Boardwalk Empire

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Boardwalk Empire

Post by Muad_Dib » Mon Nov 01, 2010 2:19 pm

Image

Или новият велик сериал на HBO. Излезли са шест серии (днес трябва да излезе седмата в нета), аз съм много доволен на този етап. Актьорската игра и режисурата на великолепно ниво, фабулата се занимава с доста интересна гледна точка към сухия период (и откъм герои, и откъм период).

Пействам от уикипедията накратко за какво иде реч:

Boardwalk Empire is an American television series from premium cable network HBO, set in Atlantic City, New Jersey, during the Prohibition era. Starring Steve Buscemi, the show was adapted from a chapter about historical criminal kingpin Enoch "Nucky" Johnson in Nelson Johnson's book, Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City,[1] by Emmy Award-winning screenwriter and producer Terence Winter of The Sopranos.[2]

The first episode was directed by Martin Scorsese. On September 1, 2009, HBO picked up the series for an additional 11 episodes.[3] The series debuted on September 19, 2010.[4]

On September 21, 2010, Boardwalk Empire was renewed for a second season after the premiere episode gained HBO's highest ratings for any premiere since 2004's Deadwood.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Nov 02, 2010 3:21 am

Пореден потрисащ епизод. Жалко, че никой не го следи.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Nov 02, 2010 6:20 am

Аз чакам да излезе целия. Гледахме първите два епизода иначе - очертава се як, макар че точно тоя исторически период ми е леко досаден.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 02, 2010 8:57 am

Silver wrote:Пореден потрисащ епизод. Жалко, че никой не го следи.
Аз ще го следя абсолютно редовно, определено имах нужда ХБО да измият срама от Тру Блъд с нещо толкова хубаво. Освен това точно тази част и тази локация на историческия период са доста оригинални и мен специално много ме привличат.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Nov 02, 2010 10:44 am

Аз също го следя редовно.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Tue Nov 02, 2010 3:59 pm

Определено имах нужда от последната серия. Не стига, че вкара още един интересен персонаж( The Sniper of the Opera :mrgreen: ) към и без това богатия набор от такива, ами направи и Нъки малко по-rootable, което беше един от проблемите ми със сериала. При все невероятното изпълнение на Бушеми, Нъки все още не е Ал от Дедууд-а, например.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 02, 2010 4:56 pm

Дефинирай rootable, защото аз лично смятам, че Бушеми прави една от най-великите си роли въобще.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Tue Nov 02, 2010 10:39 pm

Не, Бушеми си играе майсторски, не го отричам. Просто досега образът на Нъки ми беше някак си студен, дистанциран, не ми пукаше за него особено много. След последния епизод му симпатизирам една идея повече. Затова дадох и пример с Ал. И двамата са типичните антигерои, но не знам дали заради харизмата на МакШейн или какво, Ал просто те "грабва".
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Nov 03, 2010 8:55 am

Може би проблемът е, че Бушеми тук играе "най-главната" роля, което с малки изключения не му се е случвало досега и сме свикнали да го гледаме като рандъм второстепенен персонаж (най-често със сериозни психични отклонения:))). Но това не променя факта, че аз поне винаги съм го смятал за страхотен актьор и тук той определено е "on his A-game". Доколко персонажът му е приятен или разбираем за средния зрител не знам, но лично за мен се справя перфектно и ми приковава вниманието. Много е яко, че той е избран за "половин-гангстер", а не за "пълен" такъв като Ротщайн.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 03, 2010 10:37 am

Аз четох в Ню Йоркър някъв хладен отзив за епизодите до шести включително - няква мацка там обяснява, че много лъхало на period piece и същевременно атмосферата стояла малко изкуствено и насилена. Прай също някакви тематични и даже сюжетни паралели със Сопранови (коет мен ме подразни, щото си личи тя пък къв зор си е давала да намери angle към сериала). Ей го линкът:

http://www.newyorker.com/arts/critics/t ... n_franklin

(бтв препоръчвам с две ръце писанията на Антъни Лейн във филмовата секция, мнооого е як)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Nov 04, 2010 2:29 pm

Изгледах и аз седми епизод вчера, беше доста по-различен от другите. Някак спокоен и яко керъктър-билдинг без толкова мърдане напред на фабулата. Имаше само един насилствен акт, ама беше адски качествен.
Новият другар на Джими рути много сериозно, особено като си изреждаше пистолетите....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 07, 2010 8:28 am

Изгледах първите три епизода днеска. Баси, КОЛКО е як :shock: Карам нататък устремно при първа възможност, макар че не ми се ще да трябва да го чакам седмица за седмица, та може и да почакам да се натрупат.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Nov 07, 2010 11:17 pm

Oh, no... :lol:
That was... unexpected.

И аз, бтв, се чудя сериозно дали да не стисна зъби и да изчакам последните накуп, защото усещам, че импактът от гледани едно след друго без прекъсвания ще се усили експоненциално. Но сигурно няма да издържа, де...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 08, 2010 9:43 am

И аз имам същия проблем, ужасно е досадно като не можеш да изчакаш. Аз зарибих маса приятели в петък да го гледат, ама всички ще чакат да свърши първи сезон...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 08, 2010 10:21 am

Бе аз съм добър с чакането. Еле па за такива неща, дето повечето им епизоди нямат собствен сюжет. Прочее, колко дълъг ще е сезонът?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests