Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 21, 2010 8:25 pm

На мен ми дайте хляб и зрелища,аз съм непретнециозен.А за драмата-според мен тя не се връзва с образа на 11-ия Доктор чудак и ексцентрик,колкото с този на 10-ият.Въпреки че някой от моите забележки са същите.Ама най-си ми харесаха 1-ви(най-слиният досега сопред мен),този във венеция и този със Дрйимлорда.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 21, 2010 9:30 pm

4ти и 5ти епизод (с ангелите и Ривър) бяха доста сносни. Имах нужда от нещо като Ривър, което да свърже 11тия Доктор с предишния. Сега го възприемам повече. А Ейми рути - крайно време беше някоя мацка да поеме инициативата с инертно лице като Доктора. Това е нещото, което Марта трябваше да направи с 10-ия, вместо да чака кретенът да я забележи всъщност...

Вчера изгледах конфиденшълите и екстрите на спешълите - окей, имам чувство на завършеност с десетия Доктор. Ние направо го оплакахме и погребахме в тия спешъли и конфиденшъли, та почвам да разбирам рестарта с Мат Смит като от нулата след ония епични драми с Тенант. Харесва ми и идеята Доктор и дружка да са близки по възраст - предлага нови възможности за връзката им. Чудя се как старите сериали са издеянили толкова с толкова отиващи в нищото взаимоотношения между Доктор и дружка. И с толкова зациклил образ на Доктора.

В конфиденшълите имаше бая кадри от старите сезони - много бяха яки. Дават ти перспектива и можеш да оцениш по-добре какъв огромен път е изминал тоя сериал и колко много е еволюирал. Но, наистина, 21 век си е 21 век - изискванията на публиката са други. Трябва повече секс, повече драма, повече сложност в персонажите и много, много по-добра и реалистична визия, щото сме бая разглезени и капризни вече...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jun 21, 2010 10:42 pm

Шматко, фърли ли око на линковете дето пуснах преди 2 поста?
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 21, 2010 11:05 pm

На някои само - ще ги догледам днес като се прибера. :)

Изгледах как Тенант и Бъроуман пеят Др Ху темата. Зловещо беше. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Jun 21, 2010 11:21 pm

Май само аз съм на страната на Мофат, Смит и компания.

Първо, Мофат е талантлив и идеен. Сигурно се повтарям в този форум, но сериите написани от него са с чудесен наратив, много добре пейснати, имат достатъчно количество обрати, хумор, драма, ужаси понякога. Абе всичко си имат. :) Много малко серии на Ръсел Т. Дейвис се доближават до това ниво за мен. Все пак неговите много добри серии се получиха до голяма степен благодарение на невероятната игра на Тенант. Цялостно за мен пети сезон е силен колкото беше четвърти, например.

Смит, от друга страна също ми е интересен. След прекалено очовечения Тенант(и вие споменахте драмите, неколкократно. Даже ако не се лъжа самият Дейвис в едно от интервютата си каза, че регенерацията на 10 към 11, ще е първата в историята на Ху, която няма да се разглежда просто като смяна на един Доктор с друг, а ще е като "смъртта" на 10тия, т.е. много по-силна и емоционално заредена) Смит го раздава по-извънземно, по-ексцентрично, по-дистанцирано.

Да, на Смит може да му липсват човешките емоции, но на Тенант пък му бяха в повече. Двамата се различават диаметрално и това според мен беше правилният ход. Защото ако бяха решили да запазят нещо от характера на Тенантовия Доктор в този на Смит, щяха да си навличат гнева на Тенантовите привърженици и никога да не излязат от сянката на най-добрия Доктор според голяма част от фенската маса на сериала. А когато залагаш на никому неизвестен като Мат Смит, не искаш това да се случва.

Но това не означава, че Смит няма необходимия талант, за да играе Доктора, напротив. Той, например, се справя доста добре както и в откровено "silly" моменти, така и със самодоволните и надути монолози. Все неща, в които откровено не си представям Тенант.

Химията между него и Гилън също е добра. На висотата на Тенант и Тейт.

Единственият минус е, че Смит просто не е толкова харизматична личност като Тенант, но затова и Тенант ще си остане като най-любимия ми Доктор. Ала, съм повече от доволен от направлението, в което отива и 11тия.

*edit* Поздрави на всички фенове тук с последния жълт торент в Замунда. :D
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Jun 22, 2010 12:28 am

И аз съм на страната на Мофат.Много по-як ми е от Дейвис.Верно е, че цикли идеи от стари негови истории, но това не ми пречи.Смит е доста различен доктор, но няма чак такива промени в персонажа му.И Гилиън верно е супер яка.Най-красивата компаньонка by far. :lol:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 22, 2010 1:28 am

На Мофат бяха някои от най-любимите ми епизоди в предишните 4 сезона.

Сега обаче, втори и трети епизод примерно ми бяха безкрайно вяли и скучни. И далеците бяха по-нелепи от всякога - в смисъл, като се появи белия вече очаквах да изписука като Р2-Д2. После сцените с изтребителите в космоса бяха като някакви много долнопробни Стар Уорс моменти. Ма много долнопробни. В един момент се обърнах към Сашо и измучах като Чубака, за да бъде картинката завършена все пак...
Шарените далеци бяха като няква безумна версия на японските супер-геройски сериали...

А първият епизод беше с добър пейсинг, БРУТАЛНО начало (оная сцена с малкото момиченце, седящо на куфара и с перфектно връзващата се музика към нея ми напълниха душата) и след това се влоши. Тъп ми беше и като идея, и като развръзка. Мофат определено може повече. Та за момента не съм особено любовно настроена към тоя сезон. Дано нататък да се подобри.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jun 22, 2010 7:06 pm

VenomPlague wrote:Май само аз съм на страната на Мофат, Смит и компания.
Май никой не ми чете постовете.
:lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jun 24, 2010 9:57 am

Абе последния епизод ще има тежката дума за мнението ми за сезона :). За ся не мисля да си го поръчвам оригинален него. Яко е Доктора да е различен наистина ма не от типа различен с "гащите на главата".
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jun 26, 2010 9:20 pm

:shock: :shock: Некое благословено говедо е качило всички стари епизоди във Замунда.Със 11 сийда. :shock: :shock: http://zamunda.net/details.php?id=225482&hit=1
Сега като съвршим училище ще си ги гледам тия които са ми най-интересни. :twisted:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jun 26, 2010 9:23 pm

Аха някой от 11те съм аз ;р

Их, да видим 12тия са кво са сътворили... :roll:
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jun 26, 2010 9:51 pm

Кселос,давай парите.Издържах!Тая вечер ще падне купон! :P

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jun 26, 2010 10:00 pm

Хехе, e да видим 13ката след 20 min. Много Епика много нещо трябва да е.
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jun 26, 2010 11:20 pm

meh, силно начало за 15 минути после го проспах... нема такъв чиитър. И още един сезон се очертава в тоя стил... :?
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jun 27, 2010 1:15 am

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: wooohoooooooooo СУПЕР МНОГО МЕ ИЗКЕФИ!!! :P Имаше и МНОГО КАХЪРИ но по някаква неразбираема за мен причина все пак ме изкефи.За мен е това си е Доктор Ху-не философия не нещо друго а екшън и приключения.Пък и както вече съм казвал аз съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО непретенциозен зрител.И на есен ще видим каква шитня ще надробят със вече официално обявеният АМЕРИКАНСКИ(:shock: :( )Торчууд.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 15 guests