Новият албум на Iron Maiden

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Новият албум на Iron Maiden

Post by JaimeLannister » Fri Aug 13, 2010 10:09 am

Побърках се тия дни... Само това слушам. Супер ме кефи, а никога не съм и бил голям фен.
:)
Някой друг ентусиаст?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sat Aug 14, 2010 12:02 pm

Ми, не... все пак Blind Guardian таковато.

Иначе албумът не излиза ли на 16?

Обаче тази година е много слаба (харесал съм от-до само два албума), особено на фона на изключително силните 2008-а и 2009-а, затова имам някакви мижави очаквания мейдъните да изкарат нещо читаво.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Aug 15, 2010 11:57 am

Поръчах си го преди три седмици и утре очаквам да ми пристигне.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Wed Aug 18, 2010 12:25 pm

Като цяло албумът ми се струва средна работа. Mother of Mercy е единствената песен, която наистина ми хареса.
Всичко останало с над 6 минутна продължителност, някак съшити от три различни идеи мелодии, лийд китарата по някое време започва да свири нещо, което звучи като клавирите на Пинк Флойд в по-отвлечените им песни и продължава да свири, и продължава да свири... Ужасно неконсистентно. :roll:
Апропо интрото на When the Wild Wind Blows е много познато. Не мога да се сетя откъде, но ми напомня на някаква британска традиционна песен - то ли айриш то ли шкотиш. Някой да се сеща?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed Aug 18, 2010 3:23 pm

Голема мекица е, ама твърда и без боза. Може ли музиканти от тоя калибър да не знаят кога да спрат? След Brave New World - teh bestest album eva11!!!!11, трябваше да правят само концерти. И до ден днешен щеха да пълнят стадиони с 30К народ без проблеми.

Ама те... The Final Frontier е зле. Знаех, че няма да е гениален и без това тая група има цели два такива, ама поне очаквах да е на нивото на останалите, а именно 50 на 50. Пет кръшячесто-кокаляците яки песни и пет смотани такива за пълнеж.

Тук и това няма. Единствено, последните две песни са търпими, ама и те са паянтови. Тъкмо тръгне да стане добре и пак свърне в кофти пътечка, за миг излезе на правилния път и пак се юрне из шубраците. Което е твърде досадно, щото има маса потенциал, ама бива безвъзвратно пропилян.

The man who would be king можеше да е класна, колкото Dance of death, а When the wild wind blows, макара и твърде поп-ориентирана, е най-добрата песен в албума, ама както шанара вика, оти целата тава е маса неконсистента и тая песен не е пожалена, пак е на нива - ту е яко, ту те е срам да слушаш.

Интересното обаче е, че ако не се заслушаш твърде много в него, е приятен фон за работа или каквото и да е - просто да звучи нещо. Ала в The Final Frontier не намерих поне едно нещо да ми закове вниманието. Доста уморен и вял албум - жалко.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Thu Aug 19, 2010 8:08 pm

Уф, олекна ми вече. С помощта на last.fm разгадах на какво ми напомня When the Wild Wind Blows.
Ей това е:
http://www.youtube.com/watch?v=VN04vtNc ... ure=search


P.S. "Червило" на Дони и Момчил, всъщност... OMG :shock: :shock: :shock:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Aug 31, 2010 12:02 pm

УоУ! ??
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
ashandarey
Smallfolk
Posts: 9
Joined: Fri Sep 03, 2010 11:40 am

Post by ashandarey » Tue Sep 07, 2010 1:27 pm

shannara wrote:Уф, олекна ми вече. С помощта на last.fm разгадах на какво ми напомня When the Wild Wind Blows.
Ей това е:
http://www.youtube.com/watch?v=VN04vtNc ... ure=search


P.S. "Червило" на Дони и Момчил, всъщност... OMG :shock: :shock: :shock:
МАЙТАП ДА НЯМА!!!!!! ужас ....след brave new world трябваше просто да спрат чичковците .... Бях чул нещо че това е последния или предпоследния им албум ....дано е вярно
"Duty is heavy as a mountain, death is light as a feather."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests