Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 09, 2010 4:16 pm

rodd1ck wrote:
Scourge wrote:от класическите американски пробвай на антъни ман някой. той има пет с джими стюърт, дето всичките са прилични.
Тъкмо гледах Winchester '73 и приличен може да го определи, но си беше и доста приятен. Определено личи, че предишните филми на Ман са предимно в noir жанра.
предимно си личи, че може да прави филми с малко пари. :)
пробвай и другите тогава, тоя е най-разхвърлян поради естеството на сюжета.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 18, 2010 4:39 am

В самолета гледах The Book of Eli и предвид гняста, която очаквах, останах приятно впечатлен. Филмът няма да спечели Оскари очевидно, и не е дефинитивната постапокалиптика, но имаше подчертано силна атмосфера и няколко убийствено добри попадения (например плот-туиста с библията и нашия човек, сцената, когато сляпата жена му донесе храна в стаята и елегантността на битките с мачетето).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jun 18, 2010 9:57 pm

The A-Team...не е твърде зле, но определено не е и достатъчно добре. Има доста здрав екшън, но хумурът издиша на моменти. Като цяло приятно малоумен и доволно лятно забравим.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jun 19, 2010 12:53 am

Nine. Разочароващ като цяло, макар и да не очаквах много. Най-големият проблем е хаотичната и на моменти тотална неадекватна режисура на Маршал. Не знам защо е решил, че накъсан монтаж в MTV стил ще е на място точно в сюжет, развиващ се през 1963 година, а и повечето песни хич не се връзваха с подобен визуален стил. Самите песни също не впечатляват особено музикално или като текст, освен двете изпълнени от Котиярд, които са с класи над останалите във всяко едно отношение. А и са твърде много и твърде дълги за филм с дължина около 100 минути, още повече че почти никоя от тях не придвижва сюжета или развива героите.

Друг проблем е, неизбежното сравнение с 8 и половина. Оттук идва примерно неижбежния извод, че без да е мюзикъл, филмът на Фелини има в пъти по-добра музика (Нино Рота все пак), която е използвана далеч по-ефективно и на място. А и неизбежно остава усещане за механично пренасяне на сюжета и премахване на почти всичко останало, което прави 8 и половина гениална творба. дори и неща, които спокойно могат да се използват в холивудски мюзикъл като хумора - Гуидо на Фелини е далеч по-забавен и очарователен герой.

Въпреки това не съжалявам за гледането. Дей-Луис е както винаги на ниво, а Котиярд е перфектна във всеки един момент. Сцените с тях двамата заедно като че ли принадлежат на друг, много по-добър филм. В тях и няколко други момента Nine полказва голям потенциал, който обаче така и си остава неоползотворен. Заслужава да се отбележи и че Пенелопе Круз е страхотно секси по време на своята песен. Останалото обаче е доста посредствено.

*Edit* Просто трябва да добавя култовото начало на едно ревю на Nine, което ми попадна:
If you’re looking for a phenomenal musical riff on Federico Fellini’s 8 1/2, full of lust, creative conflict, self-lacerating autobiography, dark humor and exceptional dance sequences, the movie is called All That Jazz, and Bob Fosse made it back in 1979.
Last edited by Demandred on Sat Jun 19, 2010 1:14 am, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 19, 2010 1:05 am

Бтв в този филм ако ме кефи само песента на Кейт Хъдсън не разбирам грам от музика, нали? :lol:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jun 19, 2010 2:37 pm

Аз искам да призная, че гледах Сексът и градът 2 и бях заслепена от това как лично Сара Джесика Паркър го смъкваше с три нива надолу.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Jun 19, 2010 3:43 pm

Toy Story 3.Много як анд стъф.Жалко, че е в 3D и с български дублаж.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jun 19, 2010 9:39 pm

Morwen wrote:Аз искам да призная, че гледах Сексът и градът 2 и бях заслепена от това как лично Сара Джесика Паркър го смъкваше с три нива надолу.
Според мен филмът щеше да сработи, ако беше без звук. Или поне ням. В смисъл, да си върви някакъв саундтрак заедно с кадрите с дрехите, можеха да поорежат от частите в Абу Даби и щеше да е почти сносен.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jun 20, 2010 12:52 am

То почти целият филм беше в Абу Даби! А и Сара Джесика се кълчеше така, че без звук щеше да е още по-абсурдно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Jun 20, 2010 5:16 pm

всички снимки са в Мароко,бая фейл :lol:
освен хотела де

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Jun 21, 2010 12:53 pm

Този уикенд реших че ми се гледа нещо сериозно и качествено, та взех че си дръпнах "Masked and anonimous".

Филмът като цяло ме остави с усещане, че... не съм дорасла за такъв вид изкуство. В смисъл, голяма част от посланията на филма разбрах (или поне така си мисля), но останах с чувството че само съм одраскала повърхността, а пластовете отдолу са по-дълбоки и от Марианската падина...

Е, днес бодро и с желание посетих IMDB с намерението да гласувам с 10-ка за филма, и какво да видя?
Филмът с рейтинг 5 и нещо!!
Кьорава награда няма!!!
Даже и за музика!!!
И сложен в жанр КОМЕДИЯ!!!

Тия американци добре ли са??? :shock:

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Jun 22, 2010 9:06 am

Цяла нощ първите два филма за Борн - как съм ги пропуснал досега не знам. Страхотни шпионски филми - малко мистерия и интрига, екшън, снимки на локации по целия свят, консистентна история, която звучи реалистично - въобще перфектната комбинация. Ако някой го е пропуснал, силно препоръчвам. Също и за всички фенове на последните два Бонда. В Борн трилогията има всичко, което ми хареса и в тях. Вече точа лиги за третия, а докато ги гледах, научих, че тъкмо започват работа по четвърти - чак за 2012 де.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Jun 22, 2010 3:24 pm

moonlight wrote:Този уикенд реших че ми се гледа нещо сериозно и качествено, та взех че си дръпнах "Masked and anonimous".

Филмът като цяло ме остави с усещане, че... не съм дорасла за такъв вид изкуство. В смисъл, голяма част от посланията на филма разбрах (или поне така си мисля), но останах с чувството че само съм одраскала повърхността, а пластовете отдолу са по-дълбоки и от Марианската падина...

Е, днес бодро и с желание посетих IMDB с намерението да гласувам с 10-ка за филма, и какво да видя?
Филмът с рейтинг 5 и нещо!!
Кьорава награда няма!!!
Даже и за музика!!!
И сложен в жанр КОМЕДИЯ!!!

Тия американци добре ли са??? :shock:
Просто слушат твърде малко Дилън :P
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Fri Jun 25, 2010 12:20 pm

The A-Team определено не е филм, който да се гледа на малко по-предни места. Заболяха ме очи, глава, а на много места нищо не разбирах какво става. Лиъм Нийсън не е никакъв бедес ако ще и 5 пури да си напъха, актьорът от The Hangover е доста дразнещ, а негърът е някакъв фейл. Само южноафриканецът крепи нещата макар и да преиграва малко. "Лошият" е второразряден актьор, но и той е пич. :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jun 26, 2010 2:34 pm

Knight & Day -малоумно, забавно по лятно-му. Точно това, което очаквах, бих повторила. :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests