Брандън Сандерсън

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 16, 2010 6:25 pm

Е вече и аз разбрах но не знам защо спамим темата когато има съседна точно за поръчки.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Aug 16, 2010 6:27 pm

Ами мисля, че достатъчно обширно сме дискутирали предимства и недостатъци на двата основни сайта за поръчки на книги (амазон и букдепозитори) и техните подразделения.

Има огромна стикната тема, който се интересува от закупуване на книги от чужбина, 100% ги знае.

Едит: Бавно пиша или не помпам F5 достатъчно бързо. :wink:

RRS - Подсказвах на колегата за солидната разлика в цената, трябва ли да плясна произволно съобщение в тема, която може и да не отвори? Все пак става въпрос главно за купуването на трилогията на Сандерсън...
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Aug 16, 2010 8:48 pm

Roland wrote:"Недомлъвки" означава, че хората не искат да кажат в прав текст нещо. В случая просто наистина ВСИЧКИ знаят. Единият сайт е амаериканският амазон, както си пише в поста на Никола. Другият, очевидно, е букдепозитори.


Иначе, Никола, препоръчвам ти да не си даваш парите за Ротфъс и Линч. И на двамата догодина им предстои нова книга, но това са 2/3 и 3/7 респективно, след ОГРОМНИ забавяния и без да е ясно дали няма да се чака още пет години за следващата. По-скоро тествай Чайковски, той ги спами с шеметна скорост и мисля, че са доста твой тип.
Мерси, че си ми обърнал внимание. И сори за офтопика на другите. Значи аз за Линч мисля че също ми беше казвал, че мн ще ми хареса на мен и затова се чудех дапробвам първата, изглежда доста мой тип. Въпросът ми е на Ротфъс и на Линч първите им книги как са откъм завършеност? Мога ли да преживея чакането на останалите? А иначе за Името на Вятъра съм се хипнотизирал много от онази Коледа, когато тия подариха на теб и оттогава съм си наумил все някога да я взема:)

Някакъв линк с ревюта на Чайковски ако може ще съм благодарен, може и на Линч, или поне да пише за сетинга нещо:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 16, 2010 9:09 pm

http://rolandscodex.blogspot.com/search ... chaikovsky

Ревютата на първите две книги в блога ми. За първата има и ревю в списанието.

Първият Линч е абсолютно завършен, Ротфъс буквално няма сюжет обаче. Там положението ще си е продължителна история в три тома и съответно ситуацията не е розова. Не, че не си струва четенето, но за хората с проблеми с търпението ще е кофти мъчение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 01, 2010 12:37 am

Way of Kings in all its glorious glory.
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Sep 02, 2010 2:25 pm

Малеееееее,дали ще го преведат на български че четох едно ревю което меко казано ме впечатли?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 07, 2010 6:43 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Wed Sep 08, 2010 10:47 am

Минах една трета от Пътя :) и за сега е доста добра. Ще подскачам на главите на Бард и вероятно ще я вземат, особено ако Мистборн се продава прилично.

Tairon
Smallfolk
Posts: 17
Joined: Thu Mar 04, 2010 10:54 am
Contact:

Post by Tairon » Thu Sep 09, 2010 9:11 am

Прочетох го на един дъх. Страхотен арт на корицата, страхотна магическа система, просто супер. Интересно е, защото книгата, както всички останали книги на Сандерсън, се основава на диалозите. Този път е успял да ги разчупи и да излезе извън границата, а уникалността на сюжета...е, нека кажем, че определено си заслужава да прочетете обратите. :mrgreen:

Книгата е страхотна, а поредицата обещава да бъде повече от успешна (сюжетът е направен за 10 книги).

И, да, скачай на главите на БАРД, защото този автор си заслужава да бъде прочетен от първата до последната книга. Още повече: The Way of Kings се е класирала на 7-мо място в красацията на NY Times за бестселъри изключително бързо. Можеш да им споменеш и това.

За тези, които не могат да четат на английски, ще бъде истинска радост да си купят тази книга на български.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Sep 11, 2010 2:16 am

Съгласен съм с Тайрон.Аз мога да чета на английски де,но понякога просто не мога да отгатна думите а не мога да знам всички думи.пък и нямам дебитна карта така че не мога да взимам от чужбина.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Sep 13, 2010 11:04 pm

Свърших "Пътя". Книгата е огромна във всяко отношение, което може би е и единствения минус.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Sep 13, 2010 11:15 pm

Я кажи мъничко подробности за меджик системата да ми погъделичкаш любопитството. :mrgreen: И нещо светостроене "lore" един вид.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 13, 2010 11:16 pm

Е не е като да няма статия в списанието :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Sep 13, 2010 11:23 pm

Къде?Пак ли е излязъл нов брой а аз не съм разбрал? :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Sep 13, 2010 11:25 pm

Моридин говори за стария брой а Клеймор очевидно пита за нови неща по системата които не са казани в първата книга.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests