Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jul 24, 2010 11:26 pm

На мен Ксеноцид не ми хареса, затова така и не прочетох Рожби на съзнанието или както там се казваше следващата. Обаче това въобще не ми развали впечатленията от първите 2 тома, които са шедьоври.

Говорителят си е достатъчно завършен и самостоятелен роман и спокойно може и да спреш след него, ако все пак не ти се рискува или не можеш да си я набавиш.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jul 24, 2010 11:30 pm

Аз сигурно съм единствения човек за който Говорителя е най-тъпата от поредицата и най-припиващата. Ксеноцид ми хареса значително повече но това си е лично мое впечатление с което не ангажирам никого.

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Sat Jul 24, 2010 11:33 pm

Нещо на Стефани Майер беше последно фентъзи, което четох - "Краткият втори живот на Бри Танер" или нещо подобно. Книжката е много хубава. Сега чета "Плът и кръв: на Кънингам.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Jul 24, 2010 11:35 pm

Ти имаш доста странен вкус за някои неща, без да те обиждам.
Примерно знам, че си падаш по Дюн след първата и втората част, а аз не успях да ги докретам до никъде.
А иначе Говорителят я имам, купих си ги трите (втората ми е разделена на две части и доста ме кефи изданието) за общо 18 лева и така или иначе ще я видя. Сега гледах в нета и всъщност по разни класации тя е преди Играта.
Бтв, кои части имаха Хюго и Небюла?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 25, 2010 5:11 am

Играта и Говорителят. А иначе те са буквално в различни жанрове, така че сравнение между двете е напълно безпредметно. ЛИЧНО за мен Играта е по-силната книга - по-концентрирана, многократно по-интензивна като внушение. Но и двете са велики.

Иначе те не са осем книги. Де факто имаш три групи. Първата група е само Играта. Втората група е т.нар. "трилогия за Говорителя", която са следващите три - те са си на практика спейс опера. И накрая идва "тетралогията за Бийн" - четирите Сенки, от които първата е алтернативен (и много - МНОГО - добър) рителинг на Играта от друга гледна точка, а следващите са политическите интриги и войни на Земята, непосредствено след края на Играта.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Sun Jul 25, 2010 4:28 pm

Приключих сборника "Пясъчните крале" на Мартин. Едноименният разказ определено не е за хора като мен, имащи инсектофобия, но пък е нещо, което винаги ще помня. Най-много ми хареса разказа /или повестта, не знам точно/ Нощен летец. Даже кратките бъкат от оригинални идеи, чак яд и възхита да те хване.
Само на Бързите приятели не схванах края. Но е възможно мозъка ми да е проспал смисъла, та няма да е зле да го препрочета.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 25, 2010 5:03 pm

Сянката на Ендър - не я бях чел никога и се размазвам от кеф.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jul 25, 2010 6:31 pm

cordelia wrote:Приключих сборника "Пясъчните крале" на Мартин. Едноименният разказ определено не е за хора като мен, имащи инсектофобия, но пък е нещо, което винаги ще помня. Най-много ми хареса разказа /или повестта, не знам точно/ Нощен летец. Даже кратките бъкат от оригинални идеи, чак яд и възхита да те хване.
Само на Бързите приятели не схванах края. Но е възможно мозъка ми да е проспал смисъла, та няма да е зле да го препрочета.
Като цяло добра ли е защото се чудех дали да си я купя тази антология?

User avatar
Kolender
Farmer
Posts: 72
Joined: Fri Jun 13, 2008 3:57 pm

Post by Kolender » Sun Jul 25, 2010 8:46 pm

"Нощен летец" е и моя фаворит от "Пясъчните крале". Но и другите са много добри. Не съм чел толкова много фантастика, за да съм достатъчно обективен, но наистина сборника ми хареса наистина много. Тъй че бих я препоръчал определено.
Claymore, имай предвид, че освен погнусата от насекоми Мартин експлоатира и темата за ходещи мъртъвци (това го има и в "Песен за огън и лед", всъщност) в някои от разказите, в случай, че това те притеснява повече или по-малко. Ако ти допада "Песен за огън и лед" и не си алергичен към фантастика, мисля, че ще оцениш и този сборник, поне при мен беше така.
Last edited by Kolender on Mon Jul 26, 2010 5:17 pm, edited 1 time in total.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sun Jul 25, 2010 9:24 pm

Напоследък попадах на добри книги в повечето случаи.
Dragon in Chains на Даниел Фокс – препоръчвам, поетичен, мрачен и въпреки това с някаква наивност или невинност, които ужасно ми допадат.
In Great Waters на Kit Whitfield – също горещо препоръчвам, единственото ми оплакване е от малко ръшнатия финал.
Johannes Cabal the Necromancer на Jonathan L. Howard – интересен роман въпреки и поради слабостите си, смесва хумор, хорър и драма успешно. Проблемът с него е, че на автора му личи кога е писал с вдъхновение и кога по инерция и структурата му е малко втф. Въпреки това си струва.
Nights of Villjamur на Mark Charan Newton – остава огромна загадка защо е целият тоя хайп по поредицата, Нютън вади едно самочувствие, все едно е открил топлата вода, а това сме го чели много пъти и то от много по-кадърни автори. На моменти не ги вдявам въобще вкусовете на хората.
Galileo's Dream на Kim Stanley Robinson – много, много добър роман, не мисля, че разни суперлативи могат да дадат ясна представа колко всъщност.
Pandemonium и The Devil's Alphabet на Daryl Gregory – адски кадърен автор, The Devil's Alphabet е особено препоръчителен.
Fevre Dream на Джордж Мартин – мне, не ми допадна, въпреки че имах желанието. Тоя вампирски южняшки готик не е за Мартин, някак му липсва стила.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jul 25, 2010 11:18 pm

Kolender,даже обратното съм на алергичен към фантастика.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 27, 2010 1:41 am

Прочетох Игра на тронове и проклет да е Мартин ако бави толкова много книги от ТАКЪВ калибър.Единственият съществен минус е че повечето жени и момичета в книгата с изключение на Денерис,Аря и Кейтлин са плиткоумни и повърхностни дори Церсей.Санса е такова смотано същество че направо :shock: ,като и че има прекалено много герои на които да симпатизираш така че не съм сигурен за кой да викам-за Тирион,за Денерис за Тъли и Старк? :lol: :dunno:

Утре ще си купя Мъглороден,но тъй като единственият екземпляр "на показ" има вдлъбнатинки като дупки и малко бръчки на корицата,дали
ще бъде претенциозно ако поискам друг екземпляр?
П.П.Някой може ли да ми каже как дракон може да суче не че не беше брутално яка тая сцена?

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jul 27, 2010 9:11 am

На Мартин героите да ги видиш по-натам в поредицата, когато започнат повече глави, разказвани от гледната им точка :) Много яки и реалистични са всичките. Нещото което най-много кефи в поредицата според мен.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Jul 27, 2010 3:06 pm

Claymore47_Fen wrote:Утре ще си купя Мъглороден,но тъй като единственият екземпляр "на показ" има вдлъбнатинки като дупки и малко бръчки на корицата,дали
ще бъде претенциозно ако поискам друг екземпляр?
Не, изобщо не е претенциозно - ти си клиент и като клиент имаш правото да поискаш да ти продадат продукт без дефекти, ако за него ще платиш като за продукт без дефекти. Ако ти кажат, че имат само тази бройка, просто се обръщаш и си тръгваш - проверяваш дали в друга книжарница няма по-добри, а ако няма, след два дни се връщаш в тази и питаш пак за екземпляр без дефекти. В един момент ще им дойде акълът.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 27, 2010 4:15 pm

Между другото, не те съветвам да викаш за Старките.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests