Брандън Сандерсън

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sat Sep 18, 2010 9:12 am

Roland wrote:Правете като мен, хора - почвайте едновременно сто поредици. Така няма да ви пука, че някоя не е излязла, щото винаги ще има друга. Случаят с тая трилогия е много по-прост, разбира се, защото Бард си издават фентъзито бая бързо. Ся, месец-два-три чакане е смешно малко време.
Да разбираме ли, че третата част ще я издадат до Коледа? :?
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 18, 2010 11:40 am

Специално за поредици които са готови не може да съществува синдрома на недовършената поредица- ако не го издадат на български има откъде да се намери.
Конкретно пък за Мъглороден - само три книги са, бард ги издават през два месеца и не е възможно нещо да стане и да решат изненадващо трета част да я пропуснат.

Огън и лед специално за мен няма никакъв проблем - не е като супер решаващите клифхенгъри да има в края на книгата. Но там възприятието е според човека - някои хора просто искат да разберат какво ще стане вместо да се радват (като мен) на конкретните ситуации и описания.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sat Sep 18, 2010 1:08 pm

Мда, няма нужда да се притеснявате за Мъглороден. във всички случаи до месец-два ще излезе.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Sep 18, 2010 1:14 pm

Бе в Песента ИМА супер-решаващи клифхенгъри на края на четвърта....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 18, 2010 2:02 pm

Не знам - не съм ги усетил по-този начин за да не ми дават мира.
Както и да е ставаше дума за Мъглороден - има някъкъв резон да чакаш промоция да спестиш някой лев и да четеш наведнъж , но специално за тази трилогия не се сдържах - взех си първата, а след като си си взел първата чакането на промоция за трите губи смисъл :).

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sat Sep 18, 2010 10:00 pm

RRSunknown wrote:Не знам - не съм ги усетил по-този начин за да не ми дават мира.
Както и да е ставаше дума за Мъглороден - има някъкъв резон да чакаш промоция да спестиш някой лев и да четеш наведнъж , но специално за тази трилогия не се сдържах - взех си първата, а след като си си взел първата чакането на промоция за трите губи смисъл :).
Аз си взех първите две, но щом третата ще излиза скоро, ще ги прочета след Песента за Орехи с Мед.

Мен ме е яд, че не взех Сарантиона на промоция през пролетта, но незнайно защо се подведох по това, че не се купува много и не си я взех тогава. По принцип не се водя по масовия вкус, нито обратно на него :?
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 18, 2010 11:15 pm

Точно книгите които не са масови свършват най-бързо защото имат най-малък тираж и като ги купят хардкор читателите и вече нямат намиране. Това поне съм забелязъл аз.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Sep 19, 2010 3:40 pm

Съгласен. :(

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Wed Sep 22, 2010 1:15 pm

Някой знае ли статистиките на трилогията Мъглороден - по колко думи е всяка от тях например?
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Wed Sep 22, 2010 1:16 pm

RRSunknown wrote:Точно книгите които не са масови свършват най-бързо защото имат най-малък тираж и като ги купят хардкор читателите и вече нямат намиране. Това поне съм забелязъл аз.
По закона на Мърфи винаги, когато отчаяно искаш някоя книга, тя изчезва от пазара :?
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 24, 2010 5:45 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Sep 24, 2010 6:26 pm

Аз па си чакам промоцията, щото за втори път да се прецакам като с Хиперион и Бредбъри - нема стане.
Вече пазаря от Бард само на промоции, че да не съжалявам после. :lol:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Sep 24, 2010 6:33 pm

За какво прецакване иде реч?
This is it. Ground zero.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Sep 24, 2010 6:41 pm

Че си взех първата Хиперион за 25 лева, като можех да си взема двете за 35 с доставка.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Sep 24, 2010 7:27 pm

Аз се чудя честно казано,че Хиперион ми звучи интересно а повечето книги които ми "звучат" ми харесват,но се чудя дали да си я поръчам заедно с Ендимион защото по някаква причина не съм сигурен дали ще ми хареса.А има ли опция "доставка до вратата" или е по поща?За бард питам.
On:Имам 2 и 3-ти Амбър за Рд-то,заедно със Нещо зло се задава и Ген,но не издържам!като свърша Звездни дневници отивам и си купувам Кладенеца на възнесението пък после ще чета другите. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests