Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Nov 21, 2010 12:25 pm

Какво ще рече "доста приятен сикуънс"? Иначе и на мен ми е омерзително това с двете части, да:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Nov 21, 2010 1:44 pm

Такъв, който ми достави удоволствие като го гледах и към който мога да припиша някакви естетически качества. Сиреч -красиво ми седеше. :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Nov 21, 2010 3:15 pm

Не, питах, какво ще рече терминът "сикуънс", защото речниковите му преводи не ми връзват смисъл в контекста.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 21, 2010 4:26 pm

В случая е нещо като сцена, поредица от сцени.
This is it. Ground zero.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Nov 21, 2010 4:42 pm

Като най-голям минус бих дал разделянето на две части, но пък ако се бяха опитали да го съберат на една...щеше да стане мазало. Казано честно според мен това е най-силният филм по ХП за момента.
Сцената с приказаката за даровете на Смъртта ли имаш в предвид?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Nov 21, 2010 7:42 pm

Dante wrote:Не знам, а и не ми пука. Казано честно Хари Потър винаги ми е бил един от най-противните герои, въпреки че от съвсем малък съм фен на поредицата. От третия филм на само обаче - само бълвочи. А този НАИСТИНА ми хареса, въпреки че отидох с нагласата да гледам боза. Бих му дал поне 8/10
И на мен ми хареса филма, по - добър е според мен от предишните. Хари Потър е все така неотговарящ на образа си, но Уизли и Хърмаяни компенсират. Голата сцена също беше на място :P
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Nov 21, 2010 9:54 pm

Dante wrote:Сцената с приказаката за даровете на Смъртта ли имаш в предвид?
Именно. Смятам, че беше някак тотално не намясто и все пак най-интересното режисьорско нещо вътре.

Голата сцена беше кич. Както и голяма част от гората с пичовете като измъкнати от Туайлайт. Въобще по едно време имаше мощно Туайлайт усещане, от което не можех да се оттърся. :neutral:

@ Жоро -мерси, точно това имах предвид. Или по-скоро второто -поредицата от сцени.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Nov 21, 2010 11:03 pm

Да, да, абсолютно! Разбирам те за Туайлайт чувството. Ама беше само в гората, когато ги гонеха сничерите. Ведната си направих асоциация със Здрач и не само аз. Но това беше за около 10 минути от 2:30 филм, така че не е болка за умиране.



А защо да не беше на място анимацията? Ночаквано - да. Казано честно на мен много ми хареса и беше нарисувано и направено адски стилно.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Nov 22, 2010 1:52 am

Ех, Виви и нейните рипчета... :lol:

Връщам се от Due Date. Баси жестоко по-добрия филм от долнопробния The Hangover. Всичко му беше на мястото - даже Робърт Дауни. Галифианакис изкърти за пореден път. Много премислен филм, ако се загледа човек. Също - хубаво заснет и озвучен. Абе браво, най-сетне Холивуд направи комедия, дето да не те докара на ръба на нервна криза.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Nov 22, 2010 7:15 am

Silver wrote:Ех, Виви и нейните рипчета... :lol:
? Didn't get it...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Nov 22, 2010 10:27 am

Бръкнах се снощи да гледам Хари Потъра. От една страна не съжалявам, че го гледах. От друга, по едно време просто не издържах и си пуснах MP3 player-a. Филма страда доста от факта, че си е половината книга. Мога да пиша доста за този филм, но ще опитам да се въздържа. Ще кажа само, прекалено много време прекарано из горите, прекалено малко - за финала и някои други неща. Можеха спокойно да изрежат около час от този филм. Анимираната част, макар и страхотна, просто не беше в правилния момент.

Филма ми хареса. Просто можеше да е доста по-добре.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 22, 2010 11:00 am

Съгласен съм за Due Date. Иначе гледахме новия на Ръсел Кроу, не е чак толкова зле колкото изглеждаше от трейлъра, доста премислен и с прекрасно темпо, напук на пръв поглед баналната идея.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 22, 2010 3:16 pm

Съгласен си, че е по-добър от Хенгоувъра? :shock: Недей така с лошо бе!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Nov 22, 2010 5:11 pm

"Шрек завинаги". Като за финал на поредицата всъщност радваше доста. Очаквах да е много по-зле, честно казано.
7/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 25, 2010 2:36 am

Мон дю, колко кошмарно зле беше новият Потър @_@
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests