The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 26, 2010 8:57 pm

Уф, ще ми се да прочета книгата първо, но не знам ще имам ли нервите... Кога ще излезе цялото?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jul 26, 2010 9:02 pm

Седми и осми епизод на 27 август според Уикито.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jul 27, 2010 3:22 pm

Сега в Замунда мернах първия епизод нов сериал за Шерлок Холмс, създаден от Стивън Мофат. Мисля, че ще е интересен, обаче ще му хвърля око, когато се понатрупат епизоди.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 27, 2010 3:28 pm

Искам само да отблежа, че след първите 2 серии на 4ти сезон IT crowd става няма такъв епик фейл просто, толкова тъпо не ми е било отдавна....

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 27, 2010 3:28 pm

passer-by wrote:Изгледах първите два епизода на The Pillars of the Earth.

Адски кадърно написан и изигран минисериал. Силно препоръчителен.

Навява ми асоциации с интригите и суровата историческа правдоподобност от Песен за Огън и Лед и взаимоотношенията от Крале (където Иън Макшейн блестеше дори повече, но и тук изпълва ролята си с максимално съдържание).
Мощно +много, изгледах 2те серии вчера и съм страшно впечатлен.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 27, 2010 8:42 pm

Силни серии определено.

Опуках 3те сезона на Бигбанг-а и захапвам са Leverage. Як каст и идея.
:ninja:

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Tue Jul 27, 2010 9:08 pm

Последните 2 серии на АйТи-то към момента(4та и 5та) се доближават малко до старото ниво, но като цяло този сезон наистина осра пейзажа.

А минисериала по Шерлок на Мофат е добър сценарно, но актьорската игра е бездарна засега(особено от Уотсън). Иначе Мофат умело балансира между модерния прочит(действието се развива в близко до нашето време) и това все пак да покаже уважение към класиката. Има и забавни обрати спрямо първоизточника, но четенето му не е задължително, за да се насладите на серията.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed Jul 28, 2010 6:11 pm

Някой има ли впечатления от "Treme", последното творение на David Simon? Който не се сеща, това единият от двата основни двигателя, стоящи зад великолепията Generation Kill и The Wire.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Jul 28, 2010 6:47 pm

трубадур wrote:Някой има ли впечатления от "Treme", последното творение на David Simon? Който не се сеща, това единият от двата основни двигателя, стоящи зад великолепията Generation Kill и The Wire.
Не е на нивото на The Wire, но е доста приличен. Героите са интересни, но сюжетът е скучничък на моменти.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jul 28, 2010 8:44 pm

Изгледах първия сезон на "Warehouse 13". Готино е. Забавно, интересно и т.н. Двама агенти от Службата за сигурност биват привлечени в тайнствена правителствена организация, целяща прибирането на твърде опасни за обществото артефакти на безопасно място. Единственият минус, а той и за мен не е такъв, е това, че абсолютно всичко, което трябва да минава за някаква научна обосновка на действието на артефактите, е пълна глупост. Изключения от това правило няма, но ако не се впечатлявате от псевдонауката, ще се забавлявате.

Загледах и "Sanctuary". До момента кърти мивки. Това е може би единственият сериал, заснет почти изцяло на зелен екран, който съм виждал. Съответно визията му е доста интересна. Също толкова съответно и ефектите изглеждат адски бутафорно на моменти. Сериозно, някои от чудовищата напомнят на началните епизоди но "Бъфи", и това не е съвсем комплимент. Е, сериала на Уидън това не пречеше, не пречи и тук. Основно защото актьорите са страхотни, особено Аманда Тапинг. Ако се кефите на сериали за свръхестественото, хвърлете му един поглед. Белким ви харесал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 28, 2010 9:58 pm

Аз изгълтвам Leverage като цигане баничка в момента, каста е БРУТАЛЕН.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 10:02 pm

Хехехе. :mrgreen:

Кои те кефят най-много? Мен Паркър, следвана от какмубешеимето, дето го играе Крисчън Кейн (Линдзи от "Ейнджъл"). Софи пък ми е досадна. Тимъти Хътън обаче е небрежняк от класа.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jul 31, 2010 10:35 am

Ми всичките ме радват както са в тандем. Тва си е Линдзи с друго име след като напусна ЛА в Ейнджъл ;р. Има актьори, които не мога лесно да ги възприема в друг сериал след като са направили маса сезони в по яка роля и другата е подобна. Се по-трудно ми става да изгълтвам сериали с много познати лица от предишни :/.



Абе някой да има впечатления от Еврика (Eureka) - гледам са избутали 4 сезона почти пък и syfy пускат що годе читави неща. Макар че ако е като W13... http://www.syfy.com/eureka/ Надали ще е яко като идеята на биошока ама... се чудя дали да разчиствам харда да сваля и това ;)
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Aug 07, 2010 8:47 pm

Muad_Dib wrote:Искам само да отблежа, че след първите 2 серии на 4ти сезон IT crowd става няма такъв епик фейл просто, толкова тъпо не ми е било отдавна....
Ми гледах първия епизод и ме кефна предостатъчно, не знам какво се оплакваш.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Aug 07, 2010 9:22 pm

Xellos wrote:Абе някой да има впечатления от Еврика (Eureka)
Аз съм гледал до осми епизод на 3-ти сезон, след който направиха 10-месечна пауза преди излъчването на останалите 10 епизода (не помня по каква причина).

Свеж и забавен е, още първият епизод ме зариби невероятно, без изобщо да го очаквам.

Освен да взема да си догледам останалите 10 епизода от 3-тия сезон, че Dark Angel нещо ми тъпее за момента...
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests