Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Nov 23, 2007 1:21 pm

Съгласен съм.
Но наистина през главата ми мина такава новина (а мисля, че и по телевизията го показваха), за нещо като "хартия" с памет, при което целият ти комп се побира в едно руло, което като го разгънеш, по него тече всякаква съхранена или нет-информация. Тъй че ако е вярно, че такова чудо ще излезе скоро на пазара...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 23, 2007 1:27 pm

Сгъваем монитор се разработва наистина, проблемът при него е захранването и влиянието на външни фактори върху него но технологията я има.Няма да се учудя ако се появи до 10 години.GSM-те с камера бяха нещо невиждано преди 4-5 години и ми се смееха като разправях че такъв ще е достъпен за всеки.

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Sat Aug 02, 2008 2:18 pm

Преди малко се рових из читанката и пак си набелязах доста неща за четене. Което отнове ме наведе на мисълта, че ми трябва e-book reader.
Поразрових се и открих, че Sony PRS-505/LC може да се намери в България за 211 лв.
Според мен е по-удобно от лаптоп - първо заради размера (Все пак никой не говори за рийдъра като за нещо, което ще измести добрата стара книга. Говорим за устройство, което носиш със себе си и четеш, докато си на път и т.н.). Второ - повечето рийдъри имат e-ink дисплеи с резолюия 800х600 при 116 ppi. За сравнвние - нормалните компютърни дисплеи имат 72 dpi.

Иначе и аз смятам, че когато прочетеш нещо на компа и ти хареса, е добре да си го купиш в книжен формат.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Nov 15, 2010 2:17 pm

Изпросих си за рожденния ден и тамън пристигна :) Доста готино изглежда устройството, макар да не съм го пробвал по-сериозно. Определено ще ми е страшно полезно за работа. Готиното е, че има вградена лампа, с която може да се чете и на тъмно, макар че ще гълта по-яко батерията.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Nov 16, 2010 11:47 am

Amazon още пази в тайна продадените Kindles, но онлайн търговецът се радва на бум през последното тримесечие. Продажбите на Amazon нараснаха с 39% през третото тримесечие в сравнение с миналата година, достигайки 7.6 млрд. долара. Приходи също надхвърлиха прогнозите на Уолстрийт, с нетна печалба от 231 млн. долара, с 16% повече спрямо миналата година. Kindle 3 излезе през юни, и Amazon заяви, че новите версии са "най-бързо продаваните за всички времена." Тъй като компанията отказва да оповести продажбите си на устройството, това е доста мъгливо твърдение. Но бизнесът с Kindle отчита ръст, подпомогнат от скорошните намаления на цената, които доведоха базовата версия до 139 долара. Amazon има Kindle приложения за широка гама от устройства - в това число iPhone, IPAD, както и телефоните BlackBerry и Android - и планира скоро да стартира пазар "Kindle Singles" за кратко, евтино съдържание.
Източник: CNN

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Nov 16, 2010 12:43 pm

Beric wrote:Изпросих си за рожденния ден и тамън пристигна :) Доста готино изглежда устройството, макар да не съм го пробвал по-сериозно. Определено ще ми е страшно полезно за работа. Готиното е, че има вградена лампа, с която може да се чете и на тъмно, макар че ще гълта по-яко батерията.
И на мен ми дойде новия, имат голям юзабилити ъпгрейд. Колкото до лампичката - брутална е, но не върви с киндъла а с една от кориците (които се купуват отделно)...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Nov 16, 2010 2:54 pm

Усещам и аз бързото самоподаряване :mrgreen:
:ninja:

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Tue Nov 16, 2010 3:12 pm

Добре де, откъде ви идват Киндълите - от Америката или от Европа - в смисъл - има ли го още нечовешко висене и плащане на данъци по митниците, или и това отмина?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Nov 16, 2010 3:17 pm

Добре, нека съм ламер - какво му е по-доброто от рандъм друг електронен четец?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Nov 16, 2010 3:42 pm

Има си лампичка.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Nov 16, 2010 3:48 pm

Не знам моя откъде дойде. А лампата вярно е в корицата. Иначе не съм държал на конкретна марка и модел, просто ми трябва, покрай постоянното пътуване.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Tue Nov 16, 2010 4:12 pm

Аз се порових назад в темата, но не открих дали киндъла чете кирилица или не? Предполагам може да си отваря сума ти видове файлове, ама може би само на английски...
Освен това безжичната връзка или 3Г-то там сигурно все пак си е ограчена - в смисъл : води те само до Амазон, а не можеш да стигнеш примерно до Шадоуденса през киндълчето, нали така?

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Nov 16, 2010 4:24 pm

Отваря си кирлица както и повечето файлове. За нет не знам. Отгоре на всичко си збравих кутията с кабели и зарядни при наште и още не мога да му изчовъркам всичките опции. Има говорител за слушане на аудио книги, ама предполагам, че ще гълта батерията по-яко.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Nov 16, 2010 5:26 pm

Тоя на барнс и ноубълс също изглежда як
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 16, 2010 5:31 pm

Интересува ме откъде се теглят книгите и в какъв формат са и дали има пиратски всички както и нови книги дали мога да ги дърпам от нета без да трябва да ги купувам от амазон

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests