Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 09, 2010 2:12 pm

Каквото каза младежът :thumbsup:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 09, 2010 2:22 pm

Не ми е приятно да оправдавам стрелеца, но просто прекалено съмнителни ми се виждат нещата. Какви са тия българчета на 22 и 14 години, дето в полунощ отиват в чужд двор да берат нещо си? Първо в селата всички се познават и ако наистина са били българчета, то дядото вероятно ги е познавал и не ми се вярва да тръгне да стреля по съселяни.

И някак абсурдно ми се вижда просто да излезе и да отпере 1-2 откоса в 14 годишно дете. Нормално е да се е опитал да ги изгони, но в статията детайли няма. Може и да е стрелял във въздуха, няма как да знаем.

Единственият вариант, който обяснява тази мътна статия е дядката да е бил луд. Но това ми се вижда по-малко вероятната версия. По-вероятно ми се струва да има причина за всичко това - логична причина.

А що се отнася до притежанието на оръжие, не смея да споря. В малките селца при наличието на толкова цигани, просто не ми се мисли едни възрастни хора как ще се защитят без оръжие. Полицията могат да си я чакат и да дойде на другия ден. У нас е добре да се има едно на ум, че полицията често не може и най-вече не иска да е от помощ.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jun 09, 2010 2:37 pm

Положението по селата, поне доколкото знам, е такова, че трудно мога да съдя дядото. Особено при положение, че това става през нощта и това дете е било придружавано от 22-годишен "батко". Още повече, че 14 години са предостатъчни, за да пребие дядото, не е като да е някое 8-годишно детенце.

БТВ, простреляният е от ромски произход, каква изненада..
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 09, 2010 2:43 pm

Дали за българчета или циганчета няма значение за ситуацията. Колкото и да е съмнително няколко неща са безпорни:
1. Никой кандидат крадец няма да тръгне да шумоли из черешата вместо директно да влезе в къщата 2
2. Когато се стреля във въздуха с вик никой не остава да бере череши а се тръгва в бягство.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 09, 2010 5:24 pm

Изпускате още нещо - невикането на линейка и полиция. В една от стаиите се споменава, че полиция е викната чак от лекарите, а лекарите са викнати от мунувачи.
И все едно циганчета ли са или българчета, важното е какво са правили - брали са череши, другото са евентуалности. И да, ако са искали да не ги хванат, през нощта е най-доброто време.

Да, разбирам страха на хората от селата. Но този човек има "Макаров", стреля на месо по хора, които му берат черешата и всичко това най-вероятно без да се обади в полицията. Бтв, като знам епичното осветление по селата и като се има предвид, че е на 77, може и да не е видял по кого стреля. Ми не, прекалено е.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Wed Jun 09, 2010 5:31 pm

Някой ще прати патрулка на сигнал "берат ми от черешата"????

Айде по-сериозно.
Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 09, 2010 5:35 pm

Не, ще прати на сигнал "влязоха ми в двора, страх ме е, че ще ми влязат в къщата".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Wed Jun 09, 2010 6:32 pm

Morwen wrote:Не, ще прати на сигнал "влязоха ми в двора, страх ме е, че ще ми влязат в къщата".

Morwen, :lol: :lol: :lol: :lol: туй го напиши 'га спиш две нощи самичка във Врачанско

http://vbox7.com/play:11ee795c
Ако така ще постъпваш,
нищо не би постигнал,
а хората ще го нарекат глупост.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 09, 2010 10:27 pm

Да, друго си е откъс от предаването на известния с обективността и безпристрастността си Мартин Карбовски :twisted:
Ясно е, че циганският проблем е голям - малко ли хора са помляни от цигански банди заради смешни пари или за реколтата от нива дори. Но все пак в случая имаме двама крадци на череши, а пенсионерът абсолютно без и да се замисли за друго стреля на месо. Пак казвам - най-вероятно дори не е разпознал кой застрелва. Няма как това да е хубаво.
И след като дядовците размахват Макаров, само въпрос на време и циганите да се снабдят с такива.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Thu Jun 10, 2010 12:17 am

Morwen wrote:Да, друго си е откъс от предаването на известния с обективността и безпристрастността си Мартин Карбовски :twisted:
Ясно е, че циганският проблем е голям - малко ли хора са помляни от цигански банди заради смешни пари или за реколтата от нива дори. Но все пак в случая имаме двама крадци на череши, а пенсионерът абсолютно без и да се замисли за друго стреля на месо. Пак казвам - най-вероятно дори не е разпознал кой застрелва. Няма как това да е хубаво.
И след като дядовците размахват Макаров, само въпрос на време и циганите да се снабдят с такива.

уфффф... Morwen, ти сигурно живееш в странство?!

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/vid ... oliya.html

реалността малко е изпреварила притесненията ти...
Вече не става дума за Макаров, а за Калашников. Умната водеща в горния репортаж зададе от студиото "умния" въпрос - "Дали оръжието е законно притежавано" ?! Става дума за Калашников!!! В 8.30 минута от репортажа разбираме облекчаващата "новина", че "оръжието не е законно притежавано" и всички си отдъхнахме.

инак без да се натрапвам, те съветвам, да отидеш за малко в някое плевенско или врачанско село, да поживееш под системния тормоз на нашите братя роми, насред цъфналия ни мултикултурен мир, преди да съдиш толкоз остро дядото с чифтето.
Не че всяко убийство не е осъдително, напротив; но за този дядо съм сигурен,че ще си чуе присъдата. За някой други обаче не съм...

Що се отнася до Карбовски, и на мен ми е антипатичен, само че не той е темата, а фактите. Това че той се занимава с фактите, не означава, че фактите не съществуват, или че са манипулирани.
Ей го, като хванеш в наши дни майка с 22 деца - как да не го отразиш. Обаче кой да ти го разкаже?! Друг не ще, щото е манипулативно и некоректно.

http://www.vbox7.com/play:3f174be6

Така определено е по-добре да не знаеш... хем някак е по-спокойно, хем и можеш чистосърдечно да се възмущаваш
Ако така ще постъпваш,
нищо не би постигнал,
а хората ще го нарекат глупост.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 10, 2010 1:53 am

Извинявай, какво ми доказваш с тези неща? Че стават престъпления? Че стават в ромските общности? Не казваш нещо, което да не съм взела предвид. Бтв, калашници се ползват доста повече сред неромското население.

Само че онези момчета очевидно не са имали калашник и не са изнасяли къщата. Крали са череши. А онзи е извадил Макаров, без да повика полиция, стрелял е на месо и за финал не е викнал и бърза помощ. Би било хубаво ако за малко оставиш настрана принципните си съображения и торбата с линковете за цигани (които смяташ за съотносими към всяка ситуация) и погледнеш частния случай.

Линковете ти са също толкова съотносими към случая, колкото линковете за трафика на жени от България в подкрепа на това, че когато аз се целувам с приятеля си на публични места, очевидно продавам тялото си. Та може би трябва да ми ударят един превантивен черен печат, а?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 10, 2010 2:20 am

Бе черешите са бая скъпи тая година...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 10, 2010 2:55 am

I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Jun 10, 2010 8:43 am

Наскоро бяха убили пазач на череши в кюстендилско село (отново роми между другото). Според мен за момента не трябва да съдим никого прекалено остро. Подобни битови новини често са много изкривено и неточно поднесени, а тази е съвсем кратка. На такива места, където ромите организират масови набези, хората може да са доста наплашени и в един момент чашата да прелее. Неслучайно в подобни случаи, където държавата проявява безсилие, селяните се организират в дружини и хайки, за да си пазят имуществото. Освен това за един възрастен човек, който сигурно получава 100 и нещо лева пенсия, да му влязат в двора и да му откраднат черешите, може да е значимо събитие. Вярно, ако е нямал пушка, можеше да свърши като пазача в онзи черешов масив. Колко е да му лепнат няколко шамара на дядката? Сигурно щом живее в такъв район, добре си познава контингента. Ние сме свикнали с удобствата на големия град и трудно може да си представим оскотяването и постоянния стрес, който би преследвал някой едва кретащ окаян дядка, непрекъснато ограбван и тормозен от нарастващото море мургави събратя, превърнали се в една необразована, гладна, мърлява и крадлива гмеж, бродеща около ограденото му с криви дъсчици дворче. Щом в Америка правят филми като Гран Торино и там имат подобни проблеми, какво остава за нашата пост-соц скапана селска действителност. И стига мрънканици за Карбовски. Човекът има страхотно предаване - нещо хем близко, хем различно, добре поднесено и в крайна сметка много интересно. ;))))
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 10, 2010 9:08 am

Карбовски има тенденциозно предаване. Понякога с правилната тенденция, но съвсем не винаги. Бтв, в споменатия материал се говори за война между две ромски заможни фамилии, нищо чудно и да са мафиотски. Връзката със случая е като между морска свиня и морско свинче.
А колкото и да си познава контингента, мен ме съмнява, че отма в полунощ разбира кой е и какво цели. Това трябва да е най-окатият 77-годишен дядо. Който след като е наясно с всичко не вика полиция и линейка, нали.
И да, черешите може да значат много за него. Но смея да предположа, че и момчето си е ценяло бъбрека и далака доста.

Бтв, аз всъщност не казвам, че дядото е за доживотен затвор без право на замяна - сигурно не е искал да убие или осакати никого, но така се е случило. Просто казах, че това се случва като раздадеш оръжията.
Last edited by Morwen on Thu Jun 10, 2010 9:10 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 12 guests