Фестивал "Sofia Rocks" е официално обявен!

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Jun 23, 2010 1:33 am

Blackened.

Тоя път съм по-доволен от Металика, пък не давах и пари и фронт стейдж. :mrgreen:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 23, 2010 2:47 am

май-май наистина им беше най-приличния концерт тука.
само на джеймс тва мазнене на публиката не знам заради записа ли беше или нещо от годинките. :)

а за утре – още повече дъжд по прогнози, че и барем една свястна група няма да има за компенсация.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 23, 2010 8:53 am

Scourge wrote:май-май наистина им беше най-приличния концерт тука.
само на джеймс тва мазнене на публиката не знам заради записа ли беше или нещо от годинките. :)

а за утре – още повече дъжд по прогнози, че и барем една свястна група няма да има за компенсация.
уууу ;р
верно ли дъжд бе мама им
This is it. Ground zero.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Jun 23, 2010 9:26 am

Мегадет нещо озвучаването хич го нямаше, другите бяха бая добре обаче :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Jun 23, 2010 11:09 am

На Слейър беше слабичък звукът.
От Краварна съм по-доволен, ама не е като да не съм посинен сега. :mrgreen: :ghostche:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 23, 2010 11:25 am

Честно казано май с този концерт умря романтичната ми представа за метъл концертите. През половината време бях около някакви пълни идиоти, метъл вариант на чалгари, поготата като че ли се самозараждаха около мен нарочно и за капак някакъв се изпика на терена зад мен насред тълпата. Не ми пука дали звуча като стара мома, ама не това ми е представата за забавление. Чудя се дали този път е било препълнено, или просто съм попаднала на обкръжение.

Иначе Металика бяха супер и дори Мегадет ми харесаха. Изпълнението на четирите групи накрая също ме грабна много. Само Слейър определено не са мой тип.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Jun 23, 2010 11:32 am

Еми ако ще се сравнява с миналия път на Металика тоя поне повечето хора знаеха за какво са дошли, та не може и без такива нещица. :lol:

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Wed Jun 23, 2010 11:34 am

Last edited by Grumpi on Wed Jun 23, 2010 11:39 am, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 23, 2010 11:39 am

rodd1ck wrote:Еми ако ще се сравнява с миналия път на Металика тоя поне повечето хора знаеха за какво са дошли, та не може и без такива нещица. :lol:
Не разбирам. Защо да са знаели за какво са дошли повече от миналия път? Вижда ми се по-логично, когато имаш една група хората да са дошли за нея, отколкото, когато имаш 4, от които много хора може и да не са фенове на половината. И защо, когато хората знаят за какво са дошли колективната им интелигентност и... хигиена спада главоломно?
Бтв, не сравнявам само с Металика, сравнявам и с Каварна, където беше събрание на клуба на почитателите на сестрите Бронте в сравнение с това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Jun 23, 2010 11:52 am

Имам предвид, че тоя път хората бяха дошли на метъл концерт, а тези само и единствено за Металика - доста по-малко. На миналия имах много познати, които надали са ходили на подобно китарно мероприятие, да не говорим колко странно ме гледаха заобикалящите, като се радвах самотно на Фил Анселмо и групата му. Иначе вчера нищо фрапиращо не ми направи впечатление. ;]
А на Краварна след като пообиколиш палатките не би трябвало нещата от вчера да правят впечатление. :lol:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Wed Jun 23, 2010 12:13 pm

Не ви разбирам, концерта вчера беше велик. Anthrax ме разкъртиха от кеф и когато прекъснаха Indians, за началото на "Heaven and Hell" откачих направо. Това го очаквах, защото го бяха направили и на концерта във Варшава, но въпреки всичко беше неописуемо. Да, вярно че на Megadeth звука малко куцаше, но все пак ми изсвириха Hangar 18 и Headcrusher, за което съм напълно доволен, а и дъжда и малкото градушка, които се изляха над стадиона вдигнаха още повече адреналина ни. Slayer са си Slayer. Плейлистата им беше размазваща. Да се лее кръв :mrgreen: А за Metallica, предния път ги изпуснах, така че за тогава незнам какво е било, но сега ме разцепиха от кеф. И The Big 4 едновременно на сцената - е само заради това концерта не трябваше да се изпуска. Общо взето нямам глас и съм супер схванат, но всичко си струва, защото концерта беше мега як. Чакам си Alice in Chains и Rammstein днес с много приповдигнато настроение.

П.С. Очаквам на Rain When I Die на Chains да завали и тогава ще откача от кеф. Който не иска да го вали, да му е студено и други такива неща да си седи вкъщи. А за гамените дето пикаят където им скимне и другите глупости дето вършат, винаги ще ги има, така че какво може да направи човек. Тъпа работа, да се оправят.

:metal: Да се лее РОК !!!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 23, 2010 12:22 pm

Довечера Manowar ако не изсвирят цялата "Heaven and Hell", ще се учудя, бтв. Записаха й страхотен студиен кавър, пускат трибют-албум в продажба(който предизвика отвратителен скандал, бтв, и трябваше да се намеси синът на Дио, за да го прекрати и да изчисти името на групата) и т.н. Иначе няма да ходя, понеже след като съм им гледал петчасово шоу от близо до сцената, че и Алис Купър отделно, сега за същите пари ще получа макс час и половина концерт.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 23, 2010 12:26 pm

Пенза, за концерта аз също нищо лошо не съм казала. Изпълнението накрая беше един път.

Родик, в Каварна не ходя да обикалям палатките, както и тук не ходя да обикалям домовете на хората. В Краварна не знам как е :lol: :roll: Говоря за поведението само и единствено на стадиона, защото само то ме засяга. А що се отнася до това, че хората отивали на Металика не за метъл концерт - ми добре, сигурно, на тях понеже не им личи че са метъл банда... А иначе е нормално на подгряващите групи хората да не са толкова ентусиазирани. И пак не разбрах какво общо има това с това, за което аз говоря. Пак казвам - може да съм попаднала на лошо място, а ти не.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 23, 2010 1:22 pm

Каварненската публика те кефи повече, понеже хората там са хвърлили доста повече пари и усилия, за да видят любимците си. В София по концертите ходят доста повече селяндури по принцип, защото е по-близичко, по-евтино и т.н. Все пак, ако си готов да се утрепеш от път и да си дадеш половината заплата за път и спане, си по-предразположен да проявиш уважение и да се държиш цивилизовано, отколкото ако разходите са ти колкото пет отивания до кръчмата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 23, 2010 3:05 pm

ако ще сравняваме публиките на металишките концерти, най-голямата лудница без никакво съмнение беше на първия в пловдив. който е бил, знае. много жертви имаше тогава, а дори и неадекватният джеймс не успя да счупи кефа на народа. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests