Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 24, 2010 5:04 pm

Филмът наистина е велик, но музиката и тя ;Р
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Oct 24, 2010 5:12 pm

Мда, тая на Тайлър Бейтс верно си я бива :twisted:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 24, 2010 5:16 pm

Симе, знам за Хан и Грийдо, но това никога не ми се е струвало като проблем от галактическа величина. Тоест, в оригинала не ми беше направило впечатление кой е стрелял пръв, а после в обновените трябваше да прочета, че не Хан е стрелял пръв, за да го отбележа. Но не съм дай-хард фен, та ми е простено. Само че за мечетата прошка няма! :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Oct 27, 2010 6:25 pm

"Джона Хекс". Малоумен екшън-уестърн с лек фентъзи елемент.
Всъщност можеше да е доста по-добър, но... Сценарият му е УЖАСЕН, актьорите - и те, като се изключи Джош Бролин в главната роля, екшънът не е нищо особено, с изключение на първата престрелка, а фентъзи-елементът не е особено необходим на историята. Музиката, обаче, е адски добра. Оказа се, че голяма част от нея е на Mastodon, на което и явно се дължи качеството й. Не че съм фен на Mastodon или нещо подобно, но са явно добри музиканти. Обаче дори и в тази област имам критики - към края на филма бяха така брутално омазали микса, че басът заглушаваше абсолютно всичко. Дори репликите на героите не се чуваха както трябва. Но иначе като цяло готина музика. Жалко, че не стига, за да осмисли филма. 4/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Oct 28, 2010 12:22 am

Contact. Гениален филм, въпреки глупостите в края. Всеки път като го гледам се дразня.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Oct 30, 2010 10:05 pm

И аз имам подчертана слабост към Контакт...

The Town на Бен Афлек е наистина доста добър по твърде нормален начин. Или просто очаквах достатъчно малко...Кка да е, стандартен филм без да е специален, но ефективен за погубване на време. Джеръми Ренър, обаче дразни, а Афлек все така не може да играе.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Oct 31, 2010 1:59 am

Слабо по отношение на филми, но добре по отношение на качество :D

Благодаря на Роланд, че ме насочи към Scott Pilgrim vs. the world - много се забавлявах с този филм, имаше доста работи от игри и анимета и манги, но сигурно съм пропуснал още толкова поради простата причина, че не съм толкова нвътре в нещата :D

НО бойните сцени определено ме зарадваха - с изключение на Drive & Broken Path останалите филми с уж бойни изкуства направени от не-азиатци са доста зле (за справка последния King of Fighters & Hellbinders) - но тук имаше наистина изчистена хореография, направена по хонконгски 8-)

С дълги сцени, добри движения и макар да са използвани жици, те бях умело вложени в самия бой Кеф Когато изчаках надписите в края на филма видях на кои дължа това представяне - Bradley James Alan, Han Guan Hua & Peng Zhang - първите двама са от Jackie Chan Stunt team, а Брадли е първия не-азиатец, който е бил там, след време се отдели от групата на бат Джеки и започна самостоятелни действия - негова е хореографията на Люк Гос във втория Хелбой
Втория китаец е все още член на групата на Джеки Чан и е работил и по Ninja Assassin, третия е правил бойните сцени в Пърси Джаксън, Нинджа Убиеца и Kick Ass Тук в този филм и тримата са се справили много добре :) Поздравления за което :mrgreen:

Относно самия филм - имаше доста динамика, комиксово усещане, вметки от игри, анимета и куп още неща, котио не съм забелязал, но на второ четене ще се постарая да ги видя :lol:

Забелязах обаче, че меча-камшик на женското бивше гадже на Рамона е съвсем същото като на Ivy from Soul Calibur :P

Много добре направен, с простичка история, но разказана по изключително забавен начин, а гей героя на Киеран Кълкин беше много на място Главния герой с неговото тъничко гласченце ми приличаше на пубертет с мутиращ глас, но си изигра роялта перфектно - направи ролята на хленчещо човече прекрасна :D

Пак ще го гледам :)

9/10

http://www.imdb.com/title/tt0446029/

Още един кретенски филм, който не бях гледал - преди всичко свързвах Дисни с екранизациите по детски книги и безупречна анимация, целувки на истинска любов и всякакви други морални ценности, но тук открих нещо съвсем различно с историята на император превърнат в лама - Emperor's new Groove - абсолютната смехория, имаше такива сцени и реакции, който ме караха да се хиля като провален, освен това дублажа на БГ беше много добър и се припокриваше в този на английско говорящите актьори :mrgreen:

Жалко, че беше малко кратичък и накрая пак се опитаха да подскажат за някакви ценности, но през останалото време имаше доволно количество смях :lol:

Препоръчвам с две ръце :D

9/10

http://www.imdb.com/title/tt0120917/

Ами това е засега Ако има нещо ново то се знае пак ще пиша :D

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 31, 2010 8:42 am

The Emperor's New Groove на мен въобще не ми хареса навремето. Доста посредствено филмче на Дисни с някой-друг приличен майтап.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 31, 2010 8:50 am

А.к.а. "единственото Дисни на нивото на Пиксар". Пълна гениалност, шма прощаваш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 31, 2010 8:53 am

To each his own. Единственото Дисни на нивото на Пиксар е Lion King.
Не знам какво толкова намират хората в неща като Groove-а и Lilo & Stitch.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Oct 31, 2010 10:02 pm

Scott Pilgrim vs. the World - романтична комедия за гийкове, заснета по уникален начин, така го видях аз. 7/10.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Nov 01, 2010 9:49 am

Lilo&Stitch е дестковизъм и изобщо не може да се сравнява с Императора (и Херкулес бтв), които са единствените наистина бъзикчийски и свестни неща на Дисни. Жалко че вторият император беше бая бозав.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Nov 01, 2010 11:44 am

дестковизъм?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Nov 02, 2010 11:43 am

тс, може би?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Nov 02, 2010 12:57 pm

И такава дума няма :)
Ние гледахме Лесна, а?, което се очертаваше да е някаква тийнейджърска комедийка с доста плосък сюжет. В крайна сметка не се оказа шедьовър на арт киното, но всъщност ме изненада приятно и беше доста по-добра, отколкото очаквах. Разказва се за гимназистка, която се сдобива със славата на мръсница, след като лъже за сексуалния си живот. И после започва да затъва още по-дълбоко в лъжите и те стават много убедителни, колкото и да нямат нищо общо с реалността.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests