Личната библиотека aka Book Fetish pt.1

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Morin
Commoner
Posts: 30
Joined: Mon May 12, 2008 2:54 pm

Post by Morin » Fri Sep 17, 2010 9:22 pm

RRSunknown wrote:Е ако помислим логично не може да се сравнява дългогодишно съзнателно трупана колекция на човек който има средства и ги дава за книги с колекция на година две на тинейджър който му отпускат парици :).
Нека ти кажа нещо, приятелю. Похвално дело е да си правиш колекция от любими произведения, каквито и да са възможностите ти, както и твоите вкусове. С умиление си спомням онези първи няколко томчета (мисля, че сред тях беше "Непобедимия" на Лем, една невероятна книга), които подредих в изначалната си сбирка, която сега далеч надхвърля споменати тук от други бройки. Много повече бих желал да видя в този пост такива прощапулни снимки и бих ги посрещнал с искрено одобрение. Така че, давайте...

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Sat Sep 18, 2010 12:36 am

Morin wrote:
RRSunknown wrote:Е ако помислим логично не може да се сравнява дългогодишно съзнателно трупана колекция на човек който има средства и ги дава за книги с колекция на година две на тинейджър който му отпускат парици :).
Нека ти кажа нещо, приятелю. Похвално дело е да си правиш колекция от любими произведения, каквито и да са възможностите ти, както и твоите вкусове. С умиление си спомням онези първи няколко томчета (мисля, че сред тях беше "Непобедимия" на Лем, една невероятна книга), които подредих в изначалната си сбирка, която сега далеч надхвърля споменати тук от други бройки. Много повече бих желал да видя в този пост такива прощапулни снимки и бих ги посрещнал с искрено одобрение. Така че, давайте...
Твърдо съгласна. Спомням си как в гиназията бях изкупила всички достъпни в Добрич книги на Пратчет (спестени пари от закуски и стипендии, колкото и да звучи клиширано). И невероятната тръпка да открия пазара със сергии зад операта във Варна. Тогава се прибрах с торба пратчетки. :) Сега същата тръпка ми носи единствено добирането до дълго търсена книга или дори конкретно издание. Човещинка... най-желано е недостъпното.

И както каза Гибли на предните страници:
всяка библиотека е интересна, дори малките са по-интересни, защото човек се замисля защо точно този подбор
А начинаещите колекционери можем да ги насърчаваме. Много сме, силни сме, и ми любопитно да видя кой какво си е харесал.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Sep 18, 2010 12:41 am

RRSunknown wrote:Е ако помислим логично не може да се сравнява дългогодишно съзнателно трупана колекция на човек който има средства и ги дава за книги с колекция на година две на тинейджър който му отпускат парици :).
Така е. :( :lol: При това пари се отпускат само при добри оценки. :lol: А иначе утре имам РД и ще има КНИГИ!!! :yo:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Sep 18, 2010 1:09 am

Еми, аз всяка спестена пара я отделям за книги или музика.
По общи сметки за цяло лято съм получил и купил книги на стойност над 200 лева, което за вас може да е нищо, ама за беден ученик като мен, който трябва да си отделя пари и за концерти, и за излизания, и за други дреби неща си е бая стабилна сума...
А и аз не само колекционирам напразно, но и гледам да чета, в момента ме чакат не повече от десетина непрочетени книги, а утре ще станат + 7 като ми дойде пратката от София. :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 18, 2010 5:56 am

Пък аз имам над 400 книги на английски в библиотеката си тук (т.е. книжни тела де, като книги са доста повече, че има бая омнибуси), така че не се класирам изобщо за по-интересен и мисля да си затрая скромно :oops:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Sep 18, 2010 9:34 am

Важното е колко от тях си имал време да прочетеш ;р. Купуването на книги на метър въпреки доброто желание не се класира за "библиотека" като един вид храм както аз я смятам ;р Аз не наблягам на количества, не толкова до лиспа на пари, от време на време имам, колкото съм капризен ;). Половината ти си ме убедил пламенно да си зема бтв и не съжалявам ;р
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 18, 2010 4:50 pm

Хехе, глад ту би ъв сървис. Пък иначе - попрочел съм, сега, не е да не съм попрочел...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Nov 14, 2010 10:47 am

От скука и мързел за учене реших да увековеча тежкия хаос, който е налегнал мойта библиотека :) Жалко, че на практика половината книги не се виждат, но ще ми трябва бая време и най-вече място, за да ги организирам както си трябва.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 14, 2010 10:50 am

severe like :D
This is it. Ground zero.

Morin
Commoner
Posts: 30
Joined: Mon May 12, 2008 2:54 pm

Post by Morin » Mon Nov 15, 2010 5:16 pm

Хе-хе, приятно е да видиш, че и на други хора плотовете на лавиците мъчително поддават и застрашително се извиват надолу.

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Mon Nov 15, 2010 11:23 pm

Чакам да ми дойде новата секция, за да направя и аз снимки

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Nov 16, 2010 8:53 am

Аз не мисля да разопаковам неща дето не чета по библиотечките, поне докато строят метрото на 300 метра от нас и цимента и калта във въздуха се режат със сатър. Или ги сменя с модел със стъклени витрини :/ От друга страна пък и не съм си ги подредил по кашони подред като съм пренасял :/

бтв, за мене библиотеката включва и други медии вече не само хартиените носители. :mrgreen: Което ми напомня, че днеска имам работа в оринджа и ше бодна следавансово нещо ново :)


Ох, зех си тва:
http://www.amazon.com/Discworld-Graphic ... 0061685968

грозновато нарисувано, ама фенщина :mrgreen:
:ninja:

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Tue Nov 23, 2010 2:58 pm

Oще две снимки :)

http://timy.in/YBYFk

http://timy.in/Zkp42

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Tue Nov 23, 2010 8:45 pm

Завиждам ти за реда и порядъка, който цари при теб и други от предишни постове, просто ви завиждам искрено и не злонамерено :) При мен са на дивана, под дивана, под леглото, на и около библиотеката, в кашони, на вилата (там са навсякъде, не само в 3те библиотеки), по секции, по пода, в работата в моя шкаф ...
Искам време и мноооого място (а и тото джакпот за още и още) :D

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 24, 2010 8:26 am

ох ред...ох порядък... да не говорим че подозирам имам сума книги в разни хора дето са забравили да ми ги върнат и аз не си водя записки кое къде съм дал ;(
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests