Гледано напоследък

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jun 14, 2009 10:44 am

Покрай вчера излязлото ЕР на една твърде любима за мен група, а и покрай негативизма, натрупан от последния концертен запис на друга група, реших да изгледам повторно някой от концертите й. Иначе казано, гледах отново "The Absolute Power" на Manowar. Значи, в техническо отношение това е вероятно най-добрият концертен запис изобщо - говорим за камера, звук, монтаж и т.н. Що се отнася до музиката... Manowar. Много. Събрали са се всички бивши и настоящи членове на групата и се е получило нещо твърде приятно. Всъщност, след като изгледах този концерт за първи път, реших, че трябва да видя групата задължително наживо. Трябва да се гледа от всеки.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Sep 20, 2009 1:49 pm

Iron Maiden - "Raising Hell".
Страхотно нещо, чак се учудих, че ми хареса. Iron Maiden никога не са ми били особена тръпка, мисля, че неведнъж съм споменавал това. Затова и не бях гледал нито един техен концертен запис досега. Но "Raising Hell" си заслужава много. Фокусникът е доста приятен също, макар че доста от триковете му ми бяха познати. Все пак направи някои изпълнения, които ми изкараха акъла. Как успя да си забие ножа в ръката така...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Nov 28, 2009 7:35 pm

Хехе...
Тая тема ми се превръща като че в личен блог. Не че има проблем, де.

Dio - "Holy Diver Live". Не е истина просто. Този човек е бил на 64 години по онова време, а гласът му, енергията му, изобщо... Чак съжалих, че при всичките му идвания в България, не съм го гледал нито веднъж. Явно съм изтървал много. Гледайте и се, хм, възхищавайте. Клавиристът е малко смешен, де, мяза на Зъл Магьосник от второразреден деветдесетарски филм. Пък и в повечето време не го чувах. Но като цяло 10/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Nov 30, 2009 11:16 am

Ох, горкия Дио миналата седмица му откриха рак на стомаха :cry: дано се оправи. Някакъв лъч на надежда е, че е в много ранна фаза и бил лекуваем, ще видим.
Иначе, покрай тая новина в петък по Star FM в негова чест имаше 1 час само негови песни без реклами и т.н. умрях от кеф.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Dec 05, 2009 10:19 pm

Изгледах H.A.A.R.P.!!! (или още казано Muse Live at Wembley) и мога да изсипя една хубава и чинна редица суперлативи тук, но вместо това просто ще кажа, че подборката на песни беше доста удачна и групирането им беше подходящо. И егати, колко ОТЛИЧНО звучат наживо... :shock: И...обичам ги!!! (не, няма скоро да им ставам groupie...)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Dec 11, 2009 3:08 pm

Загледах Manowar - "Hell on Earth V". Все още не съм го изгледал цялото, но за момента впечатленията ми са, общо взето, добри. Като цяло не съм особено голям почитател на тази поредица поради ред причини, които сега не искам да изреждам. Все пак обещанието за концертен клип на "Mountains" ме накара да погледна за какво става дума този път. Най-общо:
Първият диск, този с концертните изпълнения: УАУ!!! Поне тези, които видях, са от изключително добро нагоре. Има "Hand of Doom"!!!!!!!! Обичам тази песен! Едно от най-дивите им изпълнения изобщо, честна тигърска. Има "Sons of Odin" и викингска бойна сцена със сложна хореография на сцената. Има "Mountains", която е една от най-гласовитите песни в историята на хеви метъла. Има "Hail and Kill" по време на гръмотевична буря. Има много работи, още не съм ги видял всичките. Този път няма песни от България, обаче.
Критиките ми са свързани с втория диск, който е наблъскан с напълно излишни бонуси - примерно откриването на блока с нарисувания Джоуи в Каварна - което събитие беше преди почти две години, най-малкото. Има и интересни неща, де, изказванията на Кристофър Лий и Орсън Уелс за Ди Майо, да речем, а и обещанията за филм по предстоящия албум. Дали няма да е яко да видим Лий в ролята на Один, а?
Другата ми критика е към изключително грозната обложка. Не, сериозно, едно от най-грозните метъл-неща евър е, не ви лъжа.
Иначе е готино, препоръчвам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jan 02, 2010 5:06 pm

Около новата година доста брутално отмъстих на съседите за чалгата, с която ме тормозиха цяла година. Започна се с националния химн в изпълнение на Manowar - идеята беше на баща ми, като от там минахме на каквито концертни записи ми бяха под ръка - основно Manowar и Godsmack, а и новото нещо: "Heaven & Hell Live at Radio City Music Hall".
Един от най-перфектните концерти, които съм гледал. Нямаше един фалшив тон, една сбъркана нота. Чиста перфектност. "The Sign of the Southern Cross" ми се заби в главата така брутално, че не можете да си представите...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 15, 2010 9:22 pm

Franz Ferdinand Live in San Francisco -колко са разкошно чудновато печени. Заходи ми се на нечий концерт...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jun 14, 2010 2:29 pm

Гледах снощи качените в катехизиса клипове от концерта на Sabaton и Rage миналата година. Въпреки доста глухия звук Sabaton просто РАЗМАЗВАТ с енергия и раздаване. Мои приятели, които ходиха там(на мен плановете ми пропаднаха в последния момент, за което още ме е яд), казаха, че след тях са си тръгнали, защото от дивеене не им е останала сила. Един даже се подстрига късо, понеже след час и половина куфеене не си е усещал врата.
Rage също си заслужават, но дали защото не им познавам музиката или по друга причина, обаче не са ми толкова надъхващи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jul 30, 2010 8:24 pm

Manowar - "Blood in Brazil". ЗВЕРОВЕ! Във всеки възможен смисъл, без майтап. Съмнявам се някога групата да е била в по-добра чисто физическа форма. Ерик Адамс беснее на сцената като за последно, Скот Кълъмбъс изглежда сякаш е направен само от мускули и блъска по барабаните с такава ярост, че човек ще реши, че са му лични врагове, Карл Лоугън само салта дето не прави по сцената, а Ди Майо си е същият както винаги. Т.е. ненормалник. :twisted: :twisted: :twisted:
Sabaton са такива сега, бтв. Такива енергични и раздаващи се, де. Всъщност, предполагам, че една от причините Manowar да дивеят толкова е фактът, че това е едночасова фестивална изява, т.е. сравнително кратичка, а и е първото им концертно видео. Изкарват и фен на сцената да свири с тях. На горкичкия му свършиха батериите твърде бързо, обаче. :twisted: :twisted: :twisted:
В музикално отношение изявата е перфектна. Както обикновено, всъщност. Страхотен синхрон и много добро свирене, ако и песните да са относително прости. Солото на Ди Майо по случайност става за слушане, за разлика от обикновено. :D :D :D И т.н. Стига съм ви занимавал с глупости. Велик концерт. Вижте го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Nov 07, 2010 6:53 pm

Rodrigo y Gabriela - "Live in Japan" - това е половинчасов откъс от техен концерт в Япония. Жалко, че не е по-дълъг, понеже е просто разбиващ. Издадено е и аудиото от целия концерт и е много яко. Родриго и Габриела са може би единствените, които съм виждал да извикат качествена реакция от японската публика. Обикновено и в най-дивите си моменти японците са тотални роботи - сковани, еднотипни и т.н. Този път не са. Вижте го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests