Мисия Лондон

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Мисия Лондон

Post by Demandred » Tue May 04, 2010 1:59 am

Малко странно е, че точно аз пускам тази при положение, че по принцип почти не гледам родни филми, но като няма други кандидати...;)

Филмът се оказа много приятна комедия. Няма нищо особено оригинално, но е много добре заснета и полирана творба, която постига целта си да забавлява. Като за комерсиална комедия сюжетът е много добър, а диалогът и хумора като цяло са на високо ниво. Разбира се, далеч е от истерична забавност през цялото време, има и няколко доста плоски и неработещи майтапи, но в общи линии се забавлявах добре, особено през втората част на филма.

Не мога да сравнявам с други български филми, защото да си призная, не съм гледал такива от буквално десетилетие (така че съм последния човек, който може да бъде обвинен в фаворизирaне на родното кино), но без преувеличение е на нивото на много добра холивудска комедия. Не само на ниво сюжет и диалог, но и в техническите елементи, където си личи, че бюджетът е бил сериозен за родните стандарти. Актьорската игра също е приятна изненада, средното ниво е много добро, има някои преиграни моменти и няколко второстепенни актьори, които са посредствени, но главните Вергов и Нейков компенсират. И така донякъде ми се сбъдна желанието, което често съм имал, докато съм ги гледал тия двамата по телевизията - "Много добри комични актьори, да имаше и кой да им напише наистина добри реплики и да ги заснеме по професионален начин".

Като негатив трябва да се посочи набиващия се на очи product placement на различни марки цигари, алкохол и т.н. Но големият бюджет трябва да се събере някак...
Last edited by Demandred on Tue May 04, 2010 11:07 am, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue May 04, 2010 10:40 am

Я... Най- после има тема и за този филм.
Мислех си, че се скипва по някаква неведома причина, която аз не знам, но не искам другите да разбират, че не знам и заради това не пуснах аз тема....
Почти 100% съм съгласен с Дем. Гледах го на кино с приятели и компанията засили приятния ефект. Не е нещо претенциозно, но се оказаха едни много добре прекарани 2-3 часа (като се включат бургерите в KFC преди това).
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue May 04, 2010 11:13 am

малко бай-ганьовщината и бг тарикатлъкът са в повече. некви сцени висят във въздуха или пък са тотално излишни за сметка на недоразвит потенциал в други. алън форд, горкият, изглежда като в небрано лозе тип "в кво се забърках". момата можеше да я няма изобщо и филмът щеше само да спечели, щото нейната линия беше в трета глуха и без туй.

но важното е да се продава, че да има повече бг опити, пък все отнякъде ще изскочи заекът. в тоя смисъл е стъпка напред. :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 04, 2010 1:56 pm

На мен ми допадна. Има приятен хумор и е доста добре заснет. Няколко зле реализирани сцени, но като цяло ми хареса.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue May 04, 2010 2:35 pm

Въобще не ми хареса. Имаше няколко забавни момента и то всичките ги бях видял вече на трейлъра. :?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue May 04, 2010 2:49 pm

Въпреки, че кампанията му струваше в пъти повече от най-скъпите филмови кампании в България, бокса оправда инвестицията и това не само е най-успешния от комерсиална гледна точка БГ филм, а и е на светлинни години пред следващия. Оупънинг уикенд малко по-нисък от този на "Аватар", втори уикенд по-висок от този на "Аватар"..., честно казано, ако го подържат по-дълго на екран нищо не би ме учудило. Браво на колегите от А+, както и на Загорка :P

Егаси, над милион до момента! Найс, а? :wink:
VMITW!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 04, 2010 2:56 pm

Ми не знам, на мен ми е все едно колко ще спечели, важно ми е филмът да е добър. Ще го гледам, но като се поразредят тълпите :D
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 04, 2010 4:40 pm

Аз почти не следя БГ медиите и си нямах никаква идея за рекламната кампания на филма, затова и бях доста шокиран, като с Алексис не можахме да си намерим места за втората седмица в делничен ден (освен разни на първи-втори ред). Дори вчера, в понеделник, трета седмица, най-голямата зала на пловдивският Cinema City беше някъде 60% пълна, страхотна посещаемост.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue May 04, 2010 5:37 pm

И на мен ми хареса, комедийка на добро ниво. Само краят според мен беше някак слаб...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri May 07, 2010 9:14 am

Съгласен съм. Нищо повече или по-малко от една средняшка холивудска комедия. Голям плюс е липсата на романтично-дебилен хумор, но пък елементите на сатира върху балканския манталитет сигурно биха останали неразбрани за западна аудитория. Не съжалявам, че го гледах и дано раздвижването в българското кино да продължи, защото аз лично се опитвам да следя по-известните български кино-заглавия + по някой и друг сериал.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 07, 2010 12:50 pm

Гледахме го вчера. Ами аз лично съм доста приятно изненадан:)

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed May 12, 2010 6:38 pm

Не можах и веднъж да се засмея сигурно. И каква ти обикновена комедия, освен байганьовщината ми се стори направо странен филм и то не в положителен смисъл, неадекватен. Дано все пак тръгне нещо нанякъде.
Оставам си с Дзифта. :roll:

User avatar
Cruella
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu May 07, 2009 2:34 am

Post by Cruella » Thu May 13, 2010 4:11 pm

Общо взето ми хареса, но имах по-големи очаквания. Не знам колко са похарчили за рекламната кампания, но явно е доста. А в трейлъра са наблъскани най-смешните моменти, което, като го гледаш, леко разочарова, защото си очаквал доста повече. Не знам, в залата хората се разхилиха точно 2 пъти. Вергов си изигра доста добре ролята, а по принцип не го обичам много-много. Ани Пападопулу също доста ме впечатли. Иначе като ефекти, звук, и т.н. не особено ясни ми неща, е доста над нивото на другите български филми. А на Любо Нейков и Ернестина Шинова им лепнаха тези роли. Абе като цяло съм доволна, но можеше и повече.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu May 13, 2010 6:08 pm

Много "нашенски" филм, много ми хареса :)

имаше супер много моменти, които си мислиш - ей смеем се, ама точно така си е наистина :lol:
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri May 14, 2010 10:00 am

Общо взето ми допадна. Беше на средно ниво – нито много тъп, нито много хубав, но все пак по-скоро приятен.
И на мен ми хареса как беше заснет, макар сюжетът да беше глуповат. Повечето майтапи не успяха истински да ме разсмеят, но представлението към края беше страхотно, там се хилех с глас през цялото време.
Spoiler: show
Паисийъс! :D
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests