Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 10, 2010 5:25 am

Due Date. Има безумно яки моменти и Дауни Джуниър е дори една идея по-добър от обичайното си амплоа, понеже има енгър мениджмънт ишууз. Но не е на нивото на The Hangover, а някакси трябваше...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Nov 12, 2010 1:42 am

Силно се надявах да не е на нивото на The Hangover, в смисъл поне малко да става за гледане, но откакто видях псевдо-смешките в трейлъра, ми се изпари всякакво желание, въпреки че горе-долу съм фен на Галифианакис.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 12, 2010 2:11 am

It's not easy being you eh? :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 12, 2010 8:47 am

Верно е ужасно як БСП-то, няма празно егаси :)
Кърти отвсякъде
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 12, 2010 10:29 am

Наистина е много готин:)
Иначе днес и ние отиваме на Due Date, дано е благ:)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Nov 12, 2010 3:59 pm

http://www.imdb.com/title/tt0462684/
"Blood Rain".
Корейски криминален филм, в който действието се развива някъде през ХІХ век. Всъщност е доста добър. Леко, ама съвсем леко напомня на история за съдията Ди. Във визуално отношение филмът е просто перфектен - красиви костюми и дизайн, много добра операторска работа и т.н., като история е интересен и всъщност мистерията е наистина мистериозна. Характерната за всичките корейски филми, които съм гледал, дразнеща мелодрама този път почти я няма, а дори и накрая, когато се появява, не дразни много. Освен това филмът разполага с няколко изключително брутални и кървави убийства, поради което не е много за гнусливи или хора със слаби сърца.
8/10. Не му давам повече, понеже не бих го гледал скоро пак. Въпреки това го препоръчвам с чиста съвест.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 12, 2010 4:52 pm

Muad_Dib wrote:Наистина е много готин:)
Иначе днес и ние отиваме на Due Date, дано е благ:)
Благ е определено, ама е важно да не очакваш да не добър колкото Хенгоувъра.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 14, 2010 8:19 am

Току що гледахме JCVD и той ни изкефи и трогна толкова, че седнахме и написахме и-мейл на Жан Клод ван Дам. Дано да стигне до него.

Ако не сте го гледали - гледайте го. Като един по-весел The Wrestler e.

ван Дам всъщност е страхотен актьор! 0_0
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Mon Nov 15, 2010 1:08 am

Малко време напоследък за филми, но какво да се прави - други задължения са по-неотложни Но все пак успях да си прекарам идеално пред екрана със следните заглавия

Кочета и Кутки опа Кучета и Котки 2 - забавно семейно филмче с приятни сценки, и не толкова затормозяващи диалози - поне малкото се забавляваше докато гледаше разните породи кучета и котки дефилиращи на екрана :D

Този път интригата се заплита около котка-ренегат, която се опитва да измайстори оръжие с което да накара всички кучета да станат от добрички абсолютни изроди и така всички да свършат в приюти :)

Нищо фрапиращо и като ефекти и като сценарий, но поне не третира мозъка ми с дълбоковсмислени екзистенциални мисли и хрумвания - нямах нужда точно от такъв филм точно сега, затова беше идеален за разпускаща вечер :D

5/10

http://www.imdb.com/title/tt1287468/

Следва един филм, който исках да гледам и чаках читав рилийз за да не се налага да гледам квадратни лица и свръхтъмни сцени Не знаех какво да очаквам от новия шпионски екшън с участието на кака Анджи и не подходих с прекалени очаквания към Salt - но филма ме изненада приятно, имаше доволно количество екшън, малко туист, и малко съспенс - умерени дози и от трите, а и Анджелина си пасна на ролята безпроблемно :D

Сюжетът ми напомни за една от книгите на Дийн Кунц, където се разказваше за подобна програма - "Гръмотевичният дом". Умело написан трилър за деца които прреминават програма за обучение на шпиони на територията на бившия Съветски съюз и пращани в САЩ за изпълнение на различни мисии и внедряване на ключови постове в американската система :)

Във филма Джоли добре играеше своята роля и екшън сцените бяха на ниво - на моменти като че ли преувеличиха - та тя мачкаше всякакви спец части и други полицейски структури с лекота, но поне я раняваха от време на време - за по-голяма тежест :)

Но иначе направи ролята на таен агент малко по-ралзична от събратята й в този жанр - Джейсън Борн или Итън Хънт, затова и ми хареса - имаше нещо като проблясък от времето на ролята и като Г-жа Смит, но тук имаше повече драматизъм и малко по-реални ситуации :D

8/10

http://www.imdb.com/title/tt0944835/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 16, 2010 8:04 am

Гледах Skyline. Толкова е ЗАШЕМЕТЯВАЩО зле @_@

Ревю в блога ми
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Nov 19, 2010 11:42 pm

Aбе...новият Хари Потър....ми хареса. :shock:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sat Nov 20, 2010 9:56 pm

Хари Потър започна ли да отговаря на образа от книгата или е все същият благовъзпитан, английски пън?
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Nov 20, 2010 10:16 pm

Не знам, а и не ми пука. Казано честно Хари Потър винаги ми е бил един от най-противните герои, въпреки че от съвсем малък съм фен на поредицата. От третия филм на само обаче - само бълвочи. А този НАИСТИНА ми хареса, въпреки че отидох с нагласата да гледам боза. Бих му дал поне 8/10
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Nov 20, 2010 11:55 pm

Уф, всички го хвалят, а аз ще ходя да го гледам чак в Четвъртък... :(
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Nov 21, 2010 10:41 am

За мен новият беше подобрение спрямо предходния, предимно защото беше по-кратък. :neutral: И съдържаше доста приятен сикуънс, чието място не беше във филма, но пък истински радваше. Истината е, че недолюбвам режисьора, а и дълбоко презирам момента, в който решиха от една книга да правят две части. На много места темпото е насилено, драматичната 'кулминация' е прекалено изсмукана от пръстите и има незряло претупани моменти. И не бях особено доволна от любимата ми част из книгите (Godric's Hollow момента).

Да речем, че 'става' без да оставя кой знае какво впечатление.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests