От къде си купувате игри

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

От къде си купувате игри

Post by Goshko » Tue May 25, 2010 10:06 am

Питам защото искам да си взема Neverwinter Nights заедно с трите expansion-a (Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark, Kingmaker) но в Pulsar имат само NWN и Hordes of the Underdark, а в ozone имат само Neverwinter Nights 2: Legends (NWN2, NWN+SoU+HotU). Не ми се поръчва от чужбина, така че моля за помощ - някой ако знае друго място от където мога да си я взема да ме посъветва.

Идеалният случай е да имат Neverwinter Nights Diamond, който намерих в amazon (според уикипедията в Европа се казва Neverwinter Nights Deluxe: Special Edition).
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue May 25, 2010 10:47 am

Amazon или ebay, иначе евентуално ако го намериш отнякъде на старо в България. Аз имам точно Deluxe Edition-а, напазарувах го от Пулсар преди бая годинки. Ако го нямат там, едва ли ще го има в друг магазин в България, защото не съм го виждал на друго място.

П.С. When in deadly danger, when beset by doubt, run in little circles, wave your arms and shout - наскоро го четох и ми е прясно ;)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue May 25, 2010 11:06 am

:( ще проверя в Пулсар значи.

P.S. Моя вариант някак по-лесно и приятно звучи :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 25, 2010 11:16 am

Такива редки издания само с e-bay имат намиране.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue May 25, 2010 12:35 pm

Още нещо, което ми хрумна - наскоро Атари сключиха договор с GOG, така че не бих се учудил, ако до някой и друг месец видим NWN там. Така че ако за теб не е проблем че не получаваш играта на носител, може да поизчакаш. Всъщност ако пуснат NWN в GOG, аз ще съм склонен да се разделя с моето издание в кутия за горе-долу сходна цена ;)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue May 25, 2010 9:10 pm

Напълно офтопик, ама правилното е
When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue May 25, 2010 9:36 pm

@ Goshko
Само една корекция - Kingmaker не е редовен експанжън - това беше колекция от допълнително съдържание, направено от фенове с редактора, който беше любезно предоставен от BW. За съжаление след раздялата на BW с Atari - страницата и подръжката на user made content загина - при борбата за издателски права. Много хора се оплакват от това - някои от тях са ги платили и очакват да ги имат.
Ето и линк към NWN Premium Modules форума http://nwn.bioware.com/forums/viewforum.html?forum=86
Аз специално подарих излишните ми NWN и HOU на приятел след като си купих Forgotten Realms Delux Edition, може би в началото на 2007.
Един от любимите ми модули, беше римейка на Diablo с машината Аврора :D

PS - Така нареченият Legends - има всичко - официално от първия, така че go for it :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed May 26, 2010 12:39 am

И за да продължим още off-topic-а за тичането в кръг - http://www.wordwizard.com/phpbb3/viewto ... 16&t=19330
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed May 26, 2010 9:27 am

Благодаря F242. Знам че не е цял expansion, но искам да имам пълната колекция, затова и не си взех NWN 2: Legends когато го имаше в Pulsar. Сега и да искам го няма нито там нито в ozone :|

Явно ще трябва да се поръчва от e-bay.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon May 31, 2010 11:07 pm

Днес, преди около час си поръчах Колекционерското издание на Alan Wake от http://www.amazon.co.uk
На приемлива за мен цена, още повече, че по българските сайтове и магазини, това нещо не може да се намери. Другият ми вариант беше http://www.play-asia.com/, но там имаше само японското издание. Като добавим притеснението от новите тъпи митнически разпоредби, и още по-голямото ми притеснение, че въпреки, че играта е region free, допълнителните книжни материали може да са на език, който изглежда красиво, но все още не съм научил :D това беше по-правилният ми избор.

Ще се похваля още веднъж, когато я получа. :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 01, 2010 12:42 am

Гратс, супер правилна покупка:)

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Oct 27, 2010 5:11 pm

Ще се направя на гаден некромант ;)
Ако още се търси, в GOG пуснаха NWN Deluxe edition за 10$.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Oct 27, 2010 6:55 pm

termit wrote:Ще се направя на гаден некромант ;)
Ако още се търси, в GOG пуснаха NWN Deluxe edition за 10$.
Малка поправка - Изданието е Diamond Edition - това означава :Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark and Kingmaker. За Kingmaker - браво, той май,че след като BW скъсаха с Атари не може да се намери легално от никъде - или поне аз не успях :D
Относно това, че за първи път тази игра се пуска DRM free - имам известни съмнения - след последния официален патч - от много време - играта не ми иска никакви дискове преди да я пусна - Същото се получи и с NWN2
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Oct 28, 2010 2:03 pm

Пуснаха и Diamond Edition-a в GOG - http://www.gog.com/en/gamecard/neverwin ... nd_edition :D

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Oct 28, 2010 5:29 pm

Язък тогава че се сдобих с една от предните версии (тази без Kingmaker-a) в кутийка, но пък имам диск с музика от NWN2 :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests