Blood, Blood 2 и Monolith като цяло - абе лаф да става

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Blood, Blood 2 и Monolith като цяло - абе лаф да става

Post by AlDim » Sun May 09, 2010 3:27 am

Blood >>>>>>>>>>>>>>> Blood 2

И двете игри ги бях играл по час-два навремето, та сега се хванах по-сериозно с тях, след като ги пуснаха на GOG. Първата ме кефи адски много, особено след като си дръпнах едно елементарно фиксче за mouse look-а, с който управлението стана съвсем различно. Дебилна, забавна, брутална и с нива, които са почти на нивото на Duke или Doom.
Обаче ума ми не побира защо са осрали втората част. Между двете има някъде година дев тайм, в която Monolith са сменили еднджина... и някак са успели да наебат геймплея из основи. Стрелбата е незадоволителна, враговете - повтарящи се и дразнещи с тъпотия и липса на баланс, нивата - отегчителни и безлични, кътсцените с енджина - може би най-слабите, които съм виждал, и най-вече - мрачната готическа атмосфера от първата игра е заменена с поредните футуристични лаборатории, фабрики и лайна. Всичките тия проблеми ме учудват още повече, защото почти паралелно с Blood 2 Monolith пуснаха един от любимите ми шуутъри, Shogo. Което ми дава идея - кажете кои заглавия на вече доста позатъналото във FEAR бозите студио обичате най-много. Ето моя списък:

1. Shogo
2. No One Lives Forever 2
3. No One Lives Forever
4. Blood
5. FEAR
6. Condemned
7. FEAR 2
8. Condemned 2
9. Blood 2

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 09, 2010 3:43 am

Бате дали не си личи, че нямаш достъп до бокс :lol:

По темата: изкефих се умерено много на първия СТРАХ, малко по-малко на Condemned 1 и най-много на първия и втория NOLF. 5тата ми любима тяха игра е Sanity: Aiken's Artifact.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon May 10, 2010 10:07 am

Мда, Blood 2 определено е на по-ниско ниво от 1-цата. Аз съм склонен да виня по-скоро новия енджин и желанието им да го покажат максимално за промяната във времето и мястото в играта. Иначе не мисля че е чак толкова зле, аз и се радвам достатъчно за да я взема от ГОГ-а заедно с първата.

Бях хвърлил око на Condemned, но така и не стигнах до него, а NOLF-овете някак си минаха без да се зарибя да ги опитам. За момента моя списък е горе - долу това:
1. AvP2
2. Blood
3. Shogo
4. FEAR
5. Tron 2.0
6. Blood 2
Elves dig rocket launchers.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon May 10, 2010 7:08 pm

Blood ще остане една от най-любимите ми игри.
След това бих подредил в графата любими - F.E.A.R. и Condemned- Criminal Origins. Тези са играните и преиграваните. Последните 2 ги имам и за две платформи. А Blood-оригиналното издание в 2 CD и сега купеното от G.O.G.
NOLF - хареса ми в началото, но след това изгубих тръпката и така и не я доиграх, така и не посегнах на втория.
Shogo - признавам си пропуска - не съм я играл - само започнах някакво демо от списание ( N.A.G.), но тогава нещо не ми хареса - компютърът ми беше прекалено слаб и така я пропуснах.
А за Blood 2 писах във друга тема на този форум - не е проблемът само в енджина. Прекалено е обикновена за да носи името Blood.:mrgreen:
По същото време бяха излезли и Sin и Half-Life .....
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon May 10, 2010 7:43 pm

Който не е играл Shogo, задължително да си поправи пропуска. Това е едно от най-добрите шуутърчета от края на 90-те. Има готини оръжия, кефещи мека битки, много точно пипната аниме тематика, дива музичка и се справя много по-добре с LithTech-а от Blood 2.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon May 10, 2010 8:15 pm

Чакам GOG или Steam да ми поправят пропуска :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon May 10, 2010 9:52 pm

В GOG го има от самото начало за 5.99 SHOGO.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon May 10, 2010 10:02 pm

Благодаря много :D
That's what friends/forums are for..... :D :D :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 11, 2010 12:30 am

И аз нещо се вдъхнових да си пусна пак Shogo-то. Еми продължава да държи фронта, въпреки че е вече на 12 години. Стрелбата е приятна и всъщност доста ефектна, трудността - балансирана, диалозите - забавни по един такъв 90-тарски начин... Бях забравил, че даже може да си правиш трансформ към хъвър количка.
Останалото го написах вече по-горе.
Колко жалко, че точно тази игра на Monolith остана на заден план и никога няма да получи наследник...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 11, 2010 12:48 am

Това Shogo не съм го играл. Изглежда ми страшно интересно. Ще се изпиратства някак за съжаление, но и време трябва да има.

Edit: На Windows 7 дали ще върви?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 11, 2010 1:24 am

Върви идеално. Самият installer не може да се пусне, но само трябва да копираш файловете на харда, да пуснеш shogo.exe и всичко е точно.

Пък ако си дръпнеш играта от GOG.com е още по-лесно.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests