The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue May 25, 2010 12:13 pm

Края на четвъртия сезон на Декстър е омг :shock: .
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat May 29, 2010 3:17 pm

Някой тук да може да даде мнение за по-късните сезони на Scrubs?

Аз започнах да го гледам тази сутрин и съм видял само 3 епизода, но бяха абсолютно страхотни, просто ме изкефиха на макс, нямаше дори една сцена или реплика, която да не ми хареса.
But goddamn,
you got me in love again

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 29, 2010 3:19 pm

dellusion wrote:Края на четвъртия сезон на Декстър е омг :shock: .
Да, и аз се изненадах колко зле беше поднесен този крайно предвидим завършек.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Jun 04, 2010 11:44 am

Не мисля, че беше предвидим, поне аз не го очаквах. И дори и да е бил предвидим, въобще не беше зле поднесен.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jun 05, 2010 8:01 am

Почнах да гледам подред Friends, че досега бях хващал само откъслечни епизоди от най-различни сезони. Изненадах се колко забавни продължават да са ми. Не е нещо, което да разказвам извън контекст, но в рамките на съответния епизод се хиля на разни неща, които ако ми се описваха щях да съм хладно-безразличен често пъти.

Идеална ситкомка за разпускане и многократни гледания - повече от The Big Bang Theory за мен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jun 05, 2010 11:28 am

Идеална ситкомка за разпускане и многократни гледания
Абсолютно, аз съм гледал повечето епизодо десетки пъти, но продължават да са забавни.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 05, 2010 12:20 pm

Сит да, ама кома се изгуби някъде след 2 сезон.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 09, 2010 2:50 pm

Уфффф! Не издържам вече! Неизвестността около Legend of the Seeker ме побърква. Циври ми се от самата мисъл, че може да няма сезон 3. Междувременно фен кампанията тече с пълна сила, вече и с подкрепата на Гуудкайнд - http://www.saveourseeker.com/ .

http://www.youtube.com/watch?v=sgWWeOA9 ... r_embedded

Много се гордея със съфеновете! Просълзявам се пак. Ревльо. :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 21, 2010 5:29 pm

Почнах Sons of Anarchy по препоръка на един прескъп приятел. Е много е яко засега и има РОН ПЪРЛМАН, което си е достатъчно, за да се гледа :)

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Jun 21, 2010 5:51 pm

Sons of anarchy e много як. Давай смело, няма да съжаляваш :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 22, 2010 4:00 pm

Изгледах първите два сезона на "Chuck" и смело бих го препоръчал на всеки почитател на хубавата комедия. armageddon е описал идеята - в главата на работещия в магазин за електроника Чък(Закари Леви) не точно по грешка попада супер компютър, съдържащ цялата информация на ЦРУ и Националната служба за сигурност на Щатите, съответно от двете агенции изпращат хора(Джон Кейси/Адам Болдуин от НАС и Сара Уокър/Ивон Страховски от ЦРУ) да го пазят и да го водят по мисии, където да се възползват от проблясъците, които получава, когато види нещо, записано в компютъра. Следва доста романс, доста екшън, и ДОСТА комедия. Романсът не дразни изобщо, екшънът е приличен, като се изключи фактът, че Сара не е много убедителна в ръкопашните схватки*, а комедията... Едно от най-забавните неща, които съм гледал изобщо, просто не е за разказване.
Нещо, което доста силно ме спечели, е фактът, че Чък е наистина интелигентен нърд и умът и комбинативността му изиграват важна роля във всеки епизод. Едновременно с това е и адски нескопосан в мисиите, но това не противоречи на предишното изречение. Едновременно с предните две пък се опитва да балансира между живота като шпионин и нормалния такъв, като начинът, по който го постига, на моменти буди възхищение. Другото е, че във всяка серия дори и най-дребното и незначително действие или дума е важно. Всичко влияе силно ако не върху всичките серии по-натам, то поне върху събитията в конкретния епизод.
Поддържащите образи също са прекрасни и по някакъв начин затрогващи. Както всичко останало.


-----------
*Това е проблем на почти всички сериали, в които някоя жена трябва да се бие, бтв. От по-новичките убедително май ми е изглеждала само Елайза Душку в "Куклената къща".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 22, 2010 4:08 pm

tigermaster wrote:Изгледах първите два сезона на "Chuck" и смело бих го препоръчал на всеки почитател на хубавата комедия. armageddon е описал идеята - в главата на работещия в магазин за електроника Чък(Закари Леви) не точно по грешка попада супер компютър, съдържащ цялата информация на ЦРУ и Националната служба за сигурност на Щатите, съответно от двете агенции изпращат хора(Джон Кейси/Адам Болдуин от НАС и Сара Уокър/Ивон Страховски от ЦРУ) да го пазят и да го водят по мисии, където да се възползват от проблясъците, които получава, когато види нещо, записано в компютъра. Следва доста романс, доста екшън, и ДОСТА комедия. Романсът не дразни изобщо, екшънът е приличен, като се изключи фактът, че Сара не е много убедителна в ръкопашните схватки*, а комедията... Едно от най-забавните неща, които съм гледал изобщо, просто не е за разказване.
Нещо, което доста силно ме спечели, е фактът, че Чък е наистина интелигентен нърд и умът и комбинативността му изиграват важна роля във всеки епизод. Едновременно с това е и адски нескопосан в мисиите, но това не противоречи на предишното изречение. Едновременно с предните две пък се опитва да балансира между живота като шпионин и нормалния такъв, като начинът, по който го постига, на моменти буди възхищение. Другото е, че във всяка серия дори и най-дребното и незначително действие или дума е важно. Всичко влияе силно ако не върху всичките серии по-натам, то поне върху събитията в конкретния епизод.
Поддържащите образи също са прекрасни и по някакъв начин затрогващи. Както всичко останало.


-----------
*Това е проблем на почти всички сериали, в които някоя жена трябва да се бие, бтв. От по-новичките убедително май ми е изглеждала само Елайза Душку в "Куклената къща".
Чъки си рулира. Все пак ни е дарил с Jeffster! 8-) :mrgreen:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jun 22, 2010 4:12 pm

Стига де, не точно по погрешка си е направо спойлер.

Впрочем по голямата част от 3ти сезон, до 10-11та серия не беше на нивото на първите два сезона, чак след това нещата си влязоха в релси и пак си беше забавно. А финала беше доволно интересен. И бих го гледал отново, стига да стигна до него.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 24, 2010 8:41 pm

Изгледах първи сезон на Sons of Anarchy. ВЕЛИК. Ще пусна тема като не ме мързи. Е бати якия сериал, как съм го пропуснал.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jun 24, 2010 9:19 pm

Първите два епизода от новия сезон на Futurama определено къртят повече мифки, отколкото бях очаквал т.е директно си стават направо култови. Определно силен старт.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 16 guests