Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Apr 14, 2010 10:52 pm

Vivian wrote:Еми, принципно съм приела съдбата си, че моментът с работата като преводач е временен и горе-долу каквото и да ми набутат като занимание в офиса успявам да го ...неглижирам и да не му се вдявам. Нали си имам по-важни неща, ужким. Обаче, тази седмица се оказа особено...говняна дотук (тъй като ми тупнаха 103 страници финансови отчети понеделник...чиито краен срок е края на месеца :neutral: ), а днес изведнъж се оказа, че имам да се мъкна и по едни безконечни и нечовешки скучновати срещи между мазни гърци и закъсали нашенски фирми и корпорации, гдето и двата отбора ше сричат едва-едва и ше се чудят какво въобще правят на срещата. И то за последното ме избраха, щото цитирам шефката 'Ти и без това превеждаш ужасно бързо (тва по повод на новите страници), а си вече напреднала достатъчно с онова от миналата седмица (някаква адска гнилоч за счетоводството от 51 страници)'. Добре, къде точно след такова изказване ми е мотивацията да превеждам бързо??????????????????????????????????? КЪДЕ?
Може би трябва съвсем културно да им припомниш, че и ти си човешко същество, а не машина. Щом си вършиш добре работата, то заслужаваш най-малкото коректно отношение, а не пренебрежението, с което се отнасят към теб. Какво значение има, че е временна работата? Нима трябва да се оставяш да се възползват от теб? Ми нали, като се изстискаш зверски с толкова много работа, после ти ще си като парцал и тогава ще те питат защо не си на обичайното си ниво. То това "Ти и без това превеждаш ужасно бързо (тва по повод на новите страници), а си вече напреднала достатъчно с онова от миналата седмица" ми звучи малко, колкото да мине номера. Колкото да видят дали ще им възразиш. Егати шефовете имаш... Не могат ли да се балансират малко задълженията? Нямаш ли колеги?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 15, 2010 9:20 am

Part time jobs for life :(. Аз пък не се задържам особено дълго на една работа, която не ми харесва (основно заради шефове и колеги разбира се) дори да съм закъсал за пари, ама си е риск. Не съм на години и без опит, че да ми скача на главата толкоз вече след като сам се ориентирал в обстановката и съм понаучил още нещо. Ей ся тая седмица си работя на две-три места ама от вкъщи :)
:ninja:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Apr 15, 2010 6:02 pm

Днеска се ОПРАВИХМЕ! Победа по всички фронтове! :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 15, 2010 6:14 pm

Честито!
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Apr 15, 2010 6:26 pm

Миси. :oops:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Apr 15, 2010 7:33 pm

Vivian wrote:Днеска се ОПРАВИХМЕ! Победа по всички фронтове! :mrgreen:
Яко е, когато е яко! :mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Apr 16, 2010 4:23 pm

Безумно ужасно болезнено не ми се работи! :evil: :evil: :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 16, 2010 5:16 pm

Големото мокро(тм) днеска навън ;(
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Apr 16, 2010 8:47 pm

Ъхъ, пропадна ми карането на картинг по тази причина :(
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Apr 16, 2010 8:57 pm

!@#$ гадното време, всъщност. Като е такова, поради незнайни причини не мога да свиря почти изобщо, пък и взе, че ми се обади някаква много неприятна травма от едно ходене на планина, та цял ден ме боли коляното. Ш`му се не знае!

Дано утре да е по-добре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Apr 16, 2010 9:52 pm

Защо есента внезапно е успяла да обладае пролетта и се е родило това отроче дето в момента щастливо и весело щурее навън? :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 16, 2010 10:00 pm

но пък си тананикам цял ден това ;)

http://vbox7.com/play:0df8b572
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Apr 19, 2010 3:30 pm

Нещо съм се зарибил на пиано сонатите на Шуберт. Ах... Много ми е благо.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Tue Apr 20, 2010 12:04 pm

Понякога ми се ще тук да беше леко по като Бг! >.<
Stupid Health&Safety! Virgin не пощяха да ми вкарат интернета вчера, след като ги чакам цял следобед и съм си взела отпуска за целта, нали, щото уредите им отчели някаква газ около дупката с кабелите им и не било safe да се работи... Извикали която там е отговорната служба за целта, която да проверяла отде идва газта и да даде зелена светлина... което кой знае колко ще отнеме, след което пак трябва отпуска, да ги чакам пак да дойдат! Хем знам, че така е правилно, хем @#!$%@! грррррр
Искам си хубавия нет! :<
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 20, 2010 2:47 pm

Преинсталиранео на уиндоуси си е ебаси бизнеса :)
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests