към второто определени, макар че не бих го нарекъл тъп, просто правен за забавление. А че ефектите на 3Д си заслужават и са пир за очите е повече от ясно, защо само това да не му е достатъчно на човек и да трябва да търси много смисъл във всеки филм? 8-)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests