Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 11, 2010 9:31 am

Тия дни намерих време и гледам дисковете със спешълите, конфиденшълите и видеодневниците на Тенант. Доста ги няма в нета, пък са яко интересни.
:ninja:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Fri May 14, 2010 11:44 pm

Има нещо сбъркано в новия сезон и още не мога да осмисля какво. Не е в смяната на Доктора, защото новия го приех още от първи епизод.
Като че ли му липсва обичайният емоционален заряд. Също и някои моменти (и цели епизоди) са ми не особено интелигентни...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri May 14, 2010 11:54 pm

Има го тоя момент, конфиденшълите на сезоните междо другото са голяма работа. Примерно епизода с Агата Кристи има един дядка дето се мота като бътлър и го играе бащата на Тенант, който случайно минал покрай снимачната площадка и го спипали ;).

Изгледах "Казанова" с Тенант и Питър О'тул и след Доктора просто си умрях от смях да го гледам как се въргаля из балдахина с две сестри в една от сериите ;). :mrgreen: :oops:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 25, 2010 11:56 pm

Comic Con с DW ;). Петата минута рути :D


http://www.youtube.com/watch?v=Jfq5UAk1Bxc
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri May 28, 2010 12:31 am

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!

Не мога да свикна с последния доктор. Ужасен е! Някъв тотално спрял. Не излъчва грам интелект, кво остава за фонтана от гениална лудост на Доктора. ЕКСТЪРМИНЕЙТ ХИМ, ПЛИЙЗ!

От Тенант се изливаше емоция. Обожавах го - от налудничавия поглед, до гласа. Всичко играеше, бахти, всяка фибра от тялото му беше в роля. Тоя последния ми е толкова никакъв...
Мацката засега ми е през центъра, макар че е хубавичка и около 4 пъти по-разчупена и емоционална от Доктора.

Искам си Тенааааааааант. :cry:
Влюбих се в тоя човек. Ебати колко е як! Отивам да си търся други филми и сериали с него. Ники, къде намери Казановата бе? В замунда го няма май.

Еклестън също беше много готин. След тия двамата просто не мога да го кльопна тоя третия изобщо. Бтв, не ми хареса края на 4ти сезон - някъв супер мелодраматичен и бутафорен беше и Докторът беше така осран сценарно. Дори Тенант не можа да го спаси от крах. Той бтв беше най-мелодраматичния Доктор от тримата - постоянно ни занимаваха с великите му страдания, ма актьорът не само че успя да направи нещата поносими, ами и ме накара искрено да съчувствам на персонажа му. Тая драмица не я виждам как ще стане с новия. И Еклестън и той не ставаше много за нея.

Май ще насмуча Торчууд сега, вместо да страдам с 5ти сезон - лицето Джак Харкнес за момента ме кефи доста по-малко от Доктора на Тенант и дотук я раздаваше по-скоро като комичен персонаж, но може в собствения си сериал да е по-як. И ненам кво ми го пробутват като секс символ - аз бих го заменила за Тенант ени дей просто.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Fri May 28, 2010 8:49 am

Тенант го прежалих, ама си искам Ръсел Т. Дейвис :cry:
Но може и да си права, може това, което на мен ми се струва липса на достатъчно интелигентност и емоционален заряд да се дължи на актьорския състав.
Торчууд си е як и лицето Джак кефи добре там - също си има драмица и си я изиграва върховно, особено в 3-тия (мини) сезон.
А секссимволът всъщност си е Докторът, вкл. за капитан Джак. Добре се ориентираш, искам да кажа :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri May 28, 2010 9:31 am

Непрежалим ми е Тенант, уви. Значи, когато ми смениха Еклестън с Тенант, на третата секунда от спешъла, в който става размяната, аз вече бях тотално влюбена в последния. Мъчно ми беше за Еклестън, но не много, щото Тенант си пасна като ръкавица там. Изобщо, нямах тези драми, които имам сега с тоя новия.

А за мацките - аз и трите си ги обичах. И трите бяха яки по техен си начин и ми хареса как им бяха развили отношенията с доктора. Роуз ме потрисаше в началото, но към края на първи сезон почна да ме кефи. Имаше добра химия с Доктора и ми осигури брутален емоционален край на втори сезон. Това беше най-хубавият край на сезон според мен. Марта беше такава душа - типична рибаунд гърл - много свястно девойче, с лошия късмет да налети на мъж, таман разделил се с голямата си любов. Беше ми мъчно за нея - мисля, че много хора я усещат като няква преходна и временна там, точно щото такава беше идеята и така я третираше Доктора. Дона пък беше най-адекватна и човечна от всичките. Някак истинска, по-истинска от първите две. Много тъпо и ръшнато приключиха с нея.
Четвъртата ще я видим тепърва - засега ме кефи на общо основание.

В тоя ред на мисли, новият аранжимент на откриващата тема силно не ми допада. Надявам се да не ни занимават с далек в следващите сезони, щото ми писнаха. В началото беше толкова яко - Еклестън и Тенант толкова хубаво показаха безкомромисната си органична омраза към тях. Зрителят можеше да я усети чак и така да съпреживее загубата на Доктора. После стана еднааа... Ма аз ви убих. Ма аз не ви убих, щото оцеляхте. Ма аз не искам да ви убивам. Тъпотии. Те и без това са ми смехотворни като дизайн от самото начало - приличат на R2-D2 на стероиди, въоръжен с бъркалка от миксер и отпушалка за кенеф...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri May 28, 2010 10:21 am

Казановата само по външни го има, щи го дам, то са 3 епизода по 50 минути :). Пък и стария Казанова го играе разкошно Питър О'Тул.

Как да му откажеш на тоя ;)
Image



Торчууда щи хареса повече от 5 сезон ;). Аз дори не съм гледал последните 3 излезли от него още.

Е дизайна на далеците с известни промени е от 1963 баси, много ясно че щи приличат на миксери с отпушалка за кенеф ;р

Имало е и по-лоши варианти ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Dalek_variants



The Sarah Jane Adventures в общи линии доизгледах насила са щото си е още от Whonivese, но си е твърде детско на фона на другите. Ама пак шаренийка и още яки ейлиъни та става.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 28, 2010 10:45 am

Тамън и аз щях да недоволствам от новия Доктор и гледам поста на Амелия...
На мен все още Екълстън си ми е фаворит, де. Трябваше ми цял сезон, за да възприема Тенант както трябва.
А основният проблем на новия, струва ми се, е, че изглежда на петнайсет. Иначе май по-скоро се справя с ролята, обаче с физиономия като неговата е някак невъзможно да повярваш, че е събрал мъдростта(и лудостта) на хилядолетията.
А далеците и на мен почнаха да ми омръзват, но... Като се появи първият такъв, беше някак страшен. В смисъл, да видиш как някакъв невинен на вид кухненски уред прави това, което направи онзи, си беше стряскащо.
Както и да е...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri May 28, 2010 10:49 am

Екълстън е също много добър обаче е поставен в една твърде бутафорна среда + малоумната в началото Роуз и забягва преди да има време да влезе като хората в пантеона на Докторите ;). Просто първия сезон си е некъв експеримент за мене да се види рейтинга.

Аз се блазня да сваля от нейде старите неща. Книжките бтв от вселената на Доктора, който са кашони също има интересни неща.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri May 28, 2010 10:54 am

Xellos wrote: Как да му откажеш на тоя ;)
Image
:cry: :drool:

Дърпам някакъв Казанова, ама става много бавно. И не знам дали не е само една серия - те нали са 3...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri May 28, 2010 10:55 am

BBC Miniseries - Casanova 2005 [DVDRip] се води което имам. Даваха го и по btv comedy тва скоро ама никой не се е запалил да катери в бг тракерите.

Еми, може да са го сляли към 500мб е едната. Ела ми на гости или през скайпа става бързо също тука ако не си безжичен некъф зле ;р
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 28, 2010 11:07 am

http://www.youtube.com/watch?v=4NCfM8UGkq0
Ето така трябва да звучи откриващата тема. Евентуално с не толкова мощен дисторжън, де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri May 28, 2010 11:15 am

Хехе Кенеди е навсякъде. Няяяя ама тва БОЛИИИиииИИИиии! :mrgreen:

Свалям си са 7 и 8 серия, може и да се наканя да ги изгледам.
:ninja:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Fri May 28, 2010 2:17 pm

Amelia, кво ще кажеш за малко благотворителност?
http://www.youtube.com/watch?v=tJNyJVkpav4
:mrgreen:
Както казват разни в коментарите, аз давам и сто :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests