24 (или "Никъв Чък Норис, Джак Бауър е човекът!")

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

24 (или "Никъв Чък Норис, Джак Бауър е човекът!")

Post by passer-by » Mon Jan 25, 2010 6:05 am

Крайно време е един от най-зарибяващите за широките народни маси сериали да се сдобие със своя тема.

За който е бил на пуст остров в последните осем години - удачна комбинация от динамично до задъхване темпо, завършващи по правило на клифхенгъри епизоди и паралелно протичащи сюжетни линии на различни нива (лични, професионални, геополитически), в стил Том Кланси, но по правилния начин (демек без излишни описания и обяснения - само адреналина и съспенса).


Та изгледах излезлите до момента първи четири епизода от осми сезон и отново съм на ръба на стола и чакащ с нетърпение какво следва.

Да, общата концепция е предвидима до болка вече. И пак успява да задържи вниманието.

Сред новото присъствие се радвам на Кейти Сакхоф, Юрген Прохнов и Дейвид Андърс (Сарк от "Наричана още"). Има и стари физиономии, особено партньорът на Джак.
Spoiler: show
Като гледам, Рене е станала по-безмилостна от него - най-вече с махането на полицейската гривна. :shock:
Става размяна на ролите май - той да я удържа, а тя да се развихря. :mrgreen:
Та позната трактовка, но все така кефещо темпо.


Единственият лек минус са някои второ- и третостепенни актьори, сред които и новият директор на Си Ти Ю, които толкова дървено и прилежно си рецитираха репликите, че се изприщих. Ама на общия фон е бял кахър.



След лекия спад в нивото от шести сезон, сериалът отново маже като по старому. Радост.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Jan 25, 2010 5:23 pm

Oпределено 7ми сезон беше доста свеж и сега явно и 8ми ще е такъв.Дано да върнат Тони по някое време.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Mon Jan 25, 2010 9:08 pm

Spoiler: show
Тя Рене не само че е станала по-безмилостна от Джак, ами май направо нещо не е наред с главата.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jan 26, 2010 1:30 pm

Аз съм си фенче от маса време и заедно с ЛОСТ и CSI: Las Vegas това са единствените сериали, които все още не съм спрял да следя (макар че не е като да не съм искал понякога). Седми сезон беше доста свеж, въпреки ужасно слабия сълзлив финал и много по-добър от ужасния 6ти (Който беше абсолютното дъно).
Тези дни ще гледам излезлите 5 серии от 8ми и ще пиша. Съмнявам се да стигнат качеството на 1, 2 и 3ти сезон обаче. Извън тези 3те ми допадна само пети наистина като в началото.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Thu Jan 28, 2010 7:25 am

Наистина изглежа като, че ли никога няма напълно да се върнат към качеството на първите три сезона, но за мен а за много други хора 5-тия си остава най-добрия, не случайно беше и награден с Голдън Глоуб.
Spoiler: show
Рене май пак ще се окаже най-интересната част от сезона, това със самоубийството и ме изправи на крака, макар и да загубиха цял епизод само с това.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 03, 2010 6:24 am

8.06

Кротко преходно епизодче с постепенно развитие на всички сюжетни линии и подготовка за идващите трагедии.

Е, "кротко" по стандартите на 24. :mrgreen:

Сюжетната линия с героинята на Кейти Сакхоф ме дразни почти колкото простотиите около Ким Бауър в ранните сезони. Почти - ама самата съпоставка си е постижение.

Иначе добро развитие на Рене и много... руска... сцена в края с Юрген Прохнов и Дейвид Андърс (като го видя, все за Сарк се сещам). :thumbsup:

Съспеншънът на дисбилийфа си е все така нужен, разбира се - особено при малоумията около Дейна (Кети Сакхоф).
Spoiler: show
Не стига, че макар и да е била криминално проявена е успяла да заработи в служба за сигурност под фалшива самоличност (бекграунд чековете им нищо не струват явно), а и си планира обир по телефона и наживо под носа на всички колеги и охранителни камери/микрофони. Пак добре, че накрая показаха как Арло я засича на паркинга с гаджето й.
А и сцената
Spoiler: show
с Рене и Владимир си беше направо обявена в аванс. Още когато поиска да вземе душ. Да бе. Точно при човека, който те е изнасилил навремето и дава сигнали, че още ти е навит ще си запълниш малката пауза преди сделката как? - ами като поискаш да вземеш душ, разбира се, толкова е логично! :roll:
И при все малоумията и дървеняшкия подход към някои сюжетни решения (които са си запазена марка на сериала, няма какво да се лъжем), продължавам да му се кефя.
Макар че вече няма особено мегдан за изненади - отсега си знаем кой какво как и с кого.
Дето вика Колето - ранните сезони бяха голямата работа.
Нататък продължаваме по инерция зарибените фенове на Чък Н.... Джак Бауър. :mrgreen:
Толкова е стереотипен, че радва. В други форуми даже вече се обзалагат колко епизода ще минат преди първото му изтезание. :lol: Или кога ще си вземе героят на Фреди Принс младши (макар че в ИМДБ го водят записан за всичките 24 епизода - не че това е гаранция, разбира се).
Ама като гледам, тук
Spoiler: show
засега Рене го раздава лудата глава, а Джак е еволюирал до помъдряло - и пацифистко - старо куче. :mrgreen:
Все пак президентът на САЩ се смени (ИРЛ, де), а оттам и подходът към враговете на народа. :wink:

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Feb 03, 2010 2:15 pm

Моите впечатления за новия сезон, накратко по сюжетни линии:
Spoiler: show
- Новото CTU е слабо, та слабо. Като почнеш от изключително дървения директор, минем през наистина дразнещата история с героинята на Сакхоф, още по-дразнещия Арло, че дори и Клоуи е изгубила от нахакания си и прям нрав.

- Политическите интриги, ми, най-слаби са ми от много време насам. Колкото и голям толеранса на правдивост да имам за този сериал, просто не мога да повярвам, че президент, който се обезоръжава и подписва световно премирие, гони, мъчи и, вероятно, изтребва в собствената си държава.

- Руските злодеи ми харесват. Въпреки инфантилните разговори, тип латиноамерикански(хм, май е по-модерно да се казва турски вече) сериал, "Той е мой брат.", "Да, а на мен ми е син.", правят ги да изглеждат badass по много умел начин. Изкефи ме, когато го попитаха, за доказателство, че ядреното оръжие е тук и той показа заразения си син. Cold badassery.

- И движещата сила, като всеки път, Джак. А в този сезон, ексклузивно, по-скоро Рене. Актрисата се справя изключително добре с богат набор от емоции, и ги изиграва доста правдоподобно. Надявам се все пак, скоро след като се доберат до руснаците с оръжието, Джак да поеме контрол, че сегашната му роля на смирена бавачка, просто не му приляга.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 03, 2010 9:41 pm

Съгласен за това, дето не приляга на Джак. :wink:

Иначе за президента - може и едното, и другото, аз не виждам несъответствие. Представи си генералите в Турция - как поддържат демократичния ред и държат изкъсо ислямистите въпреки европейския тъп рев, че нарушавали човешки права. Там си се налага. А генералите по правило са завършили западни школи, та прекрасно знаят що е демокрация. Но са и реалисти за своята си страна.
Spoiler: show
Президентът спокойно може да си маха оръжията за масово поразяване и същевременно да пипа твърдо, когато опитват да го утрепят. Той сам си го каза на президентката - "Не мога да си позволя да проявя милост. Направя ли го, ще ме помислят за слаб и загивам прав".
Мен по-скоро президентката на САЩ ме дразни, и то не отсега, а откакто се появи.
Нищо против актрисата, прави каквото може, но ролята, която са й написали е малоумна и не подхожда на лидер на САЩ. Има си реалности в геополитиката, които налагат понякога да правиш гадни неща за националните интереси. А тя се държи като капризно хипи на моменти.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Thu Feb 04, 2010 11:19 am

Може би си прав. Може би гледам прекалено черно/бяло на нещата.
Spoiler: show
Но и самият актьор не се справя добре с ролята "диктатор у нас/добрият дипломат навън". Или поне мен не ме убеждава.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Mar 17, 2010 3:10 am

Осми сезон ме радва съвсем искрено дотук, 11та и 12та серия имаха страхотни клифхенгъри, разкрития енд шитс, нищо, че са копнали дословно сюжета на предни сезони.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Mar 23, 2010 9:39 pm

Spoiler: show
Къртица в CTU
.I didn't see that comin'.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Mar 24, 2010 12:58 am

Ама, сценаристите наистина преписват смело от предишните сезони. Лошото, в случая, е, че не се усъвършенстват в това. И не говоря само за преекспонирания и прелюбим сторилайн, който Gunslinger-а спомена, ами за финала и на предходния епизод, например. Добре, че поне екшънът около Джак, който в този еп. беше доста як, още ме притегля към този сериал.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Sat Mar 27, 2010 9:00 am

Изтече му времето на Джак. Фокс го спират след края на 8ми сезон.Източник
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Mar 27, 2010 11:55 am

Еми аз лично се радвам и съм съгласен с всичко казано в статията от линка на Венъм. Време беше.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Apr 01, 2010 11:16 am


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests