Shadowdance Episode 29: revenge of the Mhybe

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Feb 01, 2005 10:34 am

Ми аз бих превел третия пролог, ма то третия том вече мина :Р
В четвъртия няма нищо достатъчно интересно в началото, а после вече става много спойлърско :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 01, 2005 10:37 am

Рубриката "Непреведено" се занимава с ревюта на неиздавани тук книги. Рубриката с откъси от предстоящи книги е First Look и идеята й не е да се бутат вътре любителски преводи все пак... Сегашният случай с Мартин е изключение поради простата причина, че Русинката и да е превел незаконно сампъл чаптърите, няма да ни ги даде, ако ще и Мартин с пистолет в челото да го принуди...

А аз бих превел петия пролог :P Ма и той е доста спойлерски вече...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Feb 01, 2005 10:43 am

Не съм го изчел целия, иначе за сега броят изглежда много добре...
Само дето напоследък разказите съвсем оредяха....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Брой.29.tmp

Post by B. Delvig » Wed Feb 02, 2005 6:58 pm

Тъй като Ян lock-na темата, исках да отворя тази временна такава, където аз и други желаещи, (неуспяли да се включат, преди новия сингъл на Hammerfall) да споделят мнението си за Брой 29.

Ревюто на новия Малазан определено ми хареса. (тоест накара ме да искам да си купя книгата...на английски. :) А това според мен е оптималната цел на едно ревю). Паралелите с Толкин, са абсолютно не на място впрочем, но това е друга история..

Не е време за дракони (Или не е време за Перумов), също ми допадна. Макар че e малко екстрийм. Дайте му кредит на човека...Впрочем точно зад Перумов не бих застанал.

Гибелта на боговете..Драгън..молим те, а нема нужда!

Евъргриин-а.. си е такъв! Красиво и добра книжка!

Сега за нуждата да я правя тая тема...Ян, омръзна ми да попадам на ненужно lock-нати теми. Не ми се пишат повече ЛС-та и честно казано започвам да се плаша от всичките тия "липси на уважение", които си оставил на lock-овете. Искам да те уверя, че аз (и предполагам всички останали юзъри във форума) уважаваме админите. Както вече казах за мен дискусиите във форума са еквивалентни на тези в реални условия, където подобно отношение би било...непрепоръчително. Ако се върнеш назад ще забележиш че и ти и Рол имате леко надменно отношение към много от юзърите. Пак бих ти предложил да погледнеш нещата в реални условия. Направи си мисловен експеримент ако трябва.
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Feb 02, 2005 7:05 pm

Гибелта на боговете..Драгън..молим те, а нема нужда!
Info please :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Wed Feb 02, 2005 7:55 pm

Ревюто ми се стори тенденциозно, освен това пълно с "уличен език" и англицизми. Още първото изречение показва че предпочиташ да следваш определено популярно кредо вместо да направиш добър анализ, (па макар и отрицателен) на какъвто съм сигурен че си способен.
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Post by Lews » Thu Feb 03, 2005 3:49 am

Само да си кажа и моето мнение на бързо:) Поздравление на целият екип, това за мен е най-хубавият ви брой досега. Ever дет се вика. Някак си звучи umm професионално да речем:)
- Поздравления на Рандъм & Матрим за Непреведено, много хубава статия, за още по-хубава книга, дано някои я издаде и в България.
- На Бериk за First Look :)
- На Roland за новия Malazan, явно си бил много ядосан като си я писал.
- На Ян за "Ерагон".
- И на всички, които пропуснах, вече избягвам да пиша по форуми и тн., но този път не можах да се въздържа:)
p.s. sorry ако има неточности, не ми работи кирилизатора и ползвам форумният.
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 03, 2005 11:33 am

Делвиг, мерси за похвалите, но чини ми се ще забележиш, че за последната половин година едва ли има повече от две-три локнати теми. Това, че напоследък се случиха две е неприятно съвпадение, не тенденция. Духовете са донейде разбунени, ще се съгласиш.


Луз, радвам се, че ти е харесал Малазанът :) И да, верно много почнах да се дразня.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Feb 03, 2005 2:24 pm

Поздравления на Рандъм & Матрим за Непреведено, много хубава статия, за още по-хубава книга, дано някои я издаде и в България.

Благодаря. Обаче се съмнявам някой да се занимава с издаването на Perdido Street Station, само преводът сигурно ще отнеме ужасно много време, за да се получи нещо що-годе четивно, а и продажбите на такива нестандартни книги определено не са особено големи, alas. На Бард "Придворният Убиец" им се видя твърде неконвенционална поредица и затова не издадоха продълженията й, пък какво остава за книга, на която даже и жанрът е трудно да се определи точно?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Thu Feb 03, 2005 4:31 pm

Делвиг, мерси за похвалите, но чини ми се ще забележиш, че за последната половин година едва ли има повече от две-три локнати теми. Това, че напоследък се случиха две е неприятно съвпадение, не тенденция. Духовете са донейде разбунени, ще се съгласиш.
Похвалите, както и критиката са си заслужени. Ако напишете такова ревю и за Олимп-а, (като излезе) много ще се накефя. (То чакай да видим какво е сътворил Симънс всъщност)....

Иначе за lock-натите теми...Ядоса ме тенденцията не броя им. Всъщност минала работа...
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 04, 2005 8:19 pm

Разкази разкази, ехх тия сесии направо убиват сичко дет пърха и вдъхновява.
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 04, 2005 8:31 pm

Абсолютно, ма и то не само сесиите :( Направо им съчувствам на разказите.. добре че има още съвестни хора, дето пишат ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 04, 2005 8:49 pm

Ама пусти "хумор" ко да го праиме. Вицове за блондинки, примерно ;р. подбрано от спама нещо? тряя малко цвет лига и маргаритки освен култура. Гаври из нета с кво ли не. Ся и плейбой даже си имат хумористична страница. И вестник Стършел едно време имаше такава ма де се затри ;р
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Feb 05, 2005 12:30 am

Ей админите вижте си правилата дето сте ги постнали:)
Делвиг - както казах и в началото книгата безумно ме изненада - заслужава си да се прочете. Веднага след прочит се забравя, но си е на нивото на някои от по добрите Конани. За несериозно фентъзи си е много правилна.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Feb 05, 2005 2:14 pm

Бих искала да знам прочетохте ли разказа, преди да мрънкате, че бил само един. Страшно ми хареса и не съжлявам, че се прежалих за двайсетте страници. Има стил, че и идеи, изобщо по едно време се усетих, че чета с увлечение :) Напомни ми на Зeлазни, за по-голяма похвала не мога да се сетя (освен да кажа, че изобщо не ми е напомнил на Зелазни, но в случая няма как). Рандъм, respect.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 26 guests