INCEPTION (Генезис)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 7:28 pm

Vivian wrote:Само веднъж съм ги гледала от-до. За децата го проверих в Imdb, btw.
Е явно си пропуснала музикалния момент тогава. Да, именно в imdb има две двойки деца за различните възрасти. Което на практика нищо не означава де.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 7:32 pm

Значи доколкото разбирам, за Рол и Вивиан това е идеалният филм, въпреки че в отделни компоненти не е съвсем идеален и десятка щото е страхотна идеята и изпълнението й.

А дано. Хубавото е, че сте се опазили от сериозни спойлъри и дори след прочита на ревютата ви пак хабер си нямам какво да очаквам като конкретно проявление на въпросната идея, както и следва.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 8:12 pm

VenomPlague wrote:Размислите ми на второ гледане:
Spoiler: show
Идеята ми се доближава до тази на Roland, с разликата, че не се наемам да окачествявам това като inception за Коб и то изпълнен от Майлс, който имаше има-няма 4 реплики в целия филм. Защото първо това е един дяволски труден(и то труден в смисъл на абсурден) inception и второ силно се съмнявам в чак толкова голямата значимост на героя на Кейн.

Но да, няма значение реалност/сън ли беше това накрая. Пумпалът в случая беше червена херинга. Катарзисът на Коб беше налице след като превъзмогна вината си. Той имаше мисия да се върне при децата си и успя. За него нямаше значение това сън ли е или не след като е с тях, за което свидетелства това, че дори не изчака да види резултата след като пусна пумпала.

Иначе и кино метафората, която Vivian спомена изпъкна на второто гледане. Даже, ако задълбочим в нея може да видим съответствия и на другите от екипа. Левит е research човекът, Ариадне(очевидно) е сценаристът, Иймс е скъпоплатената звезда, Юсуф е по техническата подръжка, Сайто е продуцентът с парите, който само наблюдава снимачния процес, Фишър сме ние, публиката, а Мал, според мен, е най-интересното: уникалността, която всеки режисьор влага във филма, режисьорския похват и стил, ако щете. Интересно е, че в едно интервю с Лео, което четох, той също регистрира това виждане за филма, че даже твърдеше, че е базирал образа на Коб на Нолан. Евала, че в тази година му се насъбраха само "странни" филми на него(след Shutter Island :mrgreen:)
VenomPlague (и Vivian, също така) - бихте ли цитирали източниците си на вдъхновение, особено когато са брадати гноми от chud.com? Някак по-честно е.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jul 28, 2010 9:09 pm

бе я цанете jen да напише едно ревю и от нашта партия на недесятките. :)
силвър нема го предлагам, че ще се избиете. :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 9:17 pm

Scourge wrote:бе я цанете jen да напише едно ревю и от нашта партия на недесятките. :)
силвър нема го предлагам, че ще се избиете. :mrgreen:
Току-що си представих филмово-форумна версия на ранния "Сблъсък". :shock:
Spoiler: show
Вивиан и Рол vs. Силвъра и Скротума (или Скърджа и Джен, или Колето и Пъгсела, или Амелията и Сашото). Кселоса и Дем ще са съответно Иван и Андрей.. :D
Еех, мечти...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Jul 28, 2010 9:54 pm

ова какво трябва да значи? Да пасне, да хармонизира?
Именно. А пък за дадената 10-ка: при мен добави към идеята и реализирането й чисто субективния момент с това, че съм си Нолън-фен, а това е Нолънов филм в изрядния смисъл на думата.
VenomPlague (и Vivian, също така) - бихте ли цитирали източниците си на вдъхновение, особено когато са брадати гноми от chud.com? Някак по-честно е.
Съжалявам, тук си се объркал. За Венъм не нося отговорност, но всеки от близките ми хора може да ти каже, че идеята ми за Нолън = Лио я присвоих покрай моя собствен приятел, а концепцията ми за Генезис като еквивалент на правене на кино и задълбаване мотива с въображението и творчеството ми хрумна непосредствено след като го изгледах. Чисто и просто го вързах концептуално с Престиж.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 9:56 pm

О, споко, то филмовата аналогия е толкова очевидна в случая, че всеки ще се сети - сложих те в скоби, щото друг път съм засичал прес-рилийзи от теб. :) Веном направо го е изцитирал Девин - то си има начин да се правят тези неща, без да те хващат. :)

Btw, и аз съм за ревю на Джен, аман от превземки.
Last edited by Silver on Wed Jul 28, 2010 10:02 pm, edited 2 times in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 9:57 pm

@Vivian - А, няма проблем, аз оценките по кефометър ги разбирам. :wink:

Адашката даже беше предложила в ревютата да давате двата вида - една "обективна" и една кефометърна.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Jul 28, 2010 10:26 pm

Silver wrote:О, споко, то филмовата аналогия е толкова очевидна в случая, че всеки ще се сети - сложих те в скоби, щото друг път съм засичал прес-рилийзи от теб. :) Веном направо го е изцитирал Девин - то си има начин да се правят тези неща, без да те хващат. :)

Btw, и аз съм за ревю на Джен, аман от превземки.
Хм, рядко си ги позволявам без да цитирам, тъй че отсега нататък -маркирай като хванеш нещо такова.

Ако 'превземките' са ти дошли повече в това ревю, бтв, със сигурност ще ми харесаш ревюто за Airbender-a. :lol:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Jul 28, 2010 11:39 pm

Silver, не знам, след като Vivian отбеляза това за Лео, а в подкаста на slashfilm коментираха ролята на Мал, ако погледнем филма по този начин, другите ми дойдоха, както сам каза доста лесно.

Но прав си да, и аз не обичам, когато не се цитират първоизточниците така, че в този случай трябва да благодарим на Vivian & пичовете, които водят подкаста на slashfilm, които успяха да зародят идеята в мен без необходимия катарзис ;)
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 28, 2010 11:48 pm

Roland wrote:В броя ( 67) бяха добавени и две ревюта на Генезис. Приятно четене!
:ninja:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 11:52 pm

Чакай, последно кой е чел интервюто на Лео - ти или тези на слашфилм? Кво да благодарим на Вивиан, като нагъва киноинформация в такива количества, че и тя самата вече не е наясно до какво е стигнала сама, до кво заради гаджето и до кво заради тва че иска да износи децата на Инсепшън. :)

User avatar
The Mad Hatter
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Dec 28, 2009 6:43 pm

Post by The Mad Hatter » Thu Jul 29, 2010 12:39 am

Silver wrote: ... да видя как абсолютно невзрачен като стил режисьор прави як филм след як филм, но яки не заради него, а заради това, че просто се е захванал с приличен материал, с който трябва да си малоумен, че да сгрешиш. Поне евала на Нолан за едно - тоя път успя без брат си.
С една дума, ако хвана пияндетата от близката кръчма и ги хвана да пеят Моцарт - Реквием на тротоара отпред, ще звучат горе-долу на нивото на Виенския хор, защото са се захванали с приличен материал, с който трябва да са малоумни, че да не им се получи, а?

Сори, че се връщам толкова назад, но преглеждах темата и се издразних.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jul 29, 2010 12:59 am

Ако хванеш пияндета, чиято професия е да пеят, може и да успееш с Реквиема на Моцарт, може дори да го направят по-як. Не ставай смешен.

User avatar
The Mad Hatter
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Dec 28, 2009 6:43 pm

Post by The Mad Hatter » Thu Jul 29, 2010 1:15 am

Цялата концепция за ,,приличния материал" и невъзможността да бъде омазан ми се вижда по-смешна.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 23 guests