"Appleseed"

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

"Appleseed"

Post by Regsa » Sun Jan 23, 2005 8:24 pm

Аниме ревютата не са по моята част, признавам си. А и това няма да е "класическо" ревю. По-скоро ще ви кажа една две мили думи за новото отроче на Masamune Shirow (създателят на "Ghost in the Shell" - бел. под линия за такива като мене, които го чуват за първи път).
Та за какво иде реч: Земята през 2131година. В един пост апокалиптичен свят се води битка между хората и машините или поне вие така си мислите докато гледате първите десет минути на филма. В последствие се оказва, че Световната война (не се знае коя подред) отдавна е свършила и светът е разделен на хора, живеещи сред развалините на света и оцеляващи ден за ден и хора, населяващи градът-държава "Олимп" - сърцето на Новият свят. Странното на това място не е илюзията за утопия, а факта че половината му население са киборги(биороиди), мирно съжителстващи с хората, а самият град е управляван от "Гея" - изкуствен интелект в пълният му блясък. Разбира се имаме си главна героиня (Deunan-на български я бяха превели като Дюнън Кнут), която трябва да спаси света. Нейната голяма любов (Briareos-войник до мозъка на костите си, който трябваше да е умрял две години преди началото на действието, но не би). Задължителните гадняри (военните - защо ли не останах кой знае колко изненадана). Въобще всички необходими атрибути за една качествена военна кибер фантастика.
Но стига за сюжета.
Анимацията - смес от класическа нарочно "огрубена" и схематизирана и 3D анимация. Много е странно на моменти, но изключително въздействащо. Основният цвят е синият - небе, море, сгради, пътища, дори и някои роботи... А да - "Pixar studio" -казвам ви го предварително, за да не се учудите на някои художествени похвати.
Музиката - тук музиката е фон, но от онзи фон, за който си казваш: "точно в този момент исках да чуя точно това". Все още не съм изслушала саундтракът самостоятелно, но това, което чух като озвучаване на официалният сайт е много, ама много хубаво.

Ами от мен толкова. Филмът го има качен на arenabg.com
Ето ви адресът на официалният сайт: http://www.appleseedthemovie.com
И...Приятно гледане!
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jan 23, 2005 9:02 pm

Малко уточнение. Използва 3D cell shading технология с която се постига ефект все едно нещата са ръчно рисувани. Но си е изцяло 3D.

Иначе едно от най-яките откриващи мелета, които съм гледал...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Sun Jan 23, 2005 9:05 pm

По-скоро ще ви кажа една две мили думи за новото отроче на Masamune Shirow (създателят на "Ghost in the Shell" - бел. под линия за такива като мене, които го чуват за първи път).
кои те излъга по този параграф? режисьорът и на двата ГитС-а е Мамору Оший,създателят на ГитС мангата(както и на апълсиид мангата) е Масамуне Широу...създателят на апълсиид тех мовие е някои си шинджи арамаки...явно бездарник от класа имо...незнам за мангата,но филма просто е излязъл адски бездарен...пък и не се подлъгвайте по автора на мангата,гитс е правена бая време след като апълсиид е видяла бял свят :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jan 24, 2005 12:27 am

И Гоуста и Апълсийд са по манги на Широу.
А съвсем между другото има и доста по-стара версия на Апълсийд, за която чувам, че била по-смислена.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Jan 24, 2005 9:32 am

Не знам Ян, по разните страници с ревюта, дето съм гледал, много не му се радват на стария Appleseed. Иначе че новият е страшно красив и че откриващото меле е просто феноменално - спор няма. Ако все пак някой тръгне да спори, ще му секвестирам житцето и ще му изпия шльокавицата - чувствайте се предупредени :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jan 24, 2005 10:02 am

Бе то кво да ти кажа, не се иска много, за да е по-смислена от тази. :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon Jan 24, 2005 3:44 pm

А, за да мога аз да преценя колко е недостатьчно смислен този вариант на "Appleseed" откьде да се снабдя с мангата?


P.S. Yan, аз тебе много те уважавам, ама защо ми промени заглавието на темата?
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 24, 2005 3:47 pm

Аз го промених, доколкот съм го мяркал заглавието наоколо, все е разделено. Ако греша, сори, оправи си го :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jan 24, 2005 5:55 pm

О, филмчето го гледах (след многократните напомняния от страна на Дзверчето да го гледам) и определено ме впечатли. Най-вече с анимацията ( 3D shading technology :P ). Иначе като история ме разочарова... зачатъци на нещо интересно, което, подобно на Wonderful Days не стига до никъде, не е развито, не дава кой знае колко "храна за размисъл". Иначе радва, да. Поне се човек доволно може да се нагледа на града. /Термитов, съгласна с теб, но ме пожали по последната част plz :roll: /

Edit: Заглавието е слято :P , поне във филма.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon Jan 24, 2005 6:51 pm

Roland of Gilead wrote:Аз го промених, доколкот съм го мяркал заглавието наоколо, все е разделено. Ако греша, сори, оправи си го :)
Официално се извинявам на Yan в такъв случай!
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Mon Jan 24, 2005 10:34 pm

А съвсем между другото има и доста по-стара версия на Апълсийд, за която чувам, че била по-смислена
но за съжаление за него няма субове :)

някои попита и за мангата...
Ако все пак някой тръгне да спори, ще му секвестирам житцето и ще му изпия шльокавицата - чувствайте се предупредени

аааа,не мерси,писна ми да споря за тоя апълсиид....ако някои иска ще му дам един копи пейст и накрая ще лепна едно 'имо' и се оправяите оттам нататък :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Aug 29, 2010 4:48 pm

Хареса ми но не прекалено.Ех да го бяха дали на Ошии Мамору,какво щеше да стане...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests