Yet again we witness goto.bg in its full glory

Пишете за оплаквания, въпроси и/или предложения по форума. Или недейте...

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Yet again we witness goto.bg in its full glory

Post by Yan » Mon Feb 07, 2005 12:29 pm

Не знам на колко от Вас им направи впечатление, но за пореден път имаше зверски проблеми с форума.

Това им писах на goto.bg
IP: 212.124.80.174

Здравейте отново. Този път проблемът е със MySQL базата данни и форумът на сайта ми shadowdance.info. Преди да ми отговорите, че проблемът е във компанията от която е закупен домейна, МОЛЯ обърнете внимание, че същите проблеми има и sivosten.com чийто домейн е закупен от Вас.
Макар сайтът да е онлайн, от вчера вечерта достъпът до форума е почти невъзможен. Постоянно се появяват съобщения за MySQL грешки, скоростта е под всякаква критика сякаш хостът се намира не в България, а в Тайланд примерно. Проблемът определено е във Вашия телевизор.

Разчитам на професионално отношение и своевременното му отстраняване, за да може сайтът ми да функционира нормално.

Предварително благодаря
Това пък ми отвърна момъка дето е тех съпорт
Здравейте,

ще локализираме проблема и ще го отстраним при възможност.


Поздрави,
Георги Костадинов
Техническа поддръжка
Goto.bg ЕООД
Що ли не се чувствам особено успокоен :(
Last edited by Yan on Wed Feb 16, 2005 10:08 am, edited 1 time in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 07, 2005 12:33 pm

Не знам и аз... :evil: :evil: :evil: :evil:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Feb 07, 2005 8:02 pm

Ама, Ян, ти какво очакваш? Имам предвид, това да не им е основната дейност, в крайна сметка? Не, админа ще отиде на работа, ще си свърши основната работа (да разточи тестото и да напълни баничките с плънка, а после да ги наблюдава докато се пекат) и ако евентуално му остане някоя свободна минута ще погледне дали някой не е забравил да включи сървъра в контакта... Ам, така де, или каквото е там.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Feb 07, 2005 8:55 pm

Хм...
Бе аз не разбирам много от хостинг и от сайтове, ама само да кажа, че хич не е хубаво така. Най- малкото, защото два дена не мога да си чета форума като хората. Между другото сега всичко е наред, поне при мен...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon Feb 07, 2005 11:58 pm

Точно мислех да се оплаквам, че ми зарежда бавно... :?

Има ли възможности за друг хостинг?
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Feb 16, 2005 10:06 am

Yet again, the professional tech support:
Питахте, какви грешки дава и понеже сега се появиха, Ви ги пействам:
"Warning: mysql_connect(): Too many connections in
/home/shadowda/public_html/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link
resource in /home/shadowda/public_html/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link
resource in /home/shadowda/public_html/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database "

Същото дава и форумът на sivosten.com



Здравейте,

това е защото всеки потребител има определен брой конекции във всеки
един момент. Имайте навика да затваряте връзките след като ги отваряте.


Поздрави,
Георги Костадинов
Техническа поддръжка
Goto.bg ЕООД

Що нямам пушка за глигани :evil: :evil: :evil:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Feb 16, 2005 10:13 am

Респект :) Тази ми скриха шапката :) Ми да ми администраторски права към MySQL-a им и ще си ги затварям. Идиот.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Feb 16, 2005 10:28 am

има претоварване на сървъра поради много връзки, това е ясно, проблемът може да е във source code-а на форума btw - заслужава си да се погледне из нета дали phpBB не прави такъв проблем - ако някъде някой е забравил да затвори връзка в source-а, докато тя не се timeout-не ще я има и съответно ще гърми форума

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Feb 16, 2005 11:24 am

"Using mysql_close() isn't usually necessary, as non-persistent open links are automatically closed at the end of the script's execution. "

Изключението е, ако са отворени с mysql_pconnect (persistent connection), ама не виждам защо някой ще го прави, няма сми. Ениуей ще погледна сорса тия дни.
This is it. Ground zero.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Feb 17, 2005 9:06 pm

Warning: mysql_connect(): User shadowda_Moridin has already more than 'max_user_connections' active connections in /home/shadowda/public_html/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/shadowda/public_html/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/shadowda/public_html/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Thu Feb 17, 2005 9:14 pm

Днеска поне 4 пъти ми го прави тоя проблем :x

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Feb 17, 2005 11:37 pm

Moridin wrote:"Using mysql_close() isn't usually necessary, as non-persistent open links are automatically closed at the end of the script's execution. "

Изключението е, ако са отворени с mysql_pconnect (persistent connection), ама не виждам защо някой ще го прави, няма сми. Ениуей ще погледна сорса тия дни.
ко казваш за pconnect значи? Аз се поогледах из сорсовете - точно него използват гадовете :) Все пак има начин да се заобиколи проблема, ето извадка от кода:

$this->db_connect_id = ($this->persistency) ? mysql_pconnect($this->server, $this->user, $this->password) : mysql_connect($this->server, $this->user, $this->password);

т.е - искаме ($this->persistency) да ни е false винаги, това би оправило проблема. Малко по-горе е сетнато на true. Така че има опция за избор, но за да не объркаме нещо, когато имам повече време, ще погледна защо точно това се вика. Сорсовете са взети от въпросния файл /db/mysql4.php, линия 48.

блахаво PHP, JAVA rulz
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 17, 2005 11:58 pm

Точно тоя ред го видях днеска, като преглеждах пхп-то с грешката, ма ми се ще да проуча първо ква е идеята изобщо да се използва pconnect, преди да го гася директно :)
This is it. Ground zero.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Feb 18, 2005 12:05 am

ами според мен няма смисъл да се "гаси" връзката, понеже връзката с база данни е една от най-бавните за един сървър операции - т.е - ако имаме постоянна връзка, ще можем да пестим време. Ако го изключиш сигурно ще стане по-лошо - определено по кофти за сървъра - вски път, когато отвориш нова страница да ти се зарежда db_connection е лошо.

да не говорим, че не може просто да се остави на true, без да се пренапише половината форум по тази причина. Така че кръпката ще трябва да е другаде - интересно ми е кой избира въпросния брой max connections примерно - явно в настройките на MySql - t.e - не зависи от нас, но ако има някакъв начин да се оправят нещата може би е по този път
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests